MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We Wrocławiu odsłonięto dwa nowe krasnale. Gopruś na cześć ratowników górskich, a Gryfosław za pomoc Ukrainie

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Paweł Relikowski
Paweł Relikowski
Gopruś i Gryfuś to dwa nowe krasnale we Wrocławiu
Gopruś i Gryfuś to dwa nowe krasnale we Wrocławiu Paweł Relikowski / Polska Press
We Wrocławiu zostały odsłonięte dwa nowe krasnale. Są to Gopruś i Gryfosław. Pierwszy stanął na cześć pracy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi jest upamiętnieniem nagrody, którą Dolny Śląsk dostał za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Gdzie można znaleźć nowe krasnale? Przeczytajcie poniżej.

Spis treści

Gryfosław

Była to nagroda Dolnośląski Gryf w kategorii Biznes.
Była to nagroda Dolnośląski Gryf w kategorii Biznes. Paweł Relikowski / Polska Press

Gryfosław to nowy wrocławski krasnal, którego stanął przy przejściu podziemnym na ulicy Świdnickiej. Upamiętnia on nagrodę jaką dostał Dolny Śląskaw 2022 roku. Decyzją Kapituły Konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza, otrzymali mieszkańcy i przedsiębiorcy z województwa. Wyróżnienie to zostało przyznane za pomoc humanitarną z jaką ruszył Wrocław i Dolny Śląsk dla uchodźców z Ukrainy.

- To była niezwykła chwila w dziejach naszego miasta. Chwila, kiedy budujemy się jako społeczeństwo i ludzie. Kiedy biznes, samorząd i zwykli obywatele jednoczą się w imię wartości - mówi Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

- Ukrainki i Ukraińcy będą pamiętać o tej pomocy, jaką otrzymali od Polek i Polaków, gdy wybuchła wojna. Uważam, że będzie służyć naszemu pojednaniu, na którą pracowałem jako ambasador, bo wierzę, że razem jesteśmy wielką siłą. Najbardziej pokazała to pomoc, humanitarna i wojskowa, która służy w walce o naszą i waszą wolność - dodaje Andrij Deszczyca, były ambasador Ukrainy w Polsce.

Tu znajduje się Gryfosław:

Zobacz wideo:

od 16 lat

Gopruś

Statuetka powstała dzięki inicjatywie sklepu Skalnik, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu górskiego.
Statuetka powstała dzięki inicjatywie sklepu Skalnik, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu górskiego. Paweł Relikowski / Polska Press

Drugim krasnalem, jaki został odsłonięty także tego samego dnia (5 czerwca), jest Gopruś. Jest on gestem podziękowania dla ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za ich służbę, poświęcenie i ciężką pracę. Goprusia można znaleźć przy ulicy Legnickiej 59. To już trzeci krasnal dla GOPR-owców. Statuetka powstała dzięki inicjatywie sklepu Skalnik.

- W minionym roku obchodziliśmy 70-lecie ratownictwa górskiego. Od tego czasu ratownicy z Grupy Karkonoskiej i Sudeckiej niosą pomoc turystom w górach województwa dolnośląskiego. Wkrótce okres wakacyjny, w którym bezpieczeństwo w górach jest ważnym tematem – mówi Sławomir Nosal z firmy Skalnik.

Inicjatorem stworzenia krasnala był zespół firmy Skalnik i Roman Dziedzic - prezes Fundacji GOPR, którzy wspólnie podjęli działania, aby tak uhonorować goprowców w stolicy Dolnego Śląska.

Tu znajduje się Gopruś:

Zobacz wideo:

od 16 lat

Zobacz w galerii zdjęcia Goprusia i Gryfusia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska