Uśmiech przez okno. Czerwone Noski zadbają o dobry humor małych pacjentów Przylądka Nadziei

materiał informacyjny
Udostępnij:
W Dzień Dziecka o godzinie 11.30 artyści-klowni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu przygotowali wyjątkowy i niepowtarzalny pokaz dla małych pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Akcja jest nietypowa z dwóch powodów. Ze względu na obecne obostrzenia w czasie epidemii, artyści odwiedzą dzieci bez przekraczania drzwi szpitala – przed oknami pacjentów. Po drugie, dodatkową sceną będzie podnośnik, który umożliwi artystom-klownom spotkanie „przez okno” z pacjentami na wyższych piętrach szpitala.

Akcja „Uśmiech przez okno” jest odpowiedzią Fundacji na obecne ograniczenia, które uniemożliwiają artystom standardowe wizyty w szpitalach. Fundacja nie zapomina o pacjentach, zwłaszcza w tak szczególną okazję, jak Dzień Dziecka.

Pomysł na tę nietypową akcję powstał z prawdziwej tęsknoty za pacjentami. Stwierdziliśmy, że jeśli nie możemy wejść do szpitala, zrobimy wszystko, aby w inny sposób przekazać dzieciom radość i uśmiech, którego tak bardzo potrzebują. Jak widać, w drodze do tego celu nie powstrzyma nas nic! Cieszymy się, że w Dzień Dziecka damy wiele powodów do uśmiechu pacjentom Przylądka Nadziei – mówi Anna Wojtkowiak-Williams, Dyrektor artystyczna Fundacji Czerwone Noski.

W ramach akcji artyści-klowni dzięki specjalnie przygotowanemu podnośnikowi dotrą do wyższych pięter szpitala, aby osobiście złożyć pacjentom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Dzięki spotkaniu „oko w oko” z artystą-klownem, każde dziecko będzie mogło poczuć się wyjątkowo. Dodatkowo pod oknami Przylądka Nadziei będzie krążył barwny i rozśpiewany korowód Czerwonych Nosków.

Dodatkowo dla pacjentów, którzy nie będą mogli obserwować pokazu przez okna ze swoich sali, a także dla wszystkich innych dzieci, przedstawienie będzie emitowane na żywo na fanpage'u Fundacji Czerwone Noski.

Uśmiech i radość w takim miejscu, jak szpital onkologiczny są bezcenne. Dodają sił do walki z chorobą i pozwalają na odrobinę normalności w czasie terapii. Dzięki Czerwonym Noskom tych dobrych emocji z okazji Dnia Dziecka będzie pod dostatkiem – cieszy się Justyna Zalewska z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która na co dzień opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei. – Od marca wszystkie zajęcia dla dzieci są w klinice odwołane ze względów bezpieczeństwa. Tym większa nasza radość, że z okazji Dnia Dziecka nasze maluchy będą miały tak niesamowitą i kreatywną atrakcję!

Przylądek Nadziei to miejsce znane dobrze artystom Fundacji – jego pacjentów odwiedzają regularnie już od 2016 roku. W czasie swoich wizyt obecni są między innymi na objętym ścisłym reżimem oddziale przeszczepowym. Również akcja pod oknami Przylądka Nadziei odbędzie się po raz drugi – zdjęcia z pierwszej z nich można zobaczyć na profilu Fundacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest już nowy odcinek programu Fight Raport!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie