Wielki finał TAURON Junior Cup tuż, tuż

Materiał informacyjny Grupy Tauron
Joanna Urbaniec / Polska Press
Udostępnij:
Wielka arena, wielkie święto, wielki finał. Już w piątek, 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie odbędzie się finał turnieju TAURON Junior Cup. W rozgrywkach rywalizować będą 24 drużyny z Polski.

Siemianowice Śląskie, Kraków oraz Wrocław, te miasta gościły eliminacje do wielkiego finału TAURON Junior Cup. W pierwszej fazie turnieju udział wzięło 100 drużyn z województwa śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Osiem najlepszych zespołów z każdych rozgrywek eliminacyjnych zakwalifikowało się do zawodów finałowych. Dla najlepszej drużyny z rocznika 2012 nagrodą będzie obóz treningowy na Malcie. Turniej organizowany jest z okazji Święta Niepodległości.

Termin zawodów nie jest przypadkowy. Przez sport i zabawę chcemy uczyć najmłodszych czym jest patriotyzm oraz troska o otoczenie, w którym żyjemy. Uczestnicy walczą nie tylko o nagrody dla siebie, kluby grające w finale otrzymają również bony na zakup sprzętu sportowego – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. - Regularny trening utwierdza w przekonaniu, że długotrwały wysiłek przynosi efekty, uczy pracy w grupie i daje zdrowie. Mam nadzieję, że młodzi piłkarze rywalizujący w naszym turnieju będą grali w piłkę przez całe swoje życie bez względu na to czy będzie to gra amatorska, czy zawodowa o najwyższe laury – dodaje prezes TAURONA.

Finaliści TAURON Junior Cup

Są młodzi i mają ogromne serce do piłki nożnej. Pokazali to podczas zaciętej, choć przebiegającej w miłej atmosferze, rywalizacji w eliminacjach. Będą mieli okazję pokazać to w trakcie Wielkiego Finału. Oto drużyny z roczników 2012, 2013 oraz 2014, które powalczą o trofeum w TAURON Arenie: rocznik 2014 - SRS Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Zagłębia Sosnowiec Czerwoni, UKKS Katowice, Orzeł Pawłowice, Akademia Piłkarska Namysłów, Krakus Nowa Huta II, KS Zakopane I, AP Nadwiślanka Nowe Brzesko; rocznik 2013 - UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice, Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec, Can Pack Okocimski Brzesko, KS Zakopane; rocznik 2012 - SMS Ruda Śląska, GKS "GieKSa" Katowice, Chemik Kędzierzyn Koźle; UKS Football Academy Bolesławiec; UKS Hattrick Głuchołazy, Stowarzyszenie AP Srebrni Olkusz, AP Bonito Mszana Dolna, Muks Mineralni Krynica Zdrój.

Nie przeocz

Lukratywne nagrody dla zwycięzców

Turniej TAURON Junior Cup organizowany jest od 2018 roku z okazji Święta Niepodległości. W zawodach biorą udział dzieci z roczników 2012, 2013 i 2014 ze śląskich, dolnośląskich, opolskich oraz małopolskich klubów sportowych.

Finał turnieju odbędzie się 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15.000 zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10.000 zł, zaś z trzeciego 5.000 zł. Wszystkie zakwalifikowane do Wielkiego Finału drużyny otrzymają 2.000 zł. Dodatkowo zwycięzca najstarszej kategorii wiekowej wyjedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Patronatem honorowym turniej objął premier RP Mateusz Morawiecki, a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Jacek Sasin wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Musisz to wiedzieć

Materiał oryginalny: Wielki finał TAURON Junior Cup tuż, tuż - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie