Wielkie emocje w Opolu, pogrom Zagłębia w Szczecinie

Michał Rygiel
W sobotę zawodnicy Zagłębia co chwilę pokonywali bramkarzy Pogoni Szczecin
W sobotę zawodnicy Zagłębia co chwilę pokonywali bramkarzy Pogoni Szczecin Sebastian Wołosz
Ostatnia kolejka Pucharu PGNiG Superligi wreszcie przyniosła to, czego oczekiwały władze ligi. W Opolu zobaczyliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie!

Takich emocji nie spodziewał się nikt, kto pojawił się w sobotnie popołudnie w hali w Komprachicach. Walka o każdą piłkę, emocje do samego końca i prawdziwy pokaz determinacji ze strony zawodników Chrobrego. Zwrotami akcji w tym spotkaniu można by spokojnie obdzielić kilka ligowych potyczek.

Głogowianie podchodzili do ostatniego meczu w sezonie bez pięciu graczy, a już po chwili od pierwszego gwizdka przegrywali 1:6. Szybko zdołali otrząsnąć się z tego letargu i mimo wejścia na parkiet Adama Malchera to Chrobry zszedł na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej odsłonie czerwone kartki z gradacji zobaczyli Kacper Pawłowski i Krzysztof Tylutki, a kontuzji kolana doznał Dominik Płócienniczak. To dało przewagę Gwardii, ale Chrobremu na porażkę nie pozwolił w tym meczu Kamil Sadowski, trafiając do siatki w ostatnich sekundach.

Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc o wszystkim zadecydować miały rzuty karne. W nich popisał się Rafał Stachera, który choć bronił przez całe 65 minut, odbił trzy próby rywali. Dwa punkty pozwoliły Chrobremu zająć trzecie miejsce w grupie Select.

W grupie Suzuki Zagłębie Lubin rozgromiło Pogoń Szczecin, a świetnie zagrał Krystian Bondzior. Młody skrzydłowy rzucił aż dziesięć bramek i przyćmił swojego nieco starszego kolegę - Arkadiusza Moryto, który zdobył „zaledwie” siedem goli.

Po tym meczu pracę jako trener Zagłębia oficjalnie zakończył Paweł Noch. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego następcą, choć nieoficjalnie mówi się o powrocie do Lubina Bartłomieja Jaszki. Jaszka grał w Zagłębiu w latach 2003-2007, a obecnie prowadzi MKS Kalisz.

Puchar PGNiG Superligi Mężczyzn
Grupa Suzuki. Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 23:40 (14:23)
Pogoń: Tatar, Matkowski – Grzegorek 2, Bruna, Radosz 1, Karnacewicz 3, Wąsowski 1, Bosy, Konitz 4, Kniaziew 5, Zydroń 7, Fedeńczak
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior 10, Przysiek 2, Kużdeba 1, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 3, Szymyślik 1, Czuwara 1, Wolski 3, Gudz, Bartczak 2, Pietruszko 4, Moryto 7

Pozostałe mecze: SPR Stal Mielec - KPR RC Legionowo 25:30 (15:13), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13).

Grupa Select. Gwardia Opole - Chrobry Głogów 40:41 (17:18, 32:32, 38:38).
Gwardia: Zembrzycki, Malcher - Siwak 10, Łangowski 7, Zadura 6, Jankowski 5, Adamski 4, Tarcijonas 3, Morawski 2, Bąk 1, Lemaniak 1, Mokrzki 1, Stefani
Chrobry: Stachera - Sadowski 10, Babicz 8, Sićko 7, Miszka 6, Sobut 6, Płócienniczak 2, Kubała 1, Tylutki 1, Pawłowski, Rydz
Mecz Górnika Zabrze z Wybrzeżem Gdańsk 25.05.