W DCO pomogą rzucić palenie i uniknąć raka

  W DCO pomogą rzucić palenie i uniknąć raka

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W DCO pomogą rzucić palenie i uniknąć raka

  ©Polska Press

  W Dolnośląskim Centrum Onkologii do końca grudnia działa „Punkt Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym”. Dostaniesz bezpłatnie fachową pomoc. Punkt został uruchomiony z myślą o osobach uzależnionych od tytoniu i chcących zerwać z nałogiem. Eksperci m.in. wyjaśnią mechanizmy uzależnienia i pomogą w chwilach kryzysu.
  W DCO pomogą rzucić palenie i uniknąć raka

  ©Polska Press

  - Jeśli ktoś myśli choćby o ograniczeniu palenia, to jest to już dobry początek zrywania z nałogiem - mówi Anna Dudek, psycholog, terapeutka z punktu pomocy palącym w DCO. - Moja rola polega głównie na motywowaniu.

  W nowym punkcie pomocy palący dowiedzą się także o dostępnych metodach i środkach wspomagających proces odstawiania papierosów.

  - Uzależnienie od tytoniu to poważna choroba, z którą niełatwo sobie poradzić w pojedynkę. Badania wskazują, że palenie jest główną przyczyną 90 procent nowotworów złośliwych płuc, a także wielu innych schorzeń, m.in. układu krążenia i układu oddechowego - przypomina Małgorzata Stanisławska z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Badania Profilaktyczne przy DCO.

  Adres Punktu Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym: Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, pl. Hirszfelda 12, budynek H, gabinet nr 206 (II piętro). Rejestracja telefoniczna: wtorek - piątek w godz. 12 - 18 tel. 669 220 633.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo