Uśmiech przez okno. Czerwone Noski zadbają o dobry humor małych pacjentów Przylądka Nadziei

materiał informacyjny
W Dzień Dziecka o godzinie 11.30 artyści-klowni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu przygotowali wyjątkowy i niepowtarzalny pokaz dla małych pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Akcja jest nietypowa z dwóch powodów. Ze względu na obecne obostrzenia w czasie epidemii, artyści odwiedzą dzieci bez przekraczania drzwi szpitala – przed oknami pacjentów. Po drugie, dodatkową sceną będzie podnośnik, który umożliwi artystom-klownom spotkanie „przez okno” z pacjentami na wyższych piętrach szpitala.

Akcja „Uśmiech przez okno” jest odpowiedzią Fundacji na obecne ograniczenia, które uniemożliwiają artystom standardowe wizyty w szpitalach. Fundacja nie zapomina o pacjentach, zwłaszcza w tak szczególną okazję, jak Dzień Dziecka.

Pomysł na tę nietypową akcję powstał z prawdziwej tęsknoty za pacjentami. Stwierdziliśmy, że jeśli nie możemy wejść do szpitala, zrobimy wszystko, aby w inny sposób przekazać dzieciom radość i uśmiech, którego tak bardzo potrzebują. Jak widać, w drodze do tego celu nie powstrzyma nas nic! Cieszymy się, że w Dzień Dziecka damy wiele powodów do uśmiechu pacjentom Przylądka Nadziei – mówi Anna Wojtkowiak-Williams, Dyrektor artystyczna Fundacji Czerwone Noski.

W ramach akcji artyści-klowni dzięki specjalnie przygotowanemu podnośnikowi dotrą do wyższych pięter szpitala, aby osobiście złożyć pacjentom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Dzięki spotkaniu „oko w oko” z artystą-klownem, każde dziecko będzie mogło poczuć się wyjątkowo. Dodatkowo pod oknami Przylądka Nadziei będzie krążył barwny i rozśpiewany korowód Czerwonych Nosków.

Dodatkowo dla pacjentów, którzy nie będą mogli obserwować pokazu przez okna ze swoich sali, a także dla wszystkich innych dzieci, przedstawienie będzie emitowane na żywo na fanpage'u Fundacji Czerwone Noski.

Uśmiech i radość w takim miejscu, jak szpital onkologiczny są bezcenne. Dodają sił do walki z chorobą i pozwalają na odrobinę normalności w czasie terapii. Dzięki Czerwonym Noskom tych dobrych emocji z okazji Dnia Dziecka będzie pod dostatkiem – cieszy się Justyna Zalewska z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która na co dzień opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei. – Od marca wszystkie zajęcia dla dzieci są w klinice odwołane ze względów bezpieczeństwa. Tym większa nasza radość, że z okazji Dnia Dziecka nasze maluchy będą miały tak niesamowitą i kreatywną atrakcję!

Przylądek Nadziei to miejsce znane dobrze artystom Fundacji – jego pacjentów odwiedzają regularnie już od 2016 roku. W czasie swoich wizyt obecni są między innymi na objętym ścisłym reżimem oddziale przeszczepowym. Również akcja pod oknami Przylądka Nadziei odbędzie się po raz drugi – zdjęcia z pierwszej z nich można zobaczyć na profilu Fundacji.

Kłopoty z pochówkami. Brakuje nam na nie pieniędzy

Wideo

Dodaj ogłoszenie