W starej siedzibie fabryki mebli teraz będzie ratusz

Materiał partnera zewnętrznego
Przebudowa dawnego biurowca ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku
Przebudowa dawnego biurowca ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku UMWD
Za kilka miesięcy zakończy się generalny remont dawnego biurowca Olszyńskich Fabryk Mebli. Budynek, który do tej pory stał nieużywany, w przyszłym roku stanie się nową siedzibą olszyńskiego Urzędu Miasta.

Przebudowa starego biurowca stała się możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie gmina Olszyna uzyskała z samorządu województwa. Władze regionu przyznały jej na ten cel kwotę 4,5 mln złotych, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

− To bardzo duże wsparcie, pokrywające ponad 80 procent kosztów całej inwestycji. Wiemy jednak, że będą to dobrze wydane pieniądze − mówi marszałek Cezary Przybylski.

W nowym miejscu siedzibę będzie miał Urząd Miasta oraz jednostki organizacyjne gminy, tj. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, gminna komisja i zespół interdyscyplinarny ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Straż Miejska i policja. Dodatkowo w budynku znajdą się pomieszczenia zagospodarowane z myślą o aktywności mieszkańców, w których będą mogli oni organizować spotkania i imprezy.

Obiekt został zaprojektowany tak, by był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W poruszaniu się po urzędzie pomoże im m.in. wewnętrzny dźwig osobowy i specjalny podjazd dla wózków. Prace adaptacyjne mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska

Gmina potrzebuje nowego miejsca nie tylko ze względu na komfort pracy, ale przede wszystkim na dostępność urzędu dla osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie