Wakacyjne podróże pociągiem

Materiał informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi także podróże. Na trasy wróciły połączenia kolejowe do popularnych miejscowości turystycznych. Zarówno Koleje Dolnośląskie, jak i POLREGIO przygotowały dla pasażerów specjalne oferty, umożliwiające dojazd do najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska.

Z początkiem siatka połączeń Kolei Dolnośląskich kolejny raz przeszła korektę. Tym razem do rozkładu wróciły m.in. połączenia międzynarodowe do Czech i Niemiec.Okazją, by lepiej poznać Dolny Śląsk i jego uroki, jest nowa oferta dolnośląskiego przewoźnika pod hasłem „Lato z KD”. Akcja ma na celu wsparcie odbudowy po pandemii ruchu turystycznego w województwie. Przez trzy wakacyjne miesiące ze specjalnych udogodnień będą mogli skorzystać pasażerowie, którzy na kierunek weekendowej wycieczki wybiorą zaproponowaną w ofercie atrakcję turystyczną na terenie województwa.

Stawy Milickie i Srebrna Góra zapraszają

Z biletem KD podróżni otrzymają specjalną zniżkę na bilet wejściowy do wybranych obiektów turystycznych. Efektem współpracy Kolei Dolnośląskich z lokalnymi samorządami są także autobusy, które w cenie biletu kolejowego będą dowozić pasażerów bezpośrednio z dworców do dedykowanych atrakcji. W akcję włączyły się już Gmina Bielawa i Gmina Stoszowice oraz samorządowa spółka Stawy Milickie S.A.

- W związku z pandemią wielu z mieszkańców z naszego regionu, ale i z całej Polski, zmieniło swoje wakacyjne plany. Zachęcamy ich do spędzenia urlopu na Dolnym Śląsku, skorzystania z jego uroków. Dzięki takim ofertom, jak m.in. „Lato z KD”, podróżowanie po naszym regionie, dotarcie do jego atrakcji turystycznych będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Kraina Stawów Milickich zachwyca przede wszystkim wyjątkowymi krajobrazami. Z milickiego dworca można dojechać bezpośrednio do Rudy Sułowskiej, gdzie znajduje się kompleks Stawów Milickich. W każdy weekend obowiązuje promocja pociąg + autobus, który odjeżdża z dworca z Milicza do Rudy Sułowskiej w sobotę i niedzielę ok. 8.55, natomiast z Rudy Sułowskiej do Milicza odjeżdża w sobotę i niedzielę ok. 17.20. Ci, którzy wolą górskie wędrówki dojadą autobusem z dworca w Bielawie do Jeziora Bielawskiego, na Leśny Dworek. Ostatnim przystankiem będzie Srebrna Góra. Powrót odbywać się będzie w ten sam sposób.

Więcej informacji na temat tras bezpłatnych autobusów, udogodnień, atrakcji i zniżek można znaleźć na stronie: latozkd.com.pl, gdzie na bieżąco dostępna będzie aktualizowana lista turystycznych destynacji.

Jeden bilet na cały weekend

Inną propozycją Kolei Dolnośląskich jest także „Weekend z KD”. Bilet obowiązuje od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Dzięki tej ofercie można podróżować bez żadnego limitu na dowolnych trasach na jednym bilecie w różnych kierunkach. Taki bilet może kupić każdy pasażer i dzięki temu pojechać w dowolnie wybrany przez siebie rejon Dolnego Śląska. Cena biletu wynosi 39 zł.

- Formuła tego typu ofert pozwala na zwiększenie ruchu turystycznego w województwie oraz zachęca pasażerów do rezygnowania z podróży samochodem na rzecz jazdy pociągiem – przekonuje Tymoteusz Myrda. – Dzięki szerokiej ofercie, którą proponują Koleje Dolnośląskie oraz POLREGIO, zarówno miłośnicy gór, jak i jezior znajdą coś dla siebie – dodaje.

Dobrym pomysłem na weekend jest także bezpośrednia podróż z Wrocławia do Berlina czy do Pragi. Dojazd do obydwu stolic został już przywrócony. „Pociągiem do kultury”, czyli na trasie Wrocław – Berlin, można podróżować w każdy wakacyjny weekend od 26 czerwca. Za bilet normalny w jedną stronę podróżni zapłacą 79 zł, natomiast cena biletu ulgowego to 39,50 zł. Od 3 lipca powróciło także oblegane przed pandemią połączenie Wrocław – Praga.

Z POLREGIO w Sudety

Na wakacje również POLREGIO uruchamia dodatkowe składy do popularnych turystycznie miejscowości. Dzięki sezonowym pociągom z wielu regionów kraju dojechać będzie można zarówno w góry, jak i nad morze czy nad jeziora.

Na czas wakacyjnego wypoczynku podróżni mogą skorzystać z przejazdu pociągiem KAMIEŃCZYK kursującym codziennie w relacji Poznań Gł. - Szklarska Poręba Górna odjeżdżającym z wrocławskiego Dworca Głównego o godz. 9:38. Dla miłośników gór i spędzania czasu na łonie natury POLREGIO oferuje podróż w Sudety (do Szklarskiej Poręby) i Rudawy Janowickie (do Janowic Wielkich). Warto również skorzystać z oferty taryfowej np. Mini Biletu Turystycznego ważnego już od piątku od godziny 18:00, aż do poniedziałku do godziny 6:00 w cenie 39 zł. Nabywając ten bilet można na jednym bilecie podróżować przez weekend po różnych regionach Polski.

Dodaj ogłoszenie