#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Piąty mecz, piąta porażka

jg
#VolleyWrocław
#VolleyWrocław przegrał 0:3 z liderem TAURON Ligi ŁKS-em, chociaż momentami gra wrocławianek wyglądała całkiem nieźle. MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf.

Mecz rozpoczął się dobrą grą wrocławianek. Po skutecznych atakach Melissy Evans i Joanny Pacak wyszły na prowadzanie 6:2. W dalszej części seta gra się wyrównała, jednak cały czas z lekką przewagą #VolleyWrocław. Po asie serwisowym Anny Bączyńskiej trener ŁKS-u poprosił o pierwszy czas w tym spotkaniu (16:14). Wydawało się, że gospodynie kontrolują tę partię. #Volley jako pierwszy miał nawet piłkę setową. Niestety ostatnie trzy akcje padły łupem łodzianek, które wygrały seta 24:26.

Po raz kolejny początek seta to prowadzenie wrocławianek. Presja w ataku i skuteczność spowodowały, że miejscowa drużyna wyszła na prowadzenie 8:4. W kolejnej części seta kluczowym okazało się doświadczenie drużyny przyjezdnych, która najpierw doprowadziła do remisu 10:10, a następnie kilkupunktową serią wyszła na prowadzenie 20:13. Nie pomogła zmiana Julii Szczurowskiej, która kilkoma atakami chciała dać impuls do działania reszcie zespołu. Ostatecznie goście wyszli na prowadzenie 2:0 po skutecznym uderzeniu Aleksandry Gryki z przechodzącej piłki.

Trzeci set to od samego początku kontrola przyjezdnych. Pojedyncze zrywy #VolleyWrocław na nic się zdawały. Skończyło się na porażce 19:25. MVP spotkania została atakująca gości Valentina Diouf.

– Ciągle wierzę, że naszą ekipę stać na wiele. Na treningach nieustannie mocno pracujemy, jednak brakuje jeszcze tego, żeby efekt tej pracy był widoczny na boisku. Wciąż szukamy swojej tożsamości jako drużyna. Myślę, że jeszcze tak naprawdę jeszcze jej nie pokazałyśmy. Dziś, w meczu z ŁKS-em, szkoda pierwszego seta, bo był przez nas do ugrania. Kolejne stracone partie były konsekwencją tej przegranej końcówki. Jako zawodowi sportowcy wracamy do domów bardzo niezadowolone, choć na pomeczowej odprawie w szatni dostałyśmy informację, że parę elementów, w porównaniu do naszego poprzedniego spotkania, zostało poprawione. Jednocześnie mamy jeszcze nad czym pracować i w najbliższych dniach będziemy walczyć o kolejny progres – powiedziała po tym meczu libero #VolleyWrocław, Magdalena Saad.

W niedzielę 4 grudnia #VolleyWrocław zagra na wyjeździe z Legionovią (godz. 20:30, Polsat Sport).

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

MVP: Valentina Diouf

#VolleyWrocław: Evans (14), Witowska (4), Bidias (11), Bączyńska (5), Pacak (8), Muhlsteinova (3), Saad (L) oraz Szczurowska (4), Gromadowska, Szady
ŁKS: Witkowska (9), Diouf (19), Gryka (12), Ratzke (1), Scuka (11), Piasecka (13), Maj-Erwardt (L) oraz Górecka, Hryshchuk, Gajer.