W najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 12, 14 i 16 na 1. piętrze w galerii handlowej Sky Tower odbędą się pokazy i warsztaty dawnego jubilerstwa. Organizuje je Galeria Biżuterii Artystycznej Sławomira Dereckiego.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach jubilerskich. Wierzymy, że będzie to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość zapoznania się z historią i tradycją dawnego jubilerstwa - mówi Dorota Żmiejko, manager ds. marketingu Sky Tower.

Zajęcia poprowadzi Sławomir Derecki, mistrz złotnictwa, który w swojej pracy wszystkie czynności wykonuję własnoręcznie.

- Zrobione w ten sposób ozdoby są niepowtarzalne i wyjątkowe. Drugiego takiego egzemplarza z pewnością nie znajdziemy, co poza wysoką jakością wytworzonych elementów, stanowi jeden z ich głównych atutów - mówi Sławomir Derecki.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać maila z imieniem, nazwiskiem i wybraną godziną pokazu na adres pokazyderecki@gmail.com. W wybranym pokazie może uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Podczas sobotnich warsztatów uczestnicy będą mogli także sami spróbować swoich sił w wytwarzaniu drobnych elementów biżuteryjnych. Na zakończenie otrzymają certyfikat potwierdzający udział w jedynych w Polsce tego typu zajęciach.