W weekend pojedziemy nowym mostem we Wrocławiu

  W weekend pojedziemy nowym mostem we Wrocławiu

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W nocy z piątku na sobotę kierowcy po blisko roku ponownie pojadą mostem Żernickim. Remont kosztował 7,2 mln zł. Kierowcy będą musieli jednak uzbroić się w cierpliwość. Do końca przyszłego tygodnia na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
  Jak wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, most zostanie oddany do użytku po zakończeniu prac drogowych na pasie w kierunku autostradowej obwodnicy Wrocławia. Jak dodaje, gdyby deszcz uniemożliwił położenie asfaltu jutro, samochody na most zostaną wpuszczone w nocy z soboty na niedzielę.

  Kierowcy przynajmniej do końca przyszłego tygodnia będą musieli liczyć się z ruchem wahadłowym na moście. Wszystko po to, aby możliwe było zakończenie prac na dojazdach do mostu, które krzyżują się z dojazdami do wybudowanego na czas remontu mostu tymczasowego.
  – Dojazdy do mostu tymczasowego oraz cała przeprawa zostaną zdemontowane. Dodatkowo zostaną wykonane prace remontowe na kładce pieszo - rowerowej. Część rowerowa zostanie zabudowana masą bitumiczną, piesza - kostką betonową. Prace będą prowadzone bez zamykania kładki – mówi Ewa Mazur.

  Inwestycja zakończy się do połowy września. Remont mostu kosztował 7,2 mln zł.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ile kosztowała budowu mostu tymczasowego?

  ww (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Skoro spełniał swoją rolę wystarczyło o zostawić. I więcej takich mostów we Wrocławiu, które będą łączyć ze sobą dwa brzegi różnych osiedli.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo