Urlop z telefonem w kieszeni

Artykuł informacyjny Orange
Oferty wakacyjne. Niższe ceny połączeń i usługi dodatkowe w specjalnych urlopowych ofertach operatorów.

Na początku lata zastanawiamy się, jak podczas wakacyjnych podróży za granicę pozostać w kontakcie z bliskimi i jednocześnie mieć pewność, że wysokość rachunku za rozmowy przez telefon komórkowy nie będzie dla nas niemiłą niespodzianką po powrocie do domu.

Nie rezygnuj z telefonu

Wielu podróżujących, pomnych wysokich rachunków, które płacili przed laty, kiedy rynek telefonii komórkowej jeszcze raczkował, stara się ograniczać rozmowy i korzystanie z internetu w czasie zagranicznych urlopów. Nie jest to łatwe, bo przyzwyczailiśmy się już do tego, że w każdej chwili możemy skontaktować się z bliskimi, a potrzebując informacji, wręcz instynktownie sięgamy po smartfon i łączymy się z internetem. Jeżeli zatem w czasie wakacji nie chcemy zmieniać przyzwyczajeń i rezygnować z technologicznych udogodnień, nie musimy się już martwić o wysoki rachunek. Koszty połączeń w roamingu, czyli tych wykonywanych z zagranicy, tanieją bowiem z roku na rok. Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej co roku w lipcu operatorzy obniżają ceny połączeń roamingowych, by dostosować je do tzw. Eurotaryfy, czyli maksymalnych stawek, które określa prawo unijne. Tak jest także w tym roku.

Sprawdź ofertę na lato

Niezależnie o unijnych wytycznych operatorzy telefonii komórkowej przygotowują na lato specjalne pakiety cenowe lub oferują dodatkowe usługi, dzięki którym można jeszcze bardziej obniżyć koszty wakacyjnych rozmów przez telefon. Warto przed wyjazdem na wakacje sprawdzić, co oferuje nasz operator. Klienci Orange Polska już od wiosny mogą skorzystać z nowych planów taryfowych, w których w ramach abonamentu otrzymują duży pakiet rozmów w roamingu w krajach Unii Europejskiej. W wybranych taryfach Smart Plan Multi i Multi Max w ramach abonamentu klienci otrzymują aż 400 minut. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy często rozmawiają przez telefon. Z kolei w Smart Planie Halo można wymienić minuty z abonamentu, przeznaczone na połączenia w kraju, na rozmowy w roamingu w stosunku 2:1. Jeżeli jednak jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego abonamentu i nie chcesz go zmieniać tylko ze względu na wakacyjne wojaże, możesz specjalnie na wyjazd dokupić usługę o wszystko mówiącej nazwie "Jak w kraju". Dzięki temu za połączenia i SMS-y zapłacimy według stawek krajowych. Jednorazowa aktywacja kosztuje 11 zł i działa przez siedem dni. Orange pamiętał też o tych, którzy korzystają z telefonu na kartę. Użytkownicy popularnych taryf na kartę w Orange mogą skorzystać z dwóch nowych usług: Go Europe i Go Wakacje. Obydwie kosztują po 5 zł i obniżają cenę połączeń do Polski aż o połowę przez 15 dni.

Sieć bardziej dostępna

W czasie wakacji potanieje również korzystanie z internetu w roamingu. Mimo wszystko ceny połączeń będą jednak wyższe niż te, do jakich przyzwyczailiśmy się w kraju. Wakacje mogą więc być doskonałą okazją, aby choć na tydzień czy dwa odłączyć się od sieci. Jeżeli jednak nie jest to rozwiązanie dla nas, postarajmy się ograniczyć koszty wakacyjnego surfowania po internecie. W większości miejscowości turystycznych znajdziemy hot spoty z darmowym internetem bezprzewodowym. Korzystając z niego, pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa i wyposażmy nasz smartfon w aktualny program antywirusowy. Ponadto klienci Orange mogą skorzystać z pakietu Travel Data Daily do wykorzystania na transmisje danych w krajach UE.

Bezpieczny telefon na kartę

Większość z nas korzysta ze smartfonów, nierzadko o wartości nawet kilku tysięcy złotych. Podczas wakacji łatwiej może dojść do ich kradzieży czy zniszczenia. Dlatego warto zainwestować kilka złotych w ich ochronę. Klienci Orange korzystający z usług na kartę mogą skorzystać z ubezpieczenia "Bezpieczny Telefon w Orange na Kartę". Do wyboru są trzy warianty w cenie od 3,99 do 6,99 zł miesięcznie, zapewniające różny zakres ochrony, np. w przypadku kradzieży czy zalania. Ubezpieczając telefon, możemy liczyć na naprawę uszkodzonego telefonu, a jeśli nie jest to możliwe, to jego wymianę na nowy. Więcej informacji można znaleźć na www.orange.pl/ubezpieczenia

Mocne wsparcie dla przemysłu rolno-spożywczego.

Wideo

Materiał oryginalny: Urlop z telefonem w kieszeni - Polska Times