W niedzielę Bieg Tropem Wilczym

BO
Fot. Piotr Krzyzanowski
Udostępnij:
W niedzielę ochotnicy pobiegną na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, by upamiętnić święto żołnierzy wyklętych. Zaplanowano bieg na 5 km, 10 km i symboliczną rywalizację na 196,3 m. Start o godzinie 10.00.

Organizatorzy niedzielnego Biegu Wilczym Tropem na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu spodziewają się, że na starcie trzech biegów stanie w sumie około 1000 chętnych. Zmierzą się z dystansem 5 km i 10 km. Opłata startowa wynosi 50 złotych. Są jeszcze wolne miejsca. Z kolei wszystkie dzieci poniżej 8 lat wystartują w bezpłatnym biegu na dystansie 196,3 m. Każdy uczestnik wyścigu otrzyma pamiątkowy medal oraz pamiątkowa koszulkę z wizerunkami żołnierzy wyklętych.

Start (godzina 10.00) i meta na Stadionie Lekkoatletycznym AWF.

Partner wydarzenia, Fundacja PKO Banku Polskiego, zachęca do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla…”. We Wrocławiu uczestnicy zawodów na wszystkich dystansach będą mogli pomóc 1,5-rocznej Amelce. Dziewczynka urodziła się z wadą serca i musi przejść kolejną operację. Amelka jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka.

Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Amelki”, przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać w dniu biegów u przedstawicieli Fundacji PKO Banku Polskiego na stoisku przy biurze zawodów (stadion lekkoatletyczny w kompleksie Stadionu Olimpijskiego) w godz. 7.30 – 10.30.

Na biegu zawodnicy i widzowie spotkają jeźdźców na koniach, zobaczą inscenizacje i pokazy sprzętu wojskowego.

"W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP." - Czytamy na głównej stronie internetowej biegu.

"W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych."

PROGRAM:
8.00 – 9.30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów
10.00 Start Biegu na 5 i 10 km
11.30 Koniec Biegu na 5 i 10 km
11.30 Bieg symboliczny na 1963 m
11.50 Bieg Krasnala na 196,3 m (zapisy w dniu biegu w namiocie IPN, ograniczona liczba 100 miejsc)
12.00 Dekoracje najlepszych zawodniczek i zawodników
12.30 Koniec zawodów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zbych
Na laczkach i w bezimiennych mogiłach leżą twoje ofiary lewacki pomiocie
Dodaj ogłoszenie