Wisła Can-Pack Kraków - Ślęza Wrocław 71:69. Było blisko, ale nie wystarczająco blisko

RH
07.11.2019 krakowenerga basket liga kobiet koszykowka mecz wisla canpack sleza wroclawvaughn krystalfot. anna kaczmarz  / dziennik polski / polska press
07.11.2019 krakowenerga basket liga kobiet koszykowka mecz wisla canpack sleza wroclawvaughn krystalfot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W ramach zaległej 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pojechała do Krakowa, by zmierzyć się z tamtejszą Wisłą. Po niezwykle zaciętym pojedynku nie udało się wywieźć z trudnego terenu kompletu punktów. Wrocławianki przegrały 69:71.

Zawodniczki z Krakowa wyszły na prowadzenie w pierwszej kwarcie i aż do ostatniej części meczu konsekwentnie się go trzymały. Kilka minut przed końcem meczu tablica wyników sprzyjała już wrocławiankom, jednak gospodynie szybka serią 7 punktów m.in. fenomenalnej tego wieczoru Krystal Vaughn (23 punkty, 9 zbiórek) odwróciły szalę na swoją stronę i dowiozły zwycięstwo do końca.

Po stronie Ślęzy tradycyjnie na największe brawa zasłużyła Cierra Burdick. Kapitan zespołu zanotowała w meczu 18 punktów i aż 13 zbiórek, jednakże w końcówce meczu opadła z sił i w czwartej kwarcie dopisała zaledwie 4 "oczka". Po tym meczu wrocławianki z bilansem 4-2 zajmują 4 miejsce w tabeli, tuż za CCC Polkowice.

Wisła Can-Pack Kraków - Ślęza Wrocław 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20)
Wisła: Vaughn 23, Wells 15, Trzeciak 12, Lass 11, Jakubiuk 8, Meškonytė 2, Grzenkowicz 0.
Ślęza: Burdick 18, Pocek 14, Jones 13, Jovanović 9, Glomazi 8, Owczarzak 4, Dobrowolska 3.