MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy kiedy pojedzie pociąg do Sobótki przez Bielany. Jest wreszcie przetarg!

Marcin Kaźmierczak
Ostatnio kilkukrotnie do Sobótki docierały zabytkowe składy dzięki kursom organizowanym przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu
Ostatnio kilkukrotnie do Sobótki docierały zabytkowe składy dzięki kursom organizowanym przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu fot. Wysoko w Kątach - www.facebook.com/Wysoko-w-Kątach
PKP PLK ogłosiły przetarg na remont linii kolejowej z Wrocławia przez Bielany Wrocławskie, Kobierzyce i Sobótkę do Świdnicy. Pociągi na linię wrócą w 2021 r. Remont będzie kosztował 150 mln zł.

Ostatni pociąg z Wrocławia do Bielan Wrocławskich, Kobierzyc i Sobótki pojechał osiemnaście lat temu. Od tamtej pory kursują tam jedynie składy towarowe. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych dwóch lat. PKP PLK rozpisała przetarg, który wyłoni wykonawcę remontu linii.

Prace pomiędzy Wrocławiem Głównym a Sobótką Przedmieściem mają potrwać dwa lata i zakończyć się 31 października 2020 r. Kolejne dwa miesiące zajmą odbiory. Oznacza to, że na początku 2021 r. pociągi pojadą z Dworca Głównego do Bielan Wrocławskich, Kobierzyc i Sobótki, a docelowo do Świdnicy. Po drodze zatrzymają się także m.in. na Partynicach, Wojszycach, Ołtaszynie i Jagodnie, dzięki czemu połączenie kolejowe z centrum zyskają mieszkańcy południowego Wrocławia. Po remoncie pociągi mają osiągać prędkość 100 km/h.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, na południu Wrocławia pociągi zatrzymają się na stacjach: Wrocław Wojszyce przy ul. Grota-Roweckiego, Wrocław Partynice przy ul. Zwycięskiej - oba przystanki będą miały osobne perony w zależności od kierunku jazdy oraz w rejonie ul. Bardzkiej i Buforowej. Pociągi na jednotorowej linii będą mijały się w dwóch miejscach - w Sobótce Zachodniej oraz Bielanach Wrocławskich.

PKP PLK wyremontują także odcinek pomiędzy Świdnicą Kraszowicami a Jedliną-Zdrój. Prace wykona Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej "Dolkom" za 135 mln zł. Zwycięska firma do marca ma wykonać projekt, a do 20 listopada zakończyć remont linii.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdjęcia przejazdu z drona - Wysoko w Kątach - www.facebook.com/Wysoko-w-Kątach-197581737675310/

Pociąg dojechał do Sobótki. Kiedy regularne kursy? [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska