VIII Korona Kocich Gór - Memoriał im. Kornela Morawieckiego – jazda indywidualna na czas

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
15 sierpnia 2020 r. w powiecie trzebnickim odbędzie się VIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór - Memoriał im. Kornela Morawieckiego – jazda indywidualna na czas. To wyjątkowe wydarzenie kolarskie, które warto zobaczyć.

15 sierpnia, to tradycyjnie dzień dwóch świąt: kościelnego - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz państwowego - Święto Wojska Polskiego. Dzień wyjątkowy w którym należy być razem. Setna rocznica "Cudu nad Wisłą" – Bitwy Warszawskiej, która ocaliła nie tylko naszą młodą niepodległą Polskę ale również i Europę, to powód do dumy.

Od honorowego patronatu udzielonego przez Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego podczas VI edycji Korony Kocich Gór – Korona dla Niepodległej w 2018 r. po Memoriał im. Kornela Morawieckiego to historia, która zapisze się na łamach kronik Dolnego Śląska. W tym wyjątkowym dniu serdecznie zapraszamy na VIII Koronę Kocich Gór – Międzynarodowy Wyścig Kolarski o miano najlepszego kolarza w jeździe indywidualnej na czas.

O randze wyścigu świadczy fakt wpisania do Kalendarza Imprez Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) oraz Kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego (DZKol) i objęcia punktacją do Challenge’u DZKol dla kolarzy (kobiety i mężczyźni) z dolnośląskich klubów. W zawodach wystartują kobiety (elita + juniorki) oraz mężczyźni w kategorii junior dla których będzie to zarazem trzeci etap SowioGórskiTour Wyścigu Kolarskiego Nadziei Olimpijskich Grupy Wyszehradzkiej w kategorii junior, kobiety open (Elita, juniorka). Tegoroczna trasa zmagań kolarskich została wyznaczona w malowniczym krajobrazie Gmin Oborniki Śląskie i Prusice w Powiecie Trzebnickim.

Start i meta w miejscowości Osolin (gm. Oborniki Śląskie). Pierwszy półmetek po przejechaniu 4,5km dla juniora młodszego (kobiety i mężczyźni) – miejscowość Borówek (gm. Prusice) – drugi półmetek na 8 km dla pozostałych kategorii w miejscowości Jagoszyce (gm. Prusice). Powrót na metę do miejscowości Osolin w odwrotnej kolejności. Korona Kocich Gór, to wyścig otwarty również dla amatorów. W tym roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Policjantów i Strażaków.

Uznana ranga wyścigu została doceniona przez sponsorów głównych: Fundację KGHM Polska Miedź oraz Fundację ARP.
Patronat Honorowy udzielili Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Metropolita Wrocławski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Policji, Starostwo Powiatowe w Wołowie.

Patronat Medialny objęły TVP Sport, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram 89.8 FM, Gazeta Wrocławska, Obywatelska Gazeta im. Kornela Morawieckiego. Wsparcia organizacyjnego udzieliło Wyższe Seminarium Duchowe Salwatorianów w Bagnie, gdzie odbędą się dekoracje zawodników.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Z uwagi na zagrożenie korona wirusem zapraszam do oglądanie realizacji telewizyjnych.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo