Więcej ekologicznych pojazdów we Wrocławiu

Informacja prasowa FBSerwis
Udostępnij:
Flota FBSerwis Wrocław, firmy dbającej o czystość i porządek w dzielnicach Stare Miasto oraz Krzyki, powiększyła się o 3 nowoczesne, wielofunkcyjne zamiatarki oraz jeden samochód skrzyniowy. Pojazdy te spełniają normę Euro 6, co oznacza, że są przyjazne środowisku, ze względu na niską emisję zanieczyszczeń, w tym cząstek stałych przyczyniających się do powstawania smogu. Trzy z nich zasilane są sprężonym gazem ziemnym CNG.

Zamiatarki, montowane na podwoziu IVECO, to pojazdy wielofunkcyjne, wyposażone w dwa agregaty zamiatające, system wysokiego ciśnienia i rurę do zbierania liści. Mogą pełnić funkcję polewaczek ulicznych i mobilnych „odkurzaczy”. Posiadają również myjki wysokociśnieniowe wykorzystywane do efektywnego mycia wiat przystankowych oraz innych obiektów w przestrzeni miejskiej.

Nie są to pierwsze przyjazne środowisku pojazdy komunalne wykorzystywane przez FBSerwis Wrocław. Firma posiada 3 śmieciarki, zamiatarkę oraz 2 bramowce zasilane gazem ziemnym CNG, wykorzystywane przy transporcie kontenerów, a także pojazd elektryczny, ułatwiający realizację usług związanych z utrzymaniem czystości i porządku na Rynku we Wrocławiu.

Pojazdy napędzane CNG przyczyniają się do poprawy komfortu życia mieszkańców nie tylko ze względu na minimalną emisję zanieczyszczeń, ale również ze względu na niski poziom hałasu, co sprawia, że są mniej uciążliwe, nawet w godzinach porannych. Doskonale sprawdzają się w transporcie publicznym i usługach komunalnych. CNG zyskuje również na znaczeniu ze względu na obowiązujące regulacje prawne. Ustawa o elektromobilności i napędach alternatywnych zakłada powstanie w miastach specjalnych stref czystego transportu (na dziś taka strefa funkcjonuje jedynie w Krakowie), po których bezpłatnie będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi, w tym CNG.

Co więcej od 1 stycznia 2025 r. jednostki samorządu terytorialnego, których liczba mieszkańców przekracza 50 tys. osób będą mogły zlecać wykonanie zadań publicznych jedynie podmiotom, we flotach których znajduje się minimum 30% pojazdów elektrycznych lub zasilanych gazem ziemnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Made in Germany. Made in Russia. 1939 - Instalacja art. Jerzego Kaliny

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie