Warta Poznań 1 - 0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

0 1 połowa

• WARTA W FINALE BARAŻY O EKSTRAKLASĘ!!!

Piłkarze Piotra Tworka pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Bruk-Bet Termalicę po bramce Michała Jakóbowskiego!. W piątkowym finale, na tym samym obiekcie, zmierzą się z Radomiakiem Radom.

• Rzut wolny dla Bruk-Betu z prawej strony, blisko linii środkowej. Niemal wszyscy zawodnicy gości w okolicach bramki Warty. Piłka meczowa!

• Stały fragment gry dla gospodarzy ze środka boiska. "Świeca" na zyskanie kilkunastu sekund. Ostatecznie Tomasz Loska z "piątki".

• Roman Gergel centruje z rzutu wolnego, z lewej strony boiska. Żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć piłki.

• Słoniki biją głową w mur. Centruje Michal Bezpalec, piłkę łapie ADrian Lis.

• Artem Putiwcew zagrywa ciut za mocno do Piotra Wlazły. Ten nie zdołał nożycami trafić w piłkę w taki sposób, by posłać w okolice bramki Warty.

• Żółta kartka dla Aleksa Ławiniczaka. SKosił szarżującego Piotra Wlazłę ok. 25 metrów od własnej bramki.

• Sebastian Jarzębak dolicza 7 minut do drugiej połowy!

• Zostawiony przez Piotr Wlazło dopada do piłki wrzuconej z prawego narożnika i uderza z woleja w stronę bramki. Adrian Lis z problemami i na raty łapie piłkę!

• Większą ilością zawodników atakują goście, narażając się na kontry. Teraz wywalczyli rzut rożny.

• Matej Jelić główkuje obok bramki po dośrodkowaniu Michala Bezpalca. Adrian Lis z "piątki".

• Zieloni! Zieloni!

- niesie się po stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Coraz bliżej wygranej są piłkarze Warty.

• Żółtą kartką upomniany Mariusz Rybicki.

• Robert Janicki! Robert Janicki!

- skandowali kibice Zielonych, dziękując mu za bardzo dobry występ w dzisiejszym spotkaniu.

• ... a za Roberta Janickiego pojawia się Adrian Laskowski.

• Podwójna zmiana w Warcie. Gracjan Jaroch zastępuje Łukasza Spławskiego...

• Kolejna akcja Mateusza Grzybka. Tym razem został zablokowany.

• Mateusz Grzybek podłączył się do akcji ofensywnej, co przyniosło rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie Romana Gergela pada łupem Adriana Lisa.

• Żółtą kartką upomniany Łukasz Trałka.

• Tomasz Loska broni strzał Roberta Janickiego

• Na decyzję czekaliśmy blisko 5 minut

• Martin Miković zmienia Marcina Wasielewskiego. To ostatnia roszada w Bruk-Becie, Piotr Tworek nie przeprowadził jeszcze ani jednej roszady.

• Żółta kartka wędruje na konto Marcina Grabowskiego. Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie, widać nerwowość u piłkarzy Mariusza Lewandowskiego.

• "Żółtkiem" upomniany Michał Jakóbowski za "stempel"na nodze Mateusza Grzybka

• Od kilku minuty bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. Tomasz Loska musiał skapitulować

• Sędzia Sebastian Jarzębak pokazuje prostokąt i... TRAFIENIE MICHAŁA JAKÓBOWSKIEGO ZOSTAŁO UZNANE!!!

• Czy tu był spalony? Czekamy

• Michał Jakóbowski głową kieruje piłkę do siatki po niepewnej interwencji Tomasza Loski! Zdaniem liniowego pomocnik Warty był na spalonym! Gol nie został uznany, choć długo czekaliśmy na decyzję z wozu VAR i ostateczny werdykt arbitra!

• Coraz donośniejszy doping kibiców Warty, którzy przez całe spotkanie wspierali swoich pupili.

• Po rzucie wolnym Łukasz Trałka przedłuża piłkę bliżej bramki do Bartosza Kieliby, ale ten nie zdołał uderzyć głową. Po chwili Mateusz Kupczak chciał huknąć zza pola karnego, ale został zablokowany.

• Próba dwójkowej akcji Roberta Janickiego z Michałem Jakóbowskim. Po podaniu zwrotnym drugi z wymienionych gubi piłkę przed linią 16. metra.

• Przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Jonathan de Amo. Wydaje się, że będzie on mógł grać dalej.

• ... a w miejsce Florina Purece pojawia się Michal Bezpalec.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Matej Jelić w miejsce Patrika Misaka...

• Vlastimir Jovanović podaje w pole karne do Romana Gergela, który przy kontakcie bark w bark z Bartoszem Kielibą pada na murawę. Sędzia Sebastian Jarzębak nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Michał Jakóbowski w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne, ale do nikogo. Jeszcze do piłki dopadł Michał Grobelny, który centruje "tam, skąd przyszła". Dosłownie.

• NIE MA GOLA DLA WARTY!!! Robert Janicki centruje z prawej strony przed bramkę do rozpędzonego Kamila Spławskiego, którego strzał odbija Tomasz Loska! Z dobitką pognał jeden z gospodarzy, ale w ostatniej chwili Vlastimir Joavnović wybija piłkę z linii bramkowej, uprzedzając Mariusza Rybickiego!

• Mariusz Rybicki dopada do bezpańskiej piłki i decyduje się na strzał z 25 metrów. Trafia w plecy Jonathana de Amo.

• Drugą połowę zaczyna Warta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie dobiega końca przerwa w drugim półfinale baraży, którego stawką jest batalia o Ekstraklasę. Po 45 minutach Warta Poznań remisuje z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

• Trzeba przyznać, że pierwsze trzy kwadranse stały na całkiem niezłym poziomie. Ciężko jednoznacznie wskazać stronę przeważającą, bowiem obie ekipy miały swoje "momenty". Nie brakowało strzałów - Mariusz Rybicki (Warta) trafił z dystansu w słupek, a Mateusz Grzybek (Bruk-Bet) z ostrego kąta wprawił w drganie poprzeczkę i serca kibiców gospodarzy (piłkarzy też).

Co nas czeka po zmianie stron? Jeżeli w regulaminowym czasie gry będzie remis, to czeka nas dogrywka, a później mogą być rzuty karne. Każde dodatkowe "minuty w nogach" mogą mieć duży wpływ w piątkowym finale, gdzie czeka Radomiak.

• Sebastian Jarzębak zaprasza obie drużyny na przerwę. W drugim półfinałowym spotkaniu barażowym o Ekstraklasę Warta Poznań bezbramkowo remisuje z Bruk-Bet Termalicą po całkiem niezłym widowisku.

• Trzech piłkarzy Warty złapanych na spalonego.

• Łukasz Spławski przejmuje piłkę tyłem do bramki Bruk-Betu. Czekał i czekał na wsparcie. Kiedy ono nadciągnęło, to podał trochę niedokładnie do kolegi.

• Jakub Kiełb dostaje piłkę na lewej stronie. Bez przyjęcia posyła "świecę" w pole karne, którą "gasi" Tomasz Loska.

• Florin Purece na lewej flance. Centruje na dalszy słupek do wbiegającego Mateusza Grzybka. Ciut za mocno.

• Robert Janicki podaje prostopadle w pole karne... do nikogo. Tomasz Loska przejmuje piłkę.

• Artem Putiwcew w ostatniej chwili, wślizgiem blokuje strzał Mariusza Rybickiego. Jeszcze rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Mariusz Rybicki zagrywa teraz płasko przed bramkę "Słoników". Stoperzy nie dali się zaskoczyć.

• Ależ się zakotłowało przed bramkę Adriana Lisa! Najpierw ofiarnie gospodarze blokowali strzały, przyjmując je na ciało i Mateusz Grzybek - atomowym strzałem - trafia w poprzeczkę!

• Rajd Piotra Wlazły przerwany przez Kamila Spławskiego. Rzut wolny dla "Słoników", do bramki ok. 30 metrów.

• Tymczasem trwa batalia o 1. ligę. W finale baraży zagra Resovia, która ograła Bytovię po rzutach karnych 7:6 (w regulaminowym czasie gry). Na razie wiele wskazuje na to, że o zaplecze Ekstraklasy czekają nas Derby. Stal Rzeszów prowadzi na wyjeździe z GKS-em Katowice

• To powinien być gol dla Warty! Prostopadłe podanie dostaje Michał Jakóbowski, który po walce bark w bark z rywalem pada na murawę. Sędzia chciał gwizdnąć faul, ale do piłki dopada Robert Janicki! Zamiast lobować daleko wysuniętego Tomasza Loksę zdecydować się do "objechać" jak w Turbokozaku. Za bardzo "wyleciał" do prawej prawy i zmuszony był uderzać z ostrego kąta. Uczynił to... za linii końcowej!

• Jakub Kiełb ciut za mocno centruje w pole karne. Piłka po koźle opuszcza plac gry.

• Żółtą kartką upomniany Piotr Wlazło za faul. Do bramki gości ok. 25 metrów.

• Nerwowo było pod bramką "Słoników". Jeszcze uderzał Mateusz Kupczak, ale piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką.

Jeszcze jeden korner. Tomasz Loska łapie piłkę po dośrodkowaniu Roberta Janickiego.

• Kamil Spławski w roli prawoskrzydłowego. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Prosta strata Marcina Wasielewskiego przed własną bramką. Piłkę wrzuconą z lewej strony pewnie łapie Tomasz Loska.

• Nieudany atak gospodarzy. Tomasz Loska wznawia grę z "piątki".

• Mariusz Rybicki niespodziewanie decyduje się na strzał z dalszej odległości. Piłka nabrała dziwnej rotacji i obija prawy słupek! Niewiele brakowało do pięknego trafienia pomocnika Warty!

• Florin Purece ponownie w roli głównej. Z lewej strony pola karnego uderza technicznie po dalszym rogu, ale wyciągnięty jak struna Adrian Lis skutecznie interweniuje. Po chwili Łukasz Trałka wybija piłkę na korner. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką Warty.

• Dzieje się w okolicach obu bramek. Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Niezła centra Roberta Janickiego na bliższy słupek, ale "Słoniki" dalekim wybiciem wyjaśniają sytuację.

• Anemiczne uderzenie Florina Purece z 16 metrów nie sprawił problemu Adriana Lisa. Można zaryzykować stwierdzenie, że mocniejsze strzały broni na treningach.

• Przerwa w grze. Roman Gergel ucierpiał w starciu z Łukaszem Tralką o górną piłkę. Wydaje się, że napastnik "Słoników" może grać dalej.

• W odpowiedzi składna akcja Warty. Mariusz Rybicki przejmuje piłkę na lewej stronie "szesnastki", skąd uderza płasko obok bramki!

• Od razu piłkarze Mariusza Lewandowskiego wywalczyli aut na wysokości pola karnego rywala. Po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek, gdzie radzą sobie poznaniacy.

• Sebastian Jarzębak gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

• Kto rozpocznie to spotkanie? Na szczęśliwy los czekają Bartosz Kieliba i Piotr Wlazło.

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcia spotkania!

• Jak obie ekipy prezentowały się w lidze w bezpośrednich starciach? W rundzie jesiennej Bruk-Bet Termalica podzieliła się punktem z Wartą po remisie (1:1). Na trafienie Jelicia odpowiedział Kupczak z rzutu karnego. Z kolei 17 czerwca na tym obiekcie górą byli goście, którzy wygrali (3:1). Bramki dla Bruk-Betu strzelili Misak, Purece i Gutkovskis, a dla "Zielonych" - Kupczak z rzutu karnego.

Jak będzie dzisiaj?

• Tak prezentuje się skład Warty

• W niedawno zakończonym sezonie 1. ligi gospodarze dzisiejszego spotkania zajęli najniższy stopień podium z dorobkiem 60 punktów. Do drugiego Podbeskidzia traci 5 "oczek", a do Stali Mielec - 7.

Z kolei popularne "Słoniki" uplasowali się na szóstej lokacie. (50 punktów). Można powiedzieć, że grę o Ekstraklasie zapewnili sobie niemal rzutem na taśmę.

• Tak prezentuje się skład Termaliki

• Kto jeszcze nie miał okazji, ma ostatnie chwile na przeczytanie zapowiedzi "pióra" Radosława Patroniaka:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Wiemy jedno - w finale baraży o Ekstraklasę zagra Radomiak Radom, który pokonał u siebie Miedź Legnica (3:1). Wkrótce poznamy jego rywala. Będzie nim albo Warta Poznań, albo Bruk-Bet Termalica. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Jarzębaka już za 20 minut!