W szpitalu na Fieldorfa zamknięto SOR. Zmarł pacjent z gangreną

Kinga CzernichowskaZaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne<br>
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Śmiertelny przypadek gangreny we Wrocławiu. Dziś w nocy, około godz. 2.00, do szpitala na Fieldorfa trafił pacjent ze zgorzelą gazową, zwaną powszechnie gangreną (nazwa gangrena pochodzi z łaciny). Około godz. 6.00 przyjęto go na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Pacjent zmarł. Ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się bakterii konieczne było zamknięcie SOR-u.

SOR na Fieldorfa był nieczynny jeszcze do wtorku - 13 sierpnia, do około godz. 10.00. Ocena epidemiologiczna nie wykazała żadnych śladów mikrobiologicznych, które mogłyby wskazywać na rozprzestrzenianie się bakterii.

- Musieliśmy zamknąć SOR, mamy przecież dużo pacjentów z otwartymi urazami, a bakteria mogłaby spowodować, że oni również by się zarazili. Bakteria rozprzestrzenia się także przez różnego rodzaju wydzieliny, więc nie mieliśmy innego wyjścia - mówi Jacek Kubica, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Kontrola zostanie przeprowadzona jeszcze za 72 godziny, takie są procedury. Dotyczy to nie tylko SOR-u, ale wszystkich pomieszczeń, w których przebywał chory pacjent.

Natomiast już wczoraj otwarto dziecięcą część SOR-u, bo - przypomnijmy - szpital na Fieldorfa jest jedynym we Wrocławiu, który przyjmuje na oddział ratunkowy dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

Tutaj warto się leczyć - oto najlepsze szpitale w województw...

Gangrena we wrocławskim szpitalu przy Kamieńskiego. Zamknięt...

Zobacz też:
Woda z kranu czy z butelki?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 80

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-12T15:23:43 02:00, pytam się:

A ten pacjent to nie przypadkiem kolejny menel bez ubezpieczenia??

To wina PiS i jego polityki

G
Gość
2019-08-13T10:58:08 02:00, Gość:

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

"Jeśli byłbyś choć w połowie człowiekiem, jak ludzie którymi gardzisz, ten świat byłby lepszym miejscem".

G
Gość

Przy takiej organizacji i pomocy lekarskiej to równie dobrze mogą nie otwierać tego SORu :(

G
Gość
2019-08-12T20:03:10 02:00, Gość:

Miła Pani Kingo, gangrena jest nazwą historyczną zgorzeli gazowej. Beztlenowe bakterie- laseczki zgorzeli gazowej- ją wywołujące są w przyrodzie bardzo rozpowszechnione. Nie trzeba zamykać oddziału/ szpitala itd... wystarczy dezynfekcja z użyciem preparatów sporobójczych (bo bakteria wytwarza spory, czyli przetrwalniki), przestrzeganie na co dzień odpowiednich procedur...i...sensacji nie ma.

A swoją drogą, kiedy zrobią Państwo porządek z tymi skandalicznymi komentarzami...? Wstyd czytać.

2019-08-13T00:51:47 02:00, ---:

No brawo, ciemniaku, po to zamykają oddział. Z toksycznymi środkami biobójczymi mają latać między pacjentami?

Poza tym WSZYSTKIE PATOGENY SĄ WSZĘDZIE - idąc twoją durną logiką, to po co izolują chorych zakaźnie na cokolwiek?

No bo ORGANIZM ZAINFEKOWANY JEST REZERWUAREM OGROMNYCH ILOŚCI BAKTERII, A W SZPITALACH, ZWŁASZCZA PRZY URAZACH, DUŻO ŁATWIEJ O ZAKAŻENIE BYLE CZYM.

Właśnie przez takich kretynów jak ty są później zakażenia w szpitalach.

I w ogóle co to znaczy "sporobójczy"? XD

Albo środek jest antybiotykiem na konkretne szczepy, albo jedzie się środkami biobójczymi, które są silnie toksyczne.

Drogi czytelniku, masz takie blade pjecie o mikrobiologii i zwalczaniu drobnoustrojow,ze lepiej zamilknij.

G
Gość
2019-08-13T10:58:08 02:00, Gość:

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

2019-08-13T11:45:49 02:00, Poważny:

Nie traktuj wszystkich miarą swego ojca

2019-08-13T12:52:41 02:00, Gość:

Domagasz się przekładnego ukarania ? Masz to ! Twoje ID komputera już poznałem, teraz tylko odpowiednie dokumenty do prokuratury i sądu zleciłam sporządzić i spotkamy się poważny !!!!

Hahha i o co go oskarzysz mądralo ? :-))) Leki już wzięte ?

L
Liliana

Gangrena(zwana też martwicą) nie raczej tła bakteryjnego,ale uszkodzone tkanki ciała są niedotlenione-bo np.naczynia krwionośne są przecięte.Miałam po operacji na szwie na kolanie gangrenę(skóra stała się czarna i cieknąca).Leczenie nie polegało na podaniu antybiotyków.Wycięto zmiany,a ranę zostawiono otwartą,potem maści enzymatyczne.,dwa opatrunki dziennie.Opatrunek trwał około godziny,dezynfekcja rany,nawilżanie,oddychanie rany.Opatrunki specjalne.Lekarz pokazał jak mam robić opatrunki i sama robiłam.Kontrola najpierw 2 razy w tygodniu,potem raz.Leczenie trwało 7,5 miesiąca.

G
Gość

Ja w maju trafiłam na Sor z zatorem w nerce i bólem niedoopusania ciśnienie 190/100 gdyby nie te ciśnienie siedziałaby na ławce . Przyjęli mnie od ręki była 2 w nocy zamiast najpierw zbić ciśnienie pielęgniarka robi wkłucie tryska fontanna krwi masakra . Zaaplikowana kroplówka badania itp ból dalej czekanie na urologa przez 20 godz nie przyszedł do mnie nikt ze specjalistów wypisałam się. na własne zadanie bo się czekaniem wyleczyłam masakra i tyle mogę powiedzieć lekarz wręczając mi wypis przepraszał . Po 2 tyg na wizycie u urologa mój lekarz nie mógł uwierzyć ze nikt do mnie nie przyszedł tez przepraszał . O co w tym wszystkim chodzi ludzie służba zdrowia umiera

z
z kufla
2019-08-13T10:58:08 02:00, Gość:

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

Najpierw gangrenę trzeba umieć rozpoznać.

G
Gość
2019-08-13T10:58:08 02:00, Gość:

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

2019-08-13T11:45:49 02:00, Poważny:

Nie traktuj wszystkich miarą swego ojca

Domagasz się przekładnego ukarania ? Masz to ! Twoje ID komputera już poznałem, teraz tylko odpowiednie dokumenty do prokuratury i sądu zleciłam sporządzić i spotkamy się poważny !!!!

g
głos rozumu

Czytanie ze zrozumieniem poziom 3. klasa podstawówki.

Na SOR trafił o 2.

Na ODDZIAŁ chirurgii o 6.

Wiecie, że na SOR też się pacjentem zajmuje i robi niezbędne badania, żeby można go było dalej puścić? 4 godziny to całkiem przeciętny czas.

P
Poważny
2019-08-13T10:58:08 02:00, Gość:

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

Nie traktuj wszystkich miarą swego ojca

P
Poważny
2019-08-13T09:03:30 02:00, Gość:

A gdzie masz takiego weta, co przyjmuje od ręki za darmo? Jak zapłacisz to i Ciebie przyjmą bez kolejki.

2019-08-13T09:27:56 02:00, Gość:

Kolejna osoba, która myśli, że lekarz przyjmuje nas za darmo 😂 Co miesiąc placimy składki, a jak raz na ruski rok chce człowiek skorzystać z usług to albo musi czekać kilka godzin albo usłyszy termin maj 2023.

Nie traktuj wszystkich miarą swego ojca....

G
Gość

Ten kto wpuścił/przywiózł menela z gangrena na SOR powinien mieć sprawę sądową za narażenie utraty zdrowia lub śmierci podobnie jak za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Trzeba być skończonym debilem by z bombą biologiczna pchać się do szpitala pełnego ludzi.

Nie pieprzcie tu o empatii i innych bzdurach . Pomóc owszem ale w wydzielonym izolowanym miejscu z dala od innych pacjentów w osobnym budynku pomieszczeniu etc. Przez debila który wprowadził gangrene na sor trzeba było pozbawić pomocy lekarskiej wiele ludzi i wygenerowano dodadatkowy koszt w postaci kwarantanny i dezynfekcji.

G
Gość
2019-08-13T09:03:30 02:00, Gość:

A gdzie masz takiego weta, co przyjmuje od ręki za darmo? Jak zapłacisz to i Ciebie przyjmą bez kolejki.

Kolejna osoba, która myśli, że lekarz przyjmuje nas za darmo 😂 Co miesiąc placimy składki, a jak raz na ruski rok chce człowiek skorzystać z usług to albo musi czekać kilka godzin albo usłyszy termin maj 2023.

G
Gość
2019-08-13T08:51:37 02:00, Jolo:

Miałam doczynienia z SOR- ami we Wrocku..i nie tylko we Wrocku...

Ludzie siedzą godzinami w poczekalni..

Przy rejestracji nadaje się KOLOR danemu przypadkowi chorobowemu, na podstawie wywiadu pacjenta z pielęgniarka lub ratownokiem który ma akurat dyżur w rejestracji. .. A Ty czekaj..

8 godz.. I dłużej.. Ja rozumiem braki w personelu, ale odnoszę wrażenie że w naszym kraju ludzie są gorzej traktowani niż zwierzęta..jesli chodzi o służbę zdrowia. Idziesz z psem do weta i pies jest od razu przyjęty i przebadany... Szkoda gadać...Rzad zamiast skupiać się na DAWANIU.. powinien skupić się raczej na porządkowaniu tego co jest ważne dla społeczeństwa. W tym przypadku, niech uporzadkuja ten burdel w służbie zdrowia..

A gdzie masz takiego weta, co przyjmuje od ręki za darmo? Jak zapłacisz to i Ciebie przyjmą bez kolejki.

Dodaj ogłoszenie