Wiosenne porządki nie tylko w szafie, czyli, co zrobić z niechcianymi książkami

materiał partnera
Udostępnij:
Wiosenne porządki często utożsamiamy z wielkim wietrzeniem naszej garderoby. Coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni zachęcają do schowania ciepłych, zimowych płaszczy i kurtek oraz wyciągnięcia z szafy tego, co lekkie i zwiewne. A to w rezultacie doskonały moment na wprowadzenie do naszej garderoby ładu i pozbycie się tego, co już nam nie będzie potrzebne. Jednak dla doskonałej harmonii i ogólnie panującego ładu, warto pomyśleć o porządkach także w innych sferach naszego domu, na przykład w domowej biblioteczce. Co możesz zrobić z niechcianymi książkami? Podpowiadamy.

Jeśli oddając swoje książki, nie chcesz niczego w zamian…

…możesz sprezentować swój niechciany księgozbiór na przykład rodzinie lub znajomym. Jeśli znasz kogoś, kto tak, jak Ty jest miłośnikiem literatury, może zainteresuje go jakiś z tytułów, których właśnie się pozbywasz. W ten sposób pozbędziesz się przeczytanych książek i zyskasz nieco przestrzeni w swoim domu, a ktoś z Twoich bliskich będzie miał miłą niespodziankę i nową lekturę na najbliższy czas.

Innym, równie dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie swojego prywatnego księgozbioru jakieś publicznej instytucji, na przykład lokalnej bibliotece. Placówki typu dom samotnej matki lub hospicjum to także dobry pomysł, jeśli chcesz podzielić się książkami z kimś, kto zapewne nie ma ani pieniędzy, ani możliwości, by zaopatrzyć się w jakąś interesującą lekturę. Poza tym, jak wiadomo, kondycja tego typu placówek bywa słaba, a książki nie należą przecież do artykułów pierwszej potrzeby.

Jeśli oddając swoje książki, chcesz zdobyć inne…

…możesz wziąć udział w wymianie książek, na przykład w postaci bookswappingu lub wymiany online. W ten sposób możesz podarować komuś swój niechciany księgozbiór uzyskując w zamian zupełnie nowe, interesujące Cię tytuły. Zwłaszcza w sieci odnajdziesz sporo miejsc i portali, na których można swobodnie wymieniać się przeczytanymi lekturami, a przy okazji poznać ciekawych ludzi, którzy podzielają Twoją czytelniczą pasję.

Jeśli oddając swoje książki, chcesz zarobić…

…po prostu sprzedaj swój niechciany księgozbiór. W tym celu sprawdź, kto na przykład prowadzi tego typu skup książek we Wrocławiu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy dysponujesz starymi lub unikatowymi tytułami. Wiele z antykwariatów poszukuje bowiem antyków oraz cennych pozycji wydawniczych. Książki możesz sprzedać także na portalu aukcyjnym w Internecie. To dobre rozwiązanie, jednak będzie wymagało od Ciebie więcej czasu i zaangażowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska