W wakacje estakada zniknie z pl. Społecznego. Jak wtedy...

  W wakacje estakada zniknie z pl. Społecznego. Jak wtedy pojedziemy?

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W wakacje estakada zniknie z pl. Społecznego. Jak wtedy pojedziemy?
  1/29
  przejdź do galerii

  ©Paweł Relikowski

  Wiemy jak będzie wyglądała organizacja ruchu na pl. Społecznym po wyburzeniu jednej z estakad. Estakada musi zniknąć z powodu złego stanu technicznego. Rozbiórka i przebudowa układu drogowego odbędzie się w wakacje.
  Wniosek o rozbiórkę estakady zachodniej prowadzącej w kierunku mostu Pokoju i ul. Wyszyńskiego wpłynął do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w połowie listopada. Teraz wyburzenie estakady staje się jeszcze bardziej realne. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na wyburzenie konstrukcji i zaprojektowanie nowego układu drogowego na pl. Społecznym.

  Jakie są wstępne założenia nowej organizacji ruchu?
  Jak wynika z dokumentacji przetargowej, przy dojeździe ul. Oławską na pl. Społeczny kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu. Dwa poprowadzą w lewo w kierunku mostu Pokoju równolegle do istniejącego na poziomie jezdni torowiska, kolejny prosto w kierunku mostu Grunwaldzkiego i pas umożliwiający jazdę na wprost i w prawo w kierunku pl. Wróblewskiego.

  Przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe, ponieważ według nowej organizacji ruchu będą z niego korzystały także autobusy skręcające od strony ul. Oławskiej w kierunku mostu Pokoju i ul. Wyszyńskiego.

  Rozbiórka tej części estakady, która przebiega nad torami tramwajowymi w kierunku pl. Grunwaldzkiego, będzie odbywała się pomiędzy godz. 0.30 a 4, aby nie blokować ruchu tramwajów.

  Etapy wymagające zamknięcia jezdni z mostu Grunwaldzkiego w kierunku ul. Oławskiej będą odbywały się najprawdopodobniej w dni wolne od pracy. Objazd będzie prowadził przez parking przy Urzędzie Wojewódzkim.

  W jaki dokładnie sposób zostaną zaprogramowane cykle świetlne, dopiero wskaże projekt. Jak jednak twierdzą urzędnicy, nawet teraz istnieją rezerwy w programach sygnalizacji świetlnej, które zostaną wykorzystane do utrzymania płynności ruchu.

  Podczas rozbiórki czynne będzie przejście podziemne pod pl. Społecznym. Wejścia do niego zostaną zabezpieczone przed spadającym gruzem.

  Na pl. Społecznym, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, powstanie też nowa droga rowerowa, którą będzie można przejechać od mostu Grunwaldzkiego do pl. Wróblewskiego.

  W planach jest też wyburzenie wschodniej estakady prowadzącej w kierunku pl. Grunwaldzkiego, która przeszła generalny remont osiem lat temu. Ale terminu jej rozbiórki na razie nie podano.

  O konieczności przebudowania pl. Społecznego mówi się we Wrocławiu od ponad dziesięciu lat. Ówczesna koncepcja zakładała budowę tunelu, którym dałoby się przejechać od mostu Pokoju do ul. Pułaskiego (w pobliżu skrzyżowania z Kościuszki). Dojazd z pl. Społecznego do centrum miał być z kolei możliwy przez rondo, które miało powstać tuż za mostem Grunwaldzkim obok urzędu wojewódzkiego i dalej przez nową, poszerzoną trasę wzdłuż parku Słowackiego aż do Podwala. Na powierzchni placu Społecznego miały powstać z kolei biurowce, budynki mieszkalne, a nawet galeria handlowa.

  ZOBACZ TEŻ:

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (216)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak będziemy kwitnąć w korku gdy zniknie estakada

  witamy w Dynamogrodzie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  tytuł bardziej adekwatny do stanu PRojektowanego przez Dynamistów...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyburzenie bez sensu

  mieszkaniec miasta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18

  Brak logicznego uzasadnienia dla całej tej draki budowlanej poza interesem deweloperów! Kolejny raz zadaję pytania, czy, poza decyzjami i dokumentami dot. rozbiórki estakady:
  1. ... jest już...rozwiń całość

  Brak logicznego uzasadnienia dla całej tej draki budowlanej poza interesem deweloperów! Kolejny raz zadaję pytania, czy, poza decyzjami i dokumentami dot. rozbiórki estakady:
  1. ... jest już projekt budowlany/wykonawczy (poza kilkoma wizualizacjami) nowych rozwiązań z uzgodnieniami i pozwoleniem na budowę?
  2. ... jest już pozytywnie zakończona procedura wyboru wykonawcy przebudowy tego węzła komunikacyjnego?
  3. ... są pieniądze na tą inwestycję?
  Znając ostatnie dokonania i niedokonania władz miasta - szczerze w to wątpię ...
  A jeśli to ma trwać 10 lat - no to już chyba się UM pokiełbasiło kompletnie!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  macie co chcieliście

  Gienek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

  Przecież takiego prezydenta wybraliście. Do kogo pretensje przecież to kontynuacja wizji Dutkiewicza. A biorąc pod uwagę nadreprezentację liberałów w spółkach miejskich i wśród prezydentów,...rozwiń całość

  Przecież takiego prezydenta wybraliście. Do kogo pretensje przecież to kontynuacja wizji Dutkiewicza. A biorąc pod uwagę nadreprezentację liberałów w spółkach miejskich i wśród prezydentów, najemcy lokali gminnych już mogą szukać mieszkan na wolnym rynku a deweloperzy rezerwować wycieczki dookoła świata.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I się wyjaśniło w ostanim zdaniu

  Remek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 1

  czyli cała akcja jest po to żeby znowu komuś kasę nabić .... tylko kto wam do tych sklepów przyjedzie jak nie będzie miał jak dojechać ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Handlowali i handlują tym Wrocławiem jak ....!

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 2

  Od samego początku tzw. " PRZEMIAN" wyprzedawany jest każda działka należąca do samorządu wrocławskiego! Prezydenci, a i owszem się zmieniają ale polityka wyprzedawania miasta NIE ( hm Radio...rozwiń całość

  Od samego początku tzw. " PRZEMIAN" wyprzedawany jest każda działka należąca do samorządu wrocławskiego! Prezydenci, a i owszem się zmieniają ale polityka wyprzedawania miasta NIE ( hm Radio Wrocław podało, że prezydent Dudkiewicz dostał stypendium na wykłady w ... Niemczech)!
  Z tą przebudową placu Społecznego będzie tak jak z przebudową Dworca Autobusowego ( chodziło o przepchanie galerii a nie o nowoczesny DWORZEC)! Hm...ciekawe co zrobią jak już wszystko wyprzedadzą i zabetonują?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak się to robi

  ghh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,12087793,Jak_kupuje_sie_lekarza__czyli_nowe_formy_korupcji.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i co jest zima, rowerki w budach, a martwa przestrzen

  hhh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

  Komunikacyjna wycięta dla rowerkowania stoi. Tak samo obniża funkcjonalność węzła niszcząc estakady.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zwróćcie uwagę że na slajdach o wypadkach

  ghh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30

  Większość to zdarzenia na jednopoziomowych skrzyżowaniach. To oznacza że likwidacja estakad jest zagrożeniem dla mieszkańców.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chcą nie tylko zakorkować miasto ale i wyczyścić pole

  gghh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 1

  Galeriom handlowym aby dobić do końca drobny handel. A potem można jeździć z wykładami jak się to robi dla dobra mieszkańców.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak jest!

  Pasażer Nostromo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 2

  Już przygotowują prosty naród głupimi tekstatami, że to niby pl. Społeczny jest na szczycie listy najbardziej kolizyjnych miejsc we Wrocławiu i w ramach walki z piractwem drogowym, smogiem i...rozwiń całość

  Już przygotowują prosty naród głupimi tekstatami, że to niby pl. Społeczny jest na szczycie listy najbardziej kolizyjnych miejsc we Wrocławiu i w ramach walki z piractwem drogowym, smogiem i obywatelami zalejemy go betonem, a przy okazji coś się do lewej kieszonki przytuli, ponieważ teren jest mocno atrakcyjny. Plany zabudowy leżały u Dutkiewicza w szafie od 9 lat, tamten już zarobił, teraz nowy musi zarobić i pospłacać swoje długi! Naród prosty wybrał, teraz niech patrzy, jak się bawi władza!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niestety gwr robi tu krecia robotę mieszkancom

  ggh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 1

  Biorąc udział w praniu mózgów.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY