Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

W tych miejscach we Wrocławiu możesz szybko stracić prawo jazdy

Przypomnijmy naszym kierowcom, że prawo jazdy, między innymi można stracić na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Tomasz Hołod / Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

W tych miejscach we Wrocławiu, możesz szybko stracić prawo jazdy

Przypomnijmy naszym kierowcom, że prawo jazdy, między innymi można stracić na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. We Wrocławiu jest kilka szerokich arterii, gdzie aż korci, żeby wcisnąć gaz i podgonić nieco spraw bieg. Najczęściej jednak w tych miejscach prędkość ograniczona jest do 50 km/h, dlatego ze stówką na liczniku łatwo rozstaniemy się z naszymi uprawnieniami. W galerii pokazujemy miejsca, gdzie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prędkość, gdyż mogą spotkać tam patrol policji. Nie zmienia to postaci rzeczy, że prędkość zawsze powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze i przepisów.
W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 roku w Polsce zatrzymano blisko 17 tysięcy dokumentów tylko za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. To wynik o 4,5 tys. wyższy aniżeli w analogicznym okresie rok wcześniej.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy