Weegree AZS Politechnika Opolska wygrał w ostatnim meczu fazy zasadniczej Bank Pekao 1 Ligi z Górnikiem Zamkiem Książ Wałbrzych

Wiktor Gumiński
Weegree AZS ma za sobą udaną fazę zasadniczą.
Weegree AZS ma za sobą udaną fazę zasadniczą. Wiktor Gumiński
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pozytywnym akcentem zamknęli sezon regularny Bank Pekao 1 Ligi. W 34. kolejce pokonali u siebie wyżej notowany Górnik Zamek Książ Wałbrzych 90:87.

Dzięki tej wygranej, opolanie przystąpią do fazy play-off z 5. miejsca w tabeli. Zwycięstwo nad zespołem z Wałbrzycha powinna ich mocno podbudować przed najważniejszą fazą sezonu, ponieważ Górnik rundę zasadniczą zakończył na 2. pozycji.

To on wygrał też pierwszą kwartę spotkania w Opolu 29:24, lecz w drugiej Weegree AZS krok po kroku konsekwentnie odrabiał straty i na 48 sekund przerwą, po celnym rzucie za trzy Adama Kaczmarzyka, objął prowadzenie 45:42. Właśnie przy tym wyniku obie drużyny zeszły do szatni.

W trzeciej kwarcie drużyna z Opola nadal szła za ciosem i stopniowo powiększała swoją zaliczkę. Przed ostatnią częścią gry miała nad rywalem osiem punktów przewagi (67:59). Końcówka jednak była emocjonująca, bo Górnik nie odpuszczał ani na moment. Co więcej, na niespełna dwie minuty przed końcem to on wygrywał 85:82. Decydujące akcje znów jednak lepiej rozegrali gospodarze i to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Ćwierćfinałowym rywalem Weegree AZS-u będzie Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Rywalizacja w tej rundzie będzie się toczyć do trzech zwycięstw. Pierwsze dwie potyczki już w najbliższy weekend w Bydgoszczy (20 i 21.04, godz. 18). 27 i ewentualnie 28 kwietnia zaplanowano spotkania w Opolu. Potencjalny piąty mecz, którego gospodarzem znów byłaby Astoria, ma zostać rozegrany 1 maja.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 90:87 (24:29, 21:13, 28:22, 17:23)
Weegree: Kaczmarzyk 21, Rutkowski 16, Reid 14, Kobel 11, Jodłowski 9, Białachowski 7, Lis 6, Maciejak 6.