Uszkodzone torowisko na ulicy Kołłątaja. Rozgrzane tory aż się uniosły! [ZDJĘCIA]

Kinga CzernichowskaZaktualizowano 
Uszkodzone torowisko na Piotra Skargi Magdalena Sysło
Uszkodzone torowisko na Piotra Skargi, na wysokości IX LO w kierunku Dworca Głównego. Tramwaje linii 2 skierowano objazdem przez Pułaskiego, Małachowskiego. Tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 75 jeżdżą natomiast objazdem przez Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Podwale.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 74

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-27T11:11:41 02:00, Gość:

Wieczne byle jakie remonty torowisk, zwrotnic, rozjazdów i trakcji to lukratywny tort, na którym żyją całe stada znajomków.

Dla nich to nawet na rękę, znów kasa za naprawy.

A to że tramwaje nie jeżdżą jak powinny, kogo to w MPK interesuje?

2019-06-29T14:33:55 02:00, vitek:

Jakbyś miał choć podstawową wiedze o mieście, to byś wiedział, że MPK nie zajmuje się torowiskami. Remontami zarządza ZDiUM. Są jednak plany, żeby to zmienić, zreorganizować system napraw i przekazać go ze ZDiUMu do MPK. Także jak widać myśli się w mieście o tych sprawach.

ZDIUM i MPK finansowane są przez miasto. Zreorganizowanie systemu napraw i przekazanie go ze ZDIUm do MPK nie przyniesie oczekiwanych efektów bez odpowiednich nakładów finansowych.

v
vitek
2019-06-27T11:11:41 02:00, Gość:

Wieczne byle jakie remonty torowisk, zwrotnic, rozjazdów i trakcji to lukratywny tort, na którym żyją całe stada znajomków.

Dla nich to nawet na rękę, znów kasa za naprawy.

A to że tramwaje nie jeżdżą jak powinny, kogo to w MPK interesuje?

Jakbyś miał choć podstawową wiedze o mieście, to byś wiedział, że MPK nie zajmuje się torowiskami. Remontami zarządza ZDiUM. Są jednak plany, żeby to zmienić, zreorganizować system napraw i przekazać go ze ZDiUMu do MPK. Także jak widać myśli się w mieście o tych sprawach.

G
Gość
2019-06-27T02:51:30 02:00, ość w Twoim gardle:

Brawo panie Sutryk, widać jak te remonty są robione we Wrocławiu, szybko i byle jak, byle pokazać się dobrze półgłówkom, głosującym na Sutryka.

Szyna szyna nie wiem czy widziałeś artykuł jak inwalida utknął w dziurze na przejściu dla pieszych naprzeciwko żabki na dominikanskim. Oczywiście mowa o torowisku również:)

G
Gość

Wieczne byle jakie remonty torowisk, zwrotnic, rozjazdów i trakcji to lukratywny tort, na którym żyją całe stada znajomków.

Dla nich to nawet na rękę, znów kasa za naprawy.

A to że tramwaje nie jeżdżą jak powinny, kogo to w MPK interesuje?

G
Gość
2019-06-27T01:52:34 02:00, Kapral:

Jeszcze raz powtarzam...Wrocław nie radzi sobie z komunikacja miejską i dlatego powinien zaczerpnąć wzorce z krajów rozwijających się np.Indii gdzie riksze są powszechnym środkiem transportu.

2019-06-27T09:04:26 02:00, Gość:

Dlaczego sięgać tak daleko?

Rower sobie kupisz za 1000 zł i rozwiązuje ci problemy komunikacyjne na 30 lat.Popatrz an zachód gdzie się zwiększa ruch rowerowy choć ludzie bogatsi niż u nas.Na zachodzie jeździ kilka razy więcej osób niż u nas.Riksze na zachodzie tez się sprawdzają.Dzisiaj są to tzw taksówki rowerowe.Napędza to rower elektryczny a ze jest to lekkie to przejedzie wszędzie i ominie korki.W Warszawie też takie taksówki rowerowe jeżdżą po centrum. W twoim wpisie widzę pogardę dla tego co się sprawdza na całym świecie i krajach biednych i krajach bogatych.Prawdopodobnie tkwisz mentalnie jeszcze w PRL-u gdzie auto było marzeniem wielu ludzi.Dziś auto to pożeracz czasu i nigdy nie wiadomo ile zabierze podróż.No ale władze miasta zrozumiały błędy jakie popełniano w przeszłości stawiając na auta prywatne i teraz rozumieją, że trzeba inwestować w KZ i rower i to ekspresowo.

Używany rower kupisz za 100-300 zł

G
Gość
2019-06-27T01:52:34 02:00, Kapral:

Jeszcze raz powtarzam...Wrocław nie radzi sobie z komunikacja miejską i dlatego powinien zaczerpnąć wzorce z krajów rozwijających się np.Indii gdzie riksze są powszechnym środkiem transportu.

Dlaczego sięgać tak daleko?

Rower sobie kupisz za 1000 zł i rozwiązuje ci problemy komunikacyjne na 30 lat.Popatrz an zachód gdzie się zwiększa ruch rowerowy choć ludzie bogatsi niż u nas.Na zachodzie jeździ kilka razy więcej osób niż u nas.Riksze na zachodzie tez się sprawdzają.Dzisiaj są to tzw taksówki rowerowe.Napędza to rower elektryczny a ze jest to lekkie to przejedzie wszędzie i ominie korki.W Warszawie też takie taksówki rowerowe jeżdżą po centrum. W twoim wpisie widzę pogardę dla tego co się sprawdza na całym świecie i krajach biednych i krajach bogatych.Prawdopodobnie tkwisz mentalnie jeszcze w PRL-u gdzie auto było marzeniem wielu ludzi.Dziś auto to pożeracz czasu i nigdy nie wiadomo ile zabierze podróż.No ale władze miasta zrozumiały błędy jakie popełniano w przeszłości stawiając na auta prywatne i teraz rozumieją, że trzeba inwestować w KZ i rower i to ekspresowo.

G
Gość

Karygodne ze po tym jak wyskoczyła szyna w Bydgoszczy nie polewano szyn wodą w dniu w którym spodziewana się rekordowych temperatur.

Za co my płacimy ludziom zarządzającym miastem?

...
2019-06-27T01:25:53 02:00, mpk a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

dokładnie tak właśnie dla tego nie widzę możliwości przesiądnięcia się na mpk. Po prostu jestem ślepy i siebie tamnie widzę:P

...

szyna po prostu też chciała iść na basen w te upały...:)

o
ość w Twoim gardle

Brawo panie Sutryk, widać jak te remonty są robione we Wrocławiu, szybko i byle jak, byle pokazać się dobrze półgłówkom, głosującym na Sutryka.

K
Kapral
2019-06-26T21:19:21 02:00, Metro:

Tylko metro połączone z szybką koleją miejską jest rozwiązaniem dla tego zakorkowanego wiecznie miasta!!!!!! Weźcie się w końcu do roboty i zacznijcie od małej rozbudowy torowisk kolejowych, które dojadą kawałek bliżej wielkich osiedli mieszkaniowych, gdzie mieszka najwiecej ludzi. Np tuż za dworcem Psie Pole kawałek torów do osiedla Sobieskiego i tam stacja... kawałek torów od lini kolejowej przy stadionie do kozanowa, albo chociaż do przystanku tramwajowego na kozanowie... stacja kolejowa między Hubską a Krakowską, gdzie powstają kolejne osiedla... przystanki kolejowe na towarowej obwodnicy Wrocławia przy głównych ulicach, jak Powstańców, Grabiszynska, Hallera itd... no i na Boga linia kolejowa z Sobótki, która jedzie nasypem, a nie obok niego i oczywiście przystanek przy Buforowej... (swoją drogą przydałoby się też podciągnąć kawałek torów na Bielany przy centrach handlowych i dalej do magazynów... tak niewiele brakuje, żeby ludzie jeździli komunikacją zbiorową z jednego końca miasta na drugi nie korzystając z własnego auta i omijając przy tym centrum. A potem max 3 linie metra, które dowiozą nas do centrum, czy tam, gdzie kolej nie dojeżdża... niech ktoś w końcu zacznie myśleć!!!! Panie Prezydencie rządamy działania!!!!!!

2019-06-27T00:02:16 02:00, dr Miauczyński:

Możliwe, że masz rację. Nie jestem ekspertem. Jednakże pan i władca naszego miasteczka ma inną, katastrofalną koncepcję. Mianowicie uważa on, że tylko rowery i tramwaje powinne być podstawowym środkiem lokomocji w mieście. Tramwaje oczywiście będą jeździć albo, nie, jak pokazuje życie. Zatem wszyscy będą pedałować . Jak w Chińskiej Republice Ludowej, za rządów Mao-Tse Tunga. Cóż, głupi wybór, pieskie życie. Były wybory, trzeba było myśleć.

2019-06-27T01:44:22 02:00, toto sq:

Przecież było referendum i większość pacanów wypowiedziała się, że nie chce metra. R. Dutkiewicz posłuchał populum i nie podjął stosownych kroków. A była szansa na 2 miasto w Polsce z metrem

Wiekszośc pacanów wolała zamiast uczciwego PIS kandydata nie PIS czyli ze starego ukladu misiów pod krawatem.Teraz macie efekty...

K
Kapral

Jeszcze raz powtarzam...Wrocław nie radzi sobie z komunikacja miejską i dlatego powinien zaczerpnąć wzorce z krajów rozwijających się np.Indii gdzie riksze są powszechnym środkiem transportu.

t
toto sq
2019-06-26T21:19:21 02:00, Metro:

Tylko metro połączone z szybką koleją miejską jest rozwiązaniem dla tego zakorkowanego wiecznie miasta!!!!!! Weźcie się w końcu do roboty i zacznijcie od małej rozbudowy torowisk kolejowych, które dojadą kawałek bliżej wielkich osiedli mieszkaniowych, gdzie mieszka najwiecej ludzi. Np tuż za dworcem Psie Pole kawałek torów do osiedla Sobieskiego i tam stacja... kawałek torów od lini kolejowej przy stadionie do kozanowa, albo chociaż do przystanku tramwajowego na kozanowie... stacja kolejowa między Hubską a Krakowską, gdzie powstają kolejne osiedla... przystanki kolejowe na towarowej obwodnicy Wrocławia przy głównych ulicach, jak Powstańców, Grabiszynska, Hallera itd... no i na Boga linia kolejowa z Sobótki, która jedzie nasypem, a nie obok niego i oczywiście przystanek przy Buforowej... (swoją drogą przydałoby się też podciągnąć kawałek torów na Bielany przy centrach handlowych i dalej do magazynów... tak niewiele brakuje, żeby ludzie jeździli komunikacją zbiorową z jednego końca miasta na drugi nie korzystając z własnego auta i omijając przy tym centrum. A potem max 3 linie metra, które dowiozą nas do centrum, czy tam, gdzie kolej nie dojeżdża... niech ktoś w końcu zacznie myśleć!!!! Panie Prezydencie rządamy działania!!!!!!

2019-06-27T00:02:16 02:00, dr Miauczyński:

Możliwe, że masz rację. Nie jestem ekspertem. Jednakże pan i władca naszego miasteczka ma inną, katastrofalną koncepcję. Mianowicie uważa on, że tylko rowery i tramwaje powinne być podstawowym środkiem lokomocji w mieście. Tramwaje oczywiście będą jeździć albo, nie, jak pokazuje życie. Zatem wszyscy będą pedałować . Jak w Chińskiej Republice Ludowej, za rządów Mao-Tse Tunga. Cóż, głupi wybór, pieskie życie. Były wybory, trzeba było myśleć.

Przecież było referendum i większość pacanów wypowiedziała się, że nie chce metra. R. Dutkiewicz posłuchał populum i nie podjął stosownych kroków. A była szansa na 2 miasto w Polsce z metrem

m
mpk a własne auto

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D