Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

We Wrocławiu trwa zbiórka darów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Co warto przynieść?

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Wrocław jest jednym z kilku miast w Polsce, w którym zorganizowano zbiórkę rzeczy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Co jest pilnie potrzebne?
Wrocław jest jednym z kilku miast w Polsce, w którym zorganizowano zbiórkę rzeczy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Co jest pilnie potrzebne? fot. Katarzyna Kvapilikova / Wydział Nauk Społecznych
Turcja wciąż zmaga się z usuwaniem skutków trzęsienia ziemi, które miało miejsce 6 lutego. Jak podał w ostatni poniedziałek (20 lutego) prezydent Turcji, Recep Erdogan, wśród zawalonych budynków znaleziono około 41 tysięcy martwych osób. Wrocław jest jednym z kilku miast w Polsce, w którym zorganizowano zbiórkę rzeczy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Co jest pilnie potrzebne?

Wrocławski punkt zbiórki darów jest otwarty w dni powszednie w godzinach 8-18 oraz w soboty i niedziele między 9 i 16. Znajduje się w kampusie Wydziału Nauk Społecznych przy ulicy Koszarowej 3 (obok szpitala), w budynku nr 21. Mieści się tam siedziba Instytutu Studiów Międzynarodowych i Katedra Studiów Europejskich. Chętnych do pomocy kierujemy do Pani Katarzyny Kvapilikovej pod numerem telefonu 881 398 927.

Pilnie potrzebne artykuły:

  • koce,
  • śpiwory,
  • namioty,
  • grzejniki gazowe,
  • przenośne toalety.

Lista jest aktualizowana w zależności od potrzeb. Koordynatorzy zaznaczają również, że mile widziana była również odzież, ale uzbierano jej na tyle dużo, że nie mają gdzie magazynować reszty. Ubrania dla dzieci i dorosłych - płaszcze, kurtki, obuwie, swetry, spodnie, szaliki, czapki, rękawiczki i bielizna - są więc niepotrzebne.

Innymi, równie pożądanymi artykułami, są również materace, butle gazowe, termosy, latarki, baterie, agregaty prądotwórcze, żywność (konserwy), pieluchy dla dzieci i środki czystości. Ważne jest, aby darowizny były nieużywane.

- Zależy nam na integracji studentów-obcokrajowców ze studentami z Polski. Na Wydziale Nauk Społecznych tworzymy swoistą międzynarodową przestrzeń studencką. Wielu z naszych studentów pochodzi z Turcji lub ma tam swoich znajomych i krewnych. Nie chcemy być obojętni wobec ich tragedii i dlatego, choć w tak niewielkim zakresie, chcemy im pomóc i ich wspierać - mówi prodziekan ds. współpracy międzynarodowej, dr hab. Magdalena Ratajczak.

Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji trwa. Z Polski pojechało w sumie 76 strażaków-ratowników, w tym osiem z psami ratowniczymi.

W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję zginęło – według oficjalnych szacunków – ponad 41 tys. osób. Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, zakomunikował też, że spod gruzów uratowano ponad 114,8 tys. osób.

Dary możesz przynosić tutaj:

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska