Wałbrzych: Sąd odrzucił wniosek o unieważnienie wyborów...

  Wałbrzych: Sąd odrzucił wniosek o unieważnienie wyborów (ZDJĘCIA i FILMY)

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne
  1/13
  przejdź do galerii

  zdjęcie ilustracyjne ©PK

  Sąd w Świdnicy odrzucił wniosek o unieważnienie wyborów złożony przez Patryka Wilda, kandydata na prezydenta Wałbrzycha.
  Dowody na kupowanie głosów, przekazane sądowi przez Komitet Wyborczy Nowoczesny Wałbrzych, którego liderem jest Patryk Wild, były zbyt słabe, aby na ich podstawie unieważnić pierwszą turę wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Natomiast dodatkowy materiał dowodowy, m.in. zeznania osób korumpujących wyborców, komitet Wilda dostarczył po ustawowym terminie. Dlatego nie zostały uwzględnione przez sąd. Uzasadniał on swoją decyzję tym, że sprawa wymagała szybkiego rozpatrzenia i nie można było czekać w nieskończoność na kolejne dowody.


  - Dowody posiada prokuratura. Jeśli potwierdzi zawarte w nich informacje, będzie mogła postawić zarzuty osobom, które zostały wybrane do samorządu, kupując głosy - wyjaśnia Elżbieta Jęczmień, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. - To z kolei może doprowadzić do ich skazania i pozbawienia np. mandatu radnego.

  Patryk Wild wyjaśnia, że czeka na pisemne uzasadnienie orzeczenia sądu. Dopiero wówczas złoży apelację. Z poczuciem ulgi salę sądową opuszczał natomiast Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha.

  - Nie mam wątpliwości, że w trakcie wyborów dochodziło do wielu nieprawidłowości - wyjaśnia Kruczkowski. - Mam też nadzieję, że prokuratorskie śledztwo doprowadzi do ukarania osób zamieszanych w proceder kupowania głosów.

  Prezydent dodał, że podejmie działania, które zmienią fatalny wizerunek rządzonego przez niego miasta po wyborach. Chce powołać ruch "Przejrzysty Wałbrzych". Ma skupiać ludzi z autorytetem, którzy będą pracowali nad poprawą wizerunku miasta.

  Na czas rozpatrzenia protestu wyborczego Patryka Wilda zawieszony został wniosek Mirosław Lubińskiego, kandydata na prezydenta z ramienia Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. On z kolei domaga się unieważnienia II tury wyborów na prezydenta miasta. Argumentuje to procederem kupowania głosów i nieprawidłowościami w trakcie liczenia głosów.

  W ciągu najbliższych dni ma być ustalona przez świdnicki sąd data rozpatrywania tego protestu wyborczego.

  Czy wybory w Wałbrzychu powinny być powtórzone? Podyskutuj na forum
  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zenujacy spektakl

  Jonasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 27

  niesamowite, a moze ten sąd byl pod wplywem .... i obradowal na kacu? Zenujacy spektakl, godny pokazywania na cwiczeniach studentom prawa!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sędzia- sługus gangsterów z PO

  Marjan44 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36 / 26

  Proszę podać do publicznej wiadomości imię i nazwisko i wizerunek sędziego abyśmy się dowiedzieli kto to taki jest sługusem tych krętaczy z Platformy. Możliwe też, że otrzymał łapówkę od tych...rozwiń całość

  Proszę podać do publicznej wiadomości imię i nazwisko i wizerunek sędziego abyśmy się dowiedzieli kto to taki jest sługusem tych krętaczy z Platformy. Możliwe też, że otrzymał łapówkę od tych gangsterów z PO. Rzeczywiście Białoruś w Wałbrzychu stała się faktem, a Schetyna to nikt inny jak Łukaszenka tylko kamufluje swoje działania. Może media zrobią afere z tego skandalicznego wyroku, w tym nadzieja.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  §

  czacza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 31

  Nie chcieliście Wilda, to nie będziecie mieli najnowocześniejszego w Europie sytemu komunikacji miejskiej. Wybraliście - jak to u nas - mniejsze zło i za to wybudują wam w Wałbrzychu port...rozwiń całość

  Nie chcieliście Wilda, to nie będziecie mieli najnowocześniejszego w Europie sytemu komunikacji miejskiej. Wybraliście - jak to u nas - mniejsze zło i za to wybudują wam w Wałbrzychu port pełnomorski...
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WITAMY W BIAŁORUSI

  młody (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 28

  NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ . Widocznie ten polityczny wyrok , jest" komuś" na rękę .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo