Wirtualnie, ciekawie i bezpiecznie. Z Zajezdnią #NIEMANUDY!

Materiał informacyjny Ośrodek Pamięć i Przyszłość
Centrum Historii Zajezdnia do 9 kwietnia br. pozostaje zamknięte, lecz w jego bogatej ofercie wirtualnej każdy znajdzie coś interesującego. Wystawy online, filmy, artykuły, podcasty, konkursy a nawet wirtualne spacery po muzeum – to tylko część propozycji dostępnych dla każdego, bezpłatnie, wygodnie i bezpiecznie. Znajdziecie je na www.zajezdnia.org oraz profilu Zajezdni na Facebooku.

- Ostatni rok to mnóstwo ograniczeń w wielu dziedzinach życia, spora część naszej codzienności przeniosła się do Internetu, również rozrywka czy nauka. Wiemy, że dużo osób czuje przesyt i zmęczenie światem wirtualnym, mamy też świadomość, że oferta online nigdy nie zastąpi spotkania z drugim człowiekiem, realnej wizyty w muzeum lub kinie. W naszej ofercie proponujemy takie materiały, by każdy kto szuka ciekawej rozrywki, interesuje się historią czy tęskni za szeroko rozumianą kulturą znalazł coś dla siebie – opowiada Monika Petryna, Specjalista ds. marketingu w Centrum Historii Zajezdnia. Co więc znajdziemy w ofercie Zajezdni?

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO

Miłośników historii z pewnością zainteresują felietony #WrocławskieHistorie, a także podcasty „Historia do usłyszenia. Wrocław OdNowa–1945”, których kolejne odcinki mają premiery w każdą niedzielę o godz. 9:00. Dużą popularnością cieszą się wykłady online „Uczymy się solidarności”, w których pracownicy Zajezdni opowiadają o najważniejszych wydarzeniach z okresu PRL-u.

Tym, którzy tęsknią za wizytą w muzeum spodobają się wirtualne spacery po wystawie „Wrocław 1945–2016”. Dzięki technologii 360° podczas ich oglądania można poczuć się niemal tak, jak w czasie zwiedzania Zajezdni. Na www.zajezdnia.org dostępnych jest też wiele wystaw online: „Rówieśnicy Niepodległej”, „Raj doczesny komunistów” czy „(Nie)zapomniany bohater Wrocławia trener Władysław Żmuda”.

W wirtualnej ofercie Zajezdni znalazło się też coś dla najmłodszych: „Bajkowe Poranki”, łączące czytanie bajek z warsztatami plastycznymi, animacja „Zajezdniaki, czyli co Twoje zabawki robią w ukryciu” i mnóstwo przepisów na zabawy w cyklu #ZajezdniaOnline. Nie brak też okazji do sprawdzenia swoich sił w konkursach – „Bibułą walczę”, „Rówieśnicy Niepodległej” i „Uczymy się solidarności” to tylko niektóre z nich.

OFERTA DLA OBCOKRAJOWCÓW

Wrocław jest drugą ojczyzną dla wielu obcokrajowców. Z myślą o nich Zajezdnia przygotowała anglojęzyczny cykl wykładów video o powojennej historii naszego miasta pt. „Meeting with history”. Prócz tego wszystkie filmy „Uczymy się solidarności” i wirtualne spacery po wystawie „Wrocław 1945–2016” dostępne są z napisami w jęz. angielskim i ukraińskim.

– W okresie epidemii robimy wszystko, by pozostać z naszymi odbiorcami w kontakcie i sprawić, by ten trudny dla nas wszystkich czas nie ograniczył dostępu do kultury, wiedzy i rozrywki – mówi Monika Petryna. Patrząc na bogatą i różnorodną wirtualną ofertę Centrum Historii Zajezdnia trudno się z tym nie zgodzić.

Centrum Historii Zajezdnia

Dodaj ogłoszenie