Wioślarstwo halowe. Zawodnik KW PEGAZ Wrocław rekordzistą świata

RED
Aleksander Przeździecki wynikiem 3:07,1 na dystansie 1000 m ustanowił nowy rekord świata w kategorii wiekowej 13-14 lat.

W ostatni weekend stycznia w rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim Alek został laureatem rankingu "Drewnianych Wioseł" czyli otrzymał tytuł najlepszego młodzika w Polsce w sezonie 2015, w którym to między innymi wywalczył mistrzostwo Polski ze swoim partnerem z łodzi Mateuszem Syposzem.

Za najlepszą młodziczkę w sezonie 2015 kapituła uznała koleżankę klubową Alka, utalentowaną Cyntie Delimat, która również została uhonorowana statuetką "Drewnianych Wioseł". Cyntia już dwukrotnie w swojej karierze stawała na najwyższym podium
mistrzostw Polski w wioślarstwie. Również w zawodach na ergometrze kilkukrotnie udowadniała swój wioślarski talent.

Trenerką Alka jest Patrycja Krawicz, a Cyntię szkoli Ludmiła Pierzyńska. Gratulujemy!