W hołdzie wielkiej poetce

  W hołdzie wielkiej poetce

  Robert Migdał

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  XV, jubileuszowy, konkurs poezji Karoliny Kusek, wybitnej wrocławskiej poetki, odbył się w szkole podstawowej w Orzeszkowie koło Wołowa. Wzięło w nim udział 52 dzieci
  Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy i koszulki. Zwycięzcy – książki Karoliny Kusek

  Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy i koszulki. Zwycięzcy – książki Karoliny Kusek ©Robert Migdał

  Każdego roku (od 15 już lat), w maju, do maleńkiego Orzeszkowa w gminie Wińsko, zjeżdżają wielbiciele poezji Karoliny Kusek – autorki przepięknych wierszy, głównie dla dzieci, której książki znane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – zostały przetłumaczone m.in.na język angielski, niemiecki, rosyjski, portugalski, włoski, francuski i chiński.

  W tym roku w szkole podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie odbył się jubileuszowy, bo XV konkurs poezji Karoliny Kusek.
  Wzięły w nim udział dzieci z Orzeszkowa, ale i z Brzegu Dolnego, Starego Wołowa, Ścinawy, Głębowic, Krzelowa, Wegorzewa i Wińska. Uczniowie klas I-III przyjechali ze swoimi opiekunami, rodzicami, przyjaciółmi. W konkursie wzięło udział 52 uczniów.
  Jury konkursu miało ciężki orzech do zgryzienia – wszyscy uczestnicy recytowali przepięknie, z prawdziwą pasją. Po trudnych naradach przyznane zostały nagrody w trzech kategoriach.

  Wśród pierwszaków najlepsza okazała się Martyna Wolska z SP nr 6 z Brzegu Dolnego. Drugie miejsce (ex æquo) zajęli: Natalia Piegowska ze Starego Wołowa i Mateusz Hulbój z Głębowic.

  Wśród klas drugich pierwsze miejsce zajęła Hanna Rak z SP nr 6 z Brzegu Dolnego, drugie miejsce zajął Kacper Rodziewicz z SP nr 3 ze Ścinawy, a trzecie miejsce Julia Jabłońska z Krzelowa.

  Natomiast wśród klas trzecich pierwsze miejsce zdobyła Alicja Koliczko z Orzeszkowa, drugie – Patrycja Wojtyła ze Starego Wołowa, a trzecie – Dominik Kurzac z Orzeszkowa. Gratulujemy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo