Wielkie Derby Regionu!

Kacper Chudzik
Piotr Krzyżanowski
W pięknym, pełnym emocji spotkaniu derbowym Chrobry Głogów zremisował z Miedzią Legnica 1:1

Głogowianie nie mieli łatwego zadania. Tydzień przed derbowym spotkaniem z Chrobrym, Miedź Legnica pokonała Zagłębie Lubin, co na pewno podbudowało morale i wiarę we własne siły zawodników z Legnicy. Na szczęście w głogowskiej drużynie też nie zabrakło motywacji. Już od samego początku było widać, że pomarańczowo-czarni mają jeden cel - zwycięstwo. Skupili się na obronie i kontrowaniu bramki strzeżonej przez Andrzeja Bledzewskiego.

Przez zdecydowaną większość czasu gra toczyła się w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo - tak po jednej jak i po drugiej stronie.

W 28. minucie pięknym strzałem z 16 metrów wynik otworzył Łukasz Szczepaniak - piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do bramki Miedzi.

Po zmianie stron rywale zaczęli napierać na zawodników z Głogowa, jednak wciąż brakowało skutecznego wykończenia. Niestety, w 77. minucie Yannick Kakoko dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Tomasz Midzierski pokonał Janickiego i doprowadził do remisu.

W końcówce meczu Miedź szukała szansy na zwycięskiego gola, ale bez powodzenia. Podobnie Chrobry, próbował doprowadzić do lepszego dla siebie wyniku, ale ostatecznie musiał podzielić się punktami z Miedzią. Zadania w końcówce nie ułatwiło głogowianiom to, że musieli grać w osłabieniu. W 81. minucie boisko opuścił Piotrowski, któremu sędzia pokazał czerwony kartonik.

- Odkąd jestem w Głogowie to z Miedzią nie przegraliśmy. To fajne mecze dla kibiców, jest w nich dużo walki, emocji. Oby takich jak najwięcej - mówił po sobotnich derbach Mateusz Hałambiec, dla którego był to już czwarty pojedynek z Miedzią w pomarańczowo-czarnych barwach. Większość spotkań to remisy. Trzy z nich, włącznie z wczorajszym, kończyły się wynikiem 1:1. - Na gorąco po meczu mam mieszane uczucia. To punkt, który jednak chyba bardziej trzeba szanować, bo to trudny teren i trudne spotkanie. Nie ma co ukrywać, troszeczkę się cofnęliśmy, czekaliśmy na odbiory i szybką kontrę. Trochę zabrakło utrzymania piłki w drugiej połowie, dlatego zmasowane ataki Miedzi i mnożące się stałe fragmenty gry w końcu przyniosły rywalom gola - dodał kapitan zespołu.

Mecz ten faktycznie podobał się kibicom, którzy licznie zebrali się na stadionie w Legnicy.

- Ciekawe spotkanie. Szkoda, że nie zobaczyliśmy więcej bramek, tym bardziej w wykonaniu Chrobrego, ale warto było pojechać - mówił Paweł Kamiński.

Na tym runda jesienna oficjalnie się kończy, jednak zanim głogowianie udadzą się na zimową przerwę, przed nimi jeszcze dwa mecze przeniesione z rundy wiosennej. W niedzielę, 23 listopada, zmierzą się ponownie z Termalicą Nieciecza - liderem tabeli rozgrywek pierwszej ligi. Przypomnijmy, że to właśnie ta drużyna niezbyt miło przyjęła głogowian w pierwszym meczu w pierwszej lidze, rozstrzeliwując pomarańczowo-czarnych 6:0. Dla zespołu na pewno nie będzie to łatwy mecz, ale pomarańczowo-czarni chcą zmazać plamę, jaka pozostała po ostatnim spotkaniu.

W ostatnim meczu tego roku pomarańczowo-czarni podejmą u siebie Flotę Świnoujście. Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się remisem 2:2. Czy teraz głogowianom, którzy ograli się już na pierwszoligowych boiskach, uda się poprawić ten wynik?

MIEDŹ LEGNICA - CHROBRY GŁOGÓW 1-1 (0-1)
BRAMKI: 0-1 Ł. Szczepaniak (28), 1-1 Midzierski (77)
MIEDŹ: Bledzewski - Brożyna, Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Cierpka (od 63. Bartoszewicz), Kakoko, Garuch, Łobodziński, Feruga(od 70. Nowak), Szczepaniak.
CHROBRY: Janicki - Michalec (od 32. M. Szałek), Ilków-Gołąb, Bogusławski, Samiec, Danielak (od 72. D. Ałdaś), Hałambiec, Ulatowski (od 78. Mat. Szałek), Kościelniak, Szczepaniak, Piotrowski.
ŻÓŁTE KARTKI: Lafrance - Danielak, Piotrowski.
CZERWONE KARTKI: Piotrowski (81 min. za "słowny atak na rywala").
SĘDZIA: Paweł Pskit (Łódź).
WIDZÓW: 3000.