Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

W tych miejscach pijani kierowcy zabijają najwięcej osób

Dane policyjne pozwalają sprawdzić, w której części Polski wypadki drogowe z udziałem pijanych osób zdarzają się najczęściej.Eksperci Ubea.pl sprawdzili

Jarosław Jakubczak/ Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

W tych miejscach pijani kierowcy zabijają najwięcej osób

Dane policyjne pozwalają sprawdzić, w której części Polski wypadki drogowe z udziałem pijanych osób zdarzają się najczęściej.

Eksperci Ubea.pl sprawdzili dodatkowo, ile osób odnosi obrażenia lub ginie w takich wypadkach i jaki jest ich udział w ogólnej liczbie zdarzeń na naszych drogach.

"Około 80 proc. nietrzeźwych sprawców wypadków stanowili kierowcy pojazdów, reszta to pijani piesi. Zdecydowanie przeważali tutaj kierowcy samochodów osobowych stanowiąc 66 proc. wypadków spowodowanych przez kierujących pod działaniem alkoholu" - informuje Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Na kolejnych slajdach pokazujemy, jak to wyglądało w poszczególnych regionach naszego kraju (dane za 2019 rok). W sumie w 2717 wypadkach z udziałem nietrzeźwych zginęło 326 osób, a ponad 3 tysiące zostało rannych. Regiony poszeregowaliśmy od tych z najmniejszą liczbą wypadków aż do tych z największą.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy