Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Jeleniej Górze dzieci nie będą się nudzić po lekcjach

Mariusz Junik
W pracowni plastycznej Jeleniogórskiego Centrum Kultury dzieci nauczą się malować
W pracowni plastycznej Jeleniogórskiego Centrum Kultury dzieci nauczą się malować Marcin Oliva Soto
Wybór jest ogromny. Od wspinaczki po skałkach po kręcenie filmów i lepienie z gliny. Zapisy na zajęcia w domach kultury już trwają. Warto się pośpieszyć, bo miejsc wcale nie ma dużo.

- Zapisałam córkę na taniec do Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu - cieszy się Danuta Bocianowska, mama 7-letniej Zuzki. - Ona jest taka ruchliwa, to się tu wyszaleje. 12-letni Wojtek Buczek zapisał się na wspinaczkę.

Ściankę wspinaczkową przygotowało dla dzieci Jeleniogórskie Centrum Kultury. Ma ponad 7 metrów wysokości. Mogą się na nią wspinać nawet kilkuletnie maluchy, bowiem wejście nie jest trudne. Zajęcia z instruktorem ruszają od października, zostało już tylko 10 wolnych miejsc. - Trzeba się spieszyć z zapisami, bo chętnych jest bardzo dużo - mówi Maria Szubart z Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. 1 Maja).

W JCK wolne miejsca zostały także w pracowni Eksperymenty plastyczne oraz w pracowni fotograficznej (szczegóły pod numerem tel. 75-642-38--80). Pozostałe zajęcia są oblegane przez chętnych i tworzą się nawet listy rezerwowe. Szczególnie dotyczy to warsztatów teatralnych prowadzonych przez Korynę Wnuk.

Dużo więcej możliwości mają dzieci z Zabobrza i Cieplic. Tam można się zapisać na większość zajęć pozalekcyjnych. W Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (ul. Komedy-Trzcińskiego) maluchy nauczą się tańczyć, grać na syntezatorze, gitarze, pianinie oraz mówić po angielsku. Spotkanie organizacyjne na dla rodziców dzieci w wieku 4-7 lat, chętnych na zajęcia taneczno-rytmiczne, odbędzie się 28 września o godz. 16.30. Wszystkie zajęcia są płatne. Roczny kurs angielskiego (60 godzin) kosztuje 520 zł. Miesiąc nauki gry (4 lekcje) na syntezatorze, gitarze lub pianinie kosztuje 110 zł. Zajęcia teatralne (środy, godz. 16), plastyczne (środy, czwartki, godz. 15.30), pracownia fotograficzna (czwartki, godz. 17) kosztują od 18 do 25 zł za miesiąc. Szczegóły pod numerem tel. 75-753-18-31.

W Miejskim Domu Kultury Muflon w Cieplicach (ul. Cieplicka 172) są miejsca w pracowniach: ceramicznej, tańca, wokalnej, muzycznej, plastycznej i fotografii. W pracowni ceramicznej Rotonda dzieci nabierają manualnych umiejętności podczas lepienia różnych rzeczy z gliny. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki, a biorą w nich udział dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Miesiąc nauki kosztuje 25 złotych.

- To niewiele, dlatego zapisałam syna na zajęcia. Lepiąc z gliny, rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność - mówi Anna Zembrzuska, matka 8-letniego Darka. Zajęcia taneczne w Muflonie prowadzi Agata Żmigrodzka. Odbywają się one codziennie popołudniami (różne grupy) i kosztują 35 zł za miesiąc. Droższe są jedynie zajęcia indywidualne, które trwają 1,5 godziny i kosztują 30 złotych. Dzieci z Cieplic, w wieku 10-17 lat, mogą też zapisać się do zespołu Minnie. Zajęcia wokalne odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz. 15.30. Udział kosztuje 30 zł za miesiąc (szczegóły: nr tel. 75-755-37-70).

Po lekcjach uczniowie mogą również uprawiać sport. W Jeleniej Górze do wyboru mają 31 klubów sportowych. Każdy może znaleźć sport, który go wciągnie. - A wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch - Eugeniusz Sroka, dyrektor SP 11, zachęca uczniów do aktywności fizycznej. Oferta zaczyna się od zajęć niewymagających wysiłku: brydż, szachy, petanque, przez piłkę nożną, narty, po boks i karate. Do wszystkich klubów można się jeszcze zapisać. Zajęcia w większości klubów są bezpłatne, jednak uczestnicy zawsze będą ponosić pewne koszty (strój sportowy, dojazdy na treningi). Wykaz klubów można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska