Nasza Loteria

We Wrocławiu ruszyła III edycja Szkoły Liderów Lokalnych (zdjęcia)

BMK
To już trzecia edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Projekt powstał z inicjatywy zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorządu Terytorialnego UE we Wrocławiu. Obecna edycja, realizowana jest po raz pierwszy wspólnie z Politechniką Wrocławską, a ściślej mówiąc z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr. Studenci będą więc mieli unikalną na studiach, możliwość pracy i realizacji projektów w zespołach interdyscyplinarnych.
To już trzecia edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Projekt powstał z inicjatywy zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorządu Terytorialnego UE we Wrocławiu. Obecna edycja, realizowana jest po raz pierwszy wspólnie z Politechniką Wrocławską, a ściślej mówiąc z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr. Studenci będą więc mieli unikalną na studiach, możliwość pracy i realizacji projektów w zespołach interdyscyplinarnych. Materiały prasowe
Za nami inauguracja III edycji Szkoły Liderów Lokalnych. W tegorocznej edycji oprócz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego udział wezmą również przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej.

To właśnie studenci dwóch wrocławskich uczelni będą w ramach trzeciej edycji pomagać wybranym dolnośląskim samorządom w rozwiązywaniu ich lokalnych problemów.

– Waszym największym atutem jest fakt, że myślicie kreatywnie i niestandardowo, wychodzicie poza ramy programu uczelni. W przyszłości może uczynić was to uczynić prawdziwymi liderami – mówił podczas uroczystej inauguracji Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

W aktualnej edycji wśród przedstawicieli samorządów znalazły się: Miasto Lubin, Urząd Miejski w Wałbrzychu, Gmina Zgorzelec oraz Gmina Złoty Stok.

Projekt Szkoły Liderów Lokalnych realizowany jest w dwóch etapach.

Pierwszy etap wykładowo-szkoleniowy składa się ze spotkań studentów z liderami życia społecznego i gospodarczego (w formie wykładów połączonych z warsztatami) oraz szkoleń, w czasie których uczestnicy będą podnosili swoje umiejętności w zakresie komunikacji, negocjacji, technik analizy i rozwiązywania problemów, a także będą kształtowali swoje kompetencje liderskie.

Drugi etap – praktyczny będzie realizowany w ścisłej współpracy z wybranymi jednostkami samorządu terytorialnego, które określą aktualne wyzwania, przed którymi stoją. Zadaniem studentów – uczestników Szkoły Liderów Lokalnych – podzielonych na kilkuosobowe zespoły będzie, poprzez dialog z władzami, pracownikami urzędu, przedsiębiorcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych, pozyskanie informacji na dany temat, dokładne zdiagnozowanie i analiza przypadku, a następnie zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój gminy. Każdy zespół przygotowuje raport dla jednej jednostki samorządu terytorialnego. Przewidziane są dwa wyjazdy studyjne każdego zespołu do gminy w celu zebrania informacji potrzebnych do analizy i opracowania wyzwania.

Na obu etapach realizacji projektu studenci będą mieli wsparcie tutorów – kompetentnych pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej.

Wyzwania, z którymi będę mogli zmierzyć się studenci to m.in.:
Przydatność wprowadzenia do szkoły tabletów i tablic multimedialnych, jako środka zwiększającego możliwości rozwojowe dziecka (Lubin)
Powstanie Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży (Lubin);
Zjawisko depopulacji miasta, czyli jak „zatrzymać“ młodych ludzi w mieście (Wałbrzych),
Dywersyfikacja rodzajów działalności gospodarczej w mieście (Wałbrzych);
Ożywienie rynku pracy (Zgorzelec)
Analiza i rozwój komunikacji miejskiej (Zgorzelec)
Złoty Stok jako produkt turystyczny (Złoty Stok)

To już trzecia edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Projekt powstał z inicjatywy zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorządu Terytorialnego UE we Wrocławiu. Obecna edycja, realizowana jest po raz pierwszy wspólnie z Politechniką Wrocławską, a ściślej mówiąc z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr. Studenci będą więc mieli unikalną na studiach, możliwość pracy i realizacji projektów w zespołach interdyscyplinarnych, z czym, jako organizatorzy wiążemy szczególne nadzieje.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju jest patronem merytorycznym Szkoły Liderów Lokalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska