Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Opał za darmo dla najbiedniejszych mieszkańców

SIYA
Cztery Rady Wspólnoty Samorządowej zbierają opał dla najbiedniejszych mieszkańców Wałbrzycha.

- Każdy z nas na własnej skórze może odczuć chłodniejsze noce i poranki oraz wpływ kosztów związanych z ogrzewaniem na budżecie rodzinnym. Jak się okazuje, możemy sobie pomóc i odciążyć finanse domowe - wystarczy chcieć! - mówi Dariusz Mrozicki, szef Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto.

Akcja "Opał za darmo dla Wałbrzyszan!" ruszyła w ubiegłym roku w sierpniu. W tym udało się ją wznowić, a z pomocy skorzystali już pierwsi wałbrzyszanie.

- Od 13 października 2010 r. rozszerzamy nasze działania i rozpoczynamy ponowną zbiórkę. W roku 2010, oprócz mebli nadających się tylko do spalenia, będziemy zbierać i pośredniczyć w przekazywaniu wszystkim chętnym drewna opałowego z wycinki, desek, resztek z budowy oraz wszystkich tworzyw drzewnych, którymi można będzie napalić w piecu, aby w domu zrobiło się cieplej w te chłodne dni ... - wyjaśnia Mrozicki.

Dzięki akcji skorzystają ci, którzy dostaną opał i osoby, które będą się mogły w ten sposób pozbyć niepotrzebnych mebli czy innych rzeczy, które dziś zagracają ich mieszkania.

Każdy, kto potrzebuje lub przede wszystkim chce oddać meble i inne materiały drzewne, może się zgłosić do Wspólnoty Samorządowej w dzielnicy:

- "Nowe Miasto" przy ul. Piłsudskiego 102 w każdy czwartek od godziny 1700 do 1900. Akcję koordynuje przewodniczący Dariusz Mrozicki.
Kontakt tel. do biura rady: (74) 665-53-58, lub elektroniczny: [email protected],

- "Podgórze, Stary i Nowy Glinik" przy ul. Niepodległości 24 w każdą środę od godziny 1600 do 1800. Akcję koordynuje przewodniczący Wiesław Bielawski. Tel. do biura rady (74) 843-41-91,

- "Śródmieście" przy ul. Chrobrego 1/6 w każdy środę od godziny 1000 do 1200. Akcję koordynuje przewodniczący Piotr Kwiatkowski. Tel. do biura rady (74) 664-43-65.

- "Lubiechów" przy ul. Wilcza 12/1. Akcję koordynuje przewodnicząca Agnieszka Domańska. Tel. do biura rady (74) 667-52-09.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska