W ten weekend czekają nas zmiany w rozkładzie i trasach pociągów oraz komunikacja zastępcza między stacjami na terenie Wrocławia

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Stacja Wrocław Muchobór
Stacja Wrocław Muchobór PKP PLK
Udostępnij:
Podróżujący koleją z Wrocławia w kierunku Legnicy, Głogowa i Zielonej Góry muszą się przygotować na kilkugodzinne zmiany rozkładzie. W sobotę i niedzielę naprawiana będzie sieć energetyczna.

Utrudnienia związane są z pracami, jakie w rejonie stacji Wrocław Muchobór będzie prowadził Tauron. Naprawa sieci energetycznej prowadzona będzie w sobotę oraz niedzielę i ma potrwać 5 godzin.

Pociągi zmienią trasy

W godzinach 8.55 - 14.40 zmienioną trasą pojadą pociągi Wrocław – Legnica – Zgorzelec / Lubin / Lubań Śląski i Wrocław – Wołów – Głogów – Zielona Góra. Składy w tym czasie będą pomijać przystanki Wrocław Muchobór i Wrocław Nowy Dwór.

Komunikacja zastępcza

Za pociągi Kolei Dolnośląskich uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wrocław Muchobór – Wrocław Nowy Dwór – Wrocław Żerniki i z powrotem. Za pociągi Polregio komunikacja zastępcza będzie na odcinku Wrocław Muchobór – Wrocław Kuźniki i z powrotem.

Zmiany w przejeździe pociągów, wydłużenie czasu przejazdu, mogą sięgać około 20 min.

Zobacz koniecznie

Nie przegap

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

c
cyklista

Linia turystyczna, wokół Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Czekasz z rowerem wieczorem na ostatni pociąg powrotny a tu zamiast szynobusu przyjeżdża mały busik na 20 miejsc, gdzie ledwo człowiek się zmieści a co dopiero z rowerem. Oczywiście możesz tylko pocałować klamkę, radź sobie sam, a chamski konduktor jeszcze odpowiada, że jego to nic nie obchodzi. Szynobus na jakiejś linii doznał awarii więc zabierano ten z Lwówka i takie rzeczy zdarzały się nagminnie bez żadnej informacji w rozkładzie. W ten sposób Koleje Dolnośląskie za czasów Rachwalskiego wygasiły frekwencję na tej malowniczej trasie a potem w ogóle zlikwidowały wszystkie pociągi.

Koleje Dolnośląskie to najbardziej dziadowska spółka kolejowa w Polsce!!!

k
konduktor PKP

W Sobótce ktoś kiedyś chciał kiedyś wprowadzić woła do pociągu bo dojeżdżał nim do stacji :D

P
Piotr Cieślicki

Obserwuję cha.mskie zachowania konduktorów KD w pociągach prawie każdego dnia na trasie Legnica - Wrocław. Za co oni chcą podwyżki? Za nieprofesjonalizm i brak kultury?

Dobrze opłaca się wysoko wykwalifikowaną kadrę, a nie prostaków wziętych prosto z ulicy, którzy zupełnie do niczego się nie nadają.

M
Michał Szymajda

Dolny Śląsk ma ważniejsze potrzeby kolejowe niż jakiś Wsiocław, to przede wszystkim remont ważnych turystycznie linii do Karpacza, Kowar i Lwówka.

s
sołtys Sobótki

Podobno w Sobótce znów zrobili wystawkę nowiutkich szyn i podkładów przy linii kolejowej. Zaprzegać chaopy konie do wozów i jechać, bo inni wezmą!

A
Anna z milicza

Tylko nie uruch.amiajcie bezpośrednich pociągów z Wrocławia, bo przyjadą tamtejsze wsiury zza Buga i zasyfią i zas.rają całe góry. Właśnie mamy taki przykład na Dolnym Śląsku. Koleje Dolnośląskie uruchomiły ostatnio program "Lato z KD", w ramach którego można pojechać za darmo autobusem nad Stawy Milickie. Efekt? Wrocławska biedota (której jak wiadomo nie stać na normalne bilety) masowo ruszyła na wakacje i co mamy? Zatrutą rzekę Barycz i katastrofę ekologiczną w całej Dolinie Baryczy w której w śmierdzącej wodzie ryby pływają do góry brzuchami: https://wroclaw.wp.pl/dolina-baryczy-zatruta-rzeka-w-smierdzacej-wodzie-ryby-plywaja-brzuchami-do-gory-6529160366299840a . Ostatnie doniesienia mówią, że przyczyną tej olbrzymiej katastrofy są bakterie kałowe.Jak widać, wsiury zza Buga do tej pory nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak toaleta i srsr.ają аją prosto do rzeki (albo myją w niej swoje brudne tyłki). Na efekty nie trzeba było długo czekać.

P
Piotr Srachwalski

Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!

m
miś ślężański

Jako mieszkaniec Sobótki protestuję przeciwko powrotowi kolei do naszego pięknego miasta. Hałas , spaliny nie są nam potrzebne.

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie