Unijne miliony z Urzędu Pracy na rozwój dolnośląskich firm

artykuł sponsorowany
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pomaga wykorzystać środki z Unii Europejskiej. Na spotkaniu w Legnicy pojawiło się ok. 140 osób z sektora szkoleń i doradztwa.
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pomaga wykorzystać środki z Unii Europejskiej. Na spotkaniu w Legnicy pojawiło się ok. 140 osób z sektora szkoleń i doradztwa.
Blisko 140 przedsiębiorców z regionu wzięło udział w specjalnej inauguracji najnowszego projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy.

Właśnie w Legnicy była niedawno mowa o funduszach na wsparcie rozwoju i konkurencyjności przedsiębiorstw.

- Propozycja skierowana jest do dolnośląskich firm, które chcą świadczyć usługi rozwojowe (szkolenia, doradztwo) dla regionalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z dofinansowaniem Europejskiego Funduszu Społecznego. To ogromna szansa na rozwój i skuteczna pomoc w zmaganiach z konkurencją - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, który spotkanie z cyklu „Akademia Inspiracji DWUP” objął patronatem honorowym.

- Najnowszy projekt to jedyna w ramach RPO forma wsparcia dla pracodawców, którzy chcą inwestować w rozwój pracowników. Dzięki pomocy agencji będą mogli skorzystać z konkretnego wsparcia, współfinansowanego przez Unię Europejską. W jej ramach otrzymają doradztwo w zakresie rozwoju firmy lub przebranżowienia - dodaje Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Mają w tym pomóc wysokiej jakości szkolenia, które będą realizowane przez podmioty z Bazy Usług Rozwojowych. BUR to portal służący wymianie informacji między dostawcami usług rozwojowych i przedsiębiorcami. Zawiera on pełen zakres ofert - od pojedynczych trenerów po największe agencje szkoleniowe (patrz ramka).

Co istotne, przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie swojego rozwoju w wysokości od 50 do 80 proc. wartości usługi, z której skorzystają.

Pomoc trafi do co najmniej 1,4 tys. dolnośląskich firm, 4,1 tys. osób pracujących objętych wsparciem w programie (łącznie z pracującymi na własny rachunek), 486 osób pracujących w wieku 50 lat i więcej (łącznie z pracującymi na własny rachunek) oraz 1160 osób pracujących o niskich kwalifikacjach. Całkowita wartość projektu to ponad 43,5 mln zł, w tym wartość unijnego wsparcia to 36,9 mln zł.

Eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy podpowiadali m.in., w jaki sposób zapisać się do ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych, jak przedstawić swoją ofertę doradczo-szkoleniową firmom z całej Polski, jak wejść na rynek dofinansowanych z UE szkoleń i usług doradczych, a także jakie są zasady udzielania dofinansowania na usługi w województwie dolnośląskim.

Ale to nie koniec, bo już 15 grudnia Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy organizuje kolejne tego typu spotkanie, tym razem we Wrocławiu. Zaproszenie na spotkanie jest skierowane głównie do dolnośląskich rzemieślników, jak zapewnia organizator mile widziani będą również przedsiębiorcy z innych sektorów gospodarki.

Będzie to kolejna okazja do bezpośredniej rejestracji w BUR, jak również do zapoznania się z możliwościami podniesienia kwalifikacji pracowników przy istotnym wsparciu finansowym z Unii Europejskiej.

Baza Usług Rozwojowych (BUR)

Co to jest?
Internetowa baza usług rozwojowych, obejmująca w szczególności rejestr podmiotów zapewniających należyte świadczenie usług rozwojowych współfinansowanych ze środków publicznych.

Co umożliwia BUR?
publikację ofert usług rozwojowych przez podmioty świadczące usługi rozwojowe wraz z danymi identyfikującymi te podmioty,
dokonywanie zapisów na poszczególne usługi rozwojowe, zamieszczanie ogłoszeń o zapotrzebowaniu na usługi rozwojowe,
dokonywanie oceny usług rozwojowych zgodnie z Systemem Oceny Usług Rozwojowych,
zapoznania się z wynikiem ocen usług rozwojowych dokonanych przez innych uczestników usług.

Kto może skorzystać?
Uczestnikiem projektu mogą być wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze województwa dolnośląskiego oraz ich pracownicy (wykonujący pracę na podstawie umowy o pracę)
z obszaru województwa dolnośląskiego.

Wszystkie usługi rozwojowe dla przedsiębiorstw z Dolnego Śląska finansowane ze środków europejskich muszą być realizowane za pośrednictwem BUR.

Baza Usług Rozwojowych dostępna jest pod adresem:

www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Strefa Biznesu - Kara dla Raiffeisen International

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska