W Oleśnicy i Oławie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy

Kinga CzernichowskaZaktualizowano 
Przemyslaw Wronecki / Gazeta Wroclawska
Od sierpnia tego roku w Oleśnicy i Oławie będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy. Radni sejmiku województwa zdecydowali, by w tych dwóch miastach otworzyć filie ośrodków ruchu drogowego. Egzaminy w tych miastach będą mogli zdawać także wrocławianie. Przepisy pozwalają zdawać egzaminy w dowolnym miejscu w Polsce.

- Zarówno Oława, jak i Oleśnica są miastami, w których infrastruktura komunikacyjna pozwala na przeprowadzanie egzaminów w ruchu drogowym z zapewnieniem wykonania wszystkich niezbędnych zadań egzaminacyjnych - mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Oławska siedziba WORD powstanie przy ul. Różanej 8. W Oleśnicy WORD ma się znajdować przy ul. Wrocławskiej 30b.
W obu miastach siedziby WORD-u znajdą się w już istniejących budynkach, koszty uruchomienia ośrodków nie będą wysokie.
- Pozostaje jednak kwestia odpowiedniego przystosowania ich i przeprowadzenia drobnych prac - twierdzi Nowakowski.

Oba ośrodki zostaną uruchomione w sierpniu tego roku. Od połowy 2018 roku podobny ośrodek egzaminacyjny działa już w Miliczu. Cieszy się sporym zainteresowaniem i wysoką zdawalnością - osiąga ona blisko 50 procent.

Zobacz też

Pędził ponad 205 km/h bo... nie chciał się dać wyprzedzić

Najlepsza kawa we Wrocławiu - TOP 10 miejsc z kawą we Wrocła...

Wideo

Materiał oryginalny: W Oleśnicy i Oławie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
M
Mlx

To już mogą zamykać wrocławski WORD. Od sierpnia wszyscy będą zadawać prawko w Oleśnicy lub Oławie, bo łatwiej. Po 5 skrzyżowań na krzyż. Zdawalanosc 100%. To się nazywa poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach.

zgłoś
P
Pomysł do niczego

Co za debil wymyślił word w Oławie to ja nie wiem tu to przecież każdy zda pojedzie na Wrocław i tylko powiększy się liczba wypadków pozatym już są korki a co dopiero będzie jak w tym małym mieście będą jeździć egzaminy

zgłoś
D
Damian

No, a potem większe skrzyżowanie i nie wiedzą jak sie zachowac.. to rownie dobrze mozna prawko z dokumencika kupic xd

zgłoś
G
Gość
2019-05-22T19:27:33 02:00, Gość:

Wreszcie. L-ek jest za dużo. Powinji jeszcze wprowadzić zakaz jazdy po trasie egzaminacyjnej bo to jest oszukiwanie. To jest tak jakby zdradzić pytania maturalne rok przed maturą

2019-05-23T06:29:05 02:00, Gość:

Tak dla sprostowania , to nie ma czegoś takiego jak trasa egzaminacyjna na kat B . Takowa istnieje tylko dla AM

Na kat.AM również nie ma wyznaczonej trasy.

Jest ustalony czas min.10minut.

zgłoś
W
Wrocławianin.
2019-05-22T15:20:05 02:00, Gość:

W końcu może trochę spokojniej będzie się jeździć po Gaju, Tarnogaju czy Brochowie, bo teraz przez Lki idzie czasami zwariować.

2019-05-22T20:35:35 02:00, Gość:

A towarzysz urodził się z prawem jazdy

No to jest prawda, coraz więcej ludzi chce mieć prawo jazdy! Czy potrafi jeździć czy nie, prawko trzeba mieć, jak już w Wordzie się nie da to na Ukrainie się kupi.

Dobrze, że zrobią ośrodki w Oleśnici i Oławie, bo nie będą musieli się "turlać" tymi elkami do Wrocławia, gorzej będzie, jak już Janusz czy Halynka zdadzą egzamin w Oławie czy Oleśnicy i pierwszy raz przyjadą sami do Wrocławia, to będzie cyrk, na kółkach!

zgłoś
G
Gość
2019-05-22T15:44:40 02:00, x-er:

Jestem za, a jeszcze bardziej za tym, żeby prawko zdane w obrębie DOL i DOA było ważne tylko na terenie tych gmin!!!

A prawko zdane DW było ważne tylko DW :-)

zgłoś
G
Gość
2019-05-22T19:27:33 02:00, Gość:

Wreszcie. L-ek jest za dużo. Powinji jeszcze wprowadzić zakaz jazdy po trasie egzaminacyjnej bo to jest oszukiwanie. To jest tak jakby zdradzić pytania maturalne rok przed maturą

Tak dla sprostowania , to nie ma czegoś takiego jak trasa egzaminacyjna na kat B . Takowa istnieje tylko dla AM

zgłoś
G
Gość

Tragedia...!

zgłoś
G
Gość
2019-05-22T15:12:30 02:00, Gość:

I bardzo dobrze. Niech wiesniaki robią prawko u siebie. Będzie zdecydowanie luźniej we Wrocławiu

O ty menelu

zgłoś
Ł
Łubudubu
2019-05-22T20:51:26 02:00, Gość:

Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

Nieźle musiałaś się pukać na lewo i prawo że mąż cię zostawił dobrze że w porę zareagował bo byś mu sprzedała jakąś chorobę proponuję kupić palił albo kołek to pomoże albo młotek i porządnie pierdolnąć się w głowe może coś pomoże ale w twoim przypadku chyba nie bo na głupotę nie ma leku

zgłoś
G
Gość
2019-05-22T15:20:05 02:00, Gość:

W końcu może trochę spokojniej będzie się jeździć po Gaju, Tarnogaju czy Brochowie, bo teraz przez Lki idzie czasami zwariować.

A towarzysz urodził się z prawem jazdy

zgłoś
D
DW PANY

W KOŃCU, MAŁOMIASTECZKOWE ZAKAŁY DROGOWE BĘDĄ SIĘ UCZYĆ I JEŻDZIĆ U SIEBIE, A NAJWIĘKSZE MATOŁY Z WROCŁAWIA TEŻ BĘDĄ MOGŁY TAM ZDAWAĆ, TYLKO NIECH POŹNIEJ LEPIEJ NIE WYJEŻDŻAJĄ NA WROCŁAW.

zgłoś
G
Gość

Wreszcie. L-ek jest za dużo. Powinji jeszcze wprowadzić zakaz jazdy po trasie egzaminacyjnej bo to jest oszukiwanie. To jest tak jakby zdradzić pytania maturalne rok przed maturą

zgłoś
G
Gość

Oby łatwiej NIE BYŁO! Mam wrażenie, że kierowcy w ostatnich latach bardzo łatwo zdobyli PJ. Jeżdżą jak istnedebile po drogach. Szczególnie Ci we Wrocławiu, w mięscie gdzie można na relaksie łamać przepisy, wyjeżdżając stąd - jeżdżą jak kretyni w innych miejscowościach. Nie dziwię się, ze niektórzy ludzie którzy np przyjeżdżają do mnie w odwiedziny, maja wrażenie jakby przyejchali do drogowego cyrku. To co się odpieprza na drogach wrocławskich woła o pomste do nieba. A drogówki jak nie ma ta nie ma, więc samowolka totalna...

zgłoś
J
Janusz
2019-05-22T15:12:16 02:00, Gość:

A potem przyjedziesz do wrocławia i nie wiesz co robić, bo widzisz tramwaj...

Obawiam się, że po kursie i egzaminie nikt nie potrafi dobrze jeździć autem.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie