Ulica Marca Polo po każdym deszczu jest całkowicie zalana. Zróbcie coś z tym! - denerwuje się Czytelnik

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Zaktualizowano 
Ulica Marca Polo po każdym deszczu jest całkowicie zalana. Zróbcie coś z tym wreszcie - denerwuje się Czytelnik
Ulica Marca Polo po każdym deszczu jest całkowicie zalana. Zróbcie coś z tym wreszcie - denerwuje się Czytelnik zdjęcie ilustracyjne
Na ulicy Marca Polo na wrocławskich Swojczycach po każdym większym deszczu woda stoi przez kilka dni. Nie ma tam chodnika, po którym można by bezpiecznie przejść, kałuży nie da się także ominąć. Sytuacja w tym miejscu ma się jednak zmienić. Trwają prace nad projektem remontu ulicy, który prawdopodobnie ruszy w przyszłym roku.

Decyzja o konieczności wykonania tej inwestycji zapadła w 2018 roku. Wybrano wykonawcę projektu i prace ruszyły. W ich toku okazało się jednak, że na wyznaczonym obszarze znajduje się zabytkowa bariera, której nie można rozebrać.

- Prowadzimy konsultacje z konserwatorem zabytków, a także Wodami Polskimi, do których należy ta część terenu. Bariera musi zostać odrestaurowana tak, aby spełniała założone kryteria. Dlatego prace projektowe tyle trwają. Dodatkowo, musimy zaplanować przebudowę wszystkich sieci biegnących pod drogą, a także odwodnienie tego terenu. Projekt będzie gotowy do końca roku - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przez wiele lat tereny, na których znajduje się między innymi ulica Marco Polo wykorzystywane, były głównie do celów przemysłowych. Po tamtejszych drogach jeździły ciężkie samochody, które całkowicie zniszczyły nawierzchnię. Dziś na tym obszarze powstają osiedla i mieszkańcy są niezadowoleni z infrastruktury drogowej, jaka ich otacza.

- Nie dość że ulica jest krzywa (można nogi połamać), raz już skręciłem na niej kostkę, to jeszcze brak chodnika. Zawsze po deszczu tworzy się tam ogromna jak basen, głęboka kałuża.Ta że zdjęcia stoi już trzeci dzień. Jak mam dotrzeć na przystanek i jak dojść do osiedlowego żłobka z wózkiem z dzieckiem? Coś co nie jest chodnikiem ma maksymalnie 40cm i też jest zniszczone, dziurawe i zalane więc wózek się nie mieści. Ponadto już kilka razy zostałem zmoczony przez przejeżdżające (nawet wolno) auta. Przypominam, że droga prowadzi z przystanku tramwajowego 33 do osiedla na którym mieszka już dwa tysiące ludzi, do żłobka i przedszkola - żali się nasz Czytelnik, który mieszka w okolicy.

Informację o stojącej na ulicy przez kilka dni wodzie otrzymał także wrocławski ZDiUM, który obiecał zająć się sprawą.

- Możliwe, że zatkały się tam wpusty deszczowe (których tak w ogóle jest tam mało na ulicy, żeby nie powiedzieć, ze ona nie do końca ma odwodnienie). Wyślemy ekipę i sprawdzimy, oczyścimy te wpusty (studzienki) - mówi Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUMu.

Po przeprowadzeniu remontu, ulica Marca Polo ma przejść całkowitą metamorfozę. Według założeń przyjętych w 2018 roku kompleksowo odnowiona zostanie nawierzchnia od skrzyżowania z ul. Kolumba do Mostów Chrobrego, od strony Ordy powstanie także chodnik. Jego budowa spowoduje jednak, że sama ulica stanie się węższa i konieczne będzie wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego (od Mostów do osiedla Olimpia Port). Zabieg ten ma umożliwić także uruchomienie dodatkowej linii autobusowej.

W najbliższy poniedziałek zaplanowane jest kolejne spotkanie robocze przedstawicieli osiedla Strachocin - Swojczyce - Wojnów z pracownikami Wrocławskich Inwestycji, które będą wykonywały całą inwestycję.

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 60

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Celinka, naucz się kobieto pisać i wbij sobie do głowy, że pewnych imion się nie odmienia, bo jak ktoś już tu wspomniał z Marco robi się Marzec.

Z
Z

Ha, ha, a w innym artykule Archicom reklamuje następne osiedle do sprzedaży - też na Wojnowie. Ludzie zastanówcie się sto razy, zanim kupicie mieszkanie Archicomu w tym rejonie Wrocka, korki też nieziemskie.

G
Gość

kto to był Marzec Polo ?

G
Gość

W końcu Marco Polo był żeglarzem, więc może jego wzorem mieszkańcy Olimpia Portu (cóż za dostojna nazwa) powinni pokonywać tę ulicę żaglowcami!

G
Gość
2019-08-03T14:01:35 02:00, Tylko we Wrocławiu:

Deweloperzy zniszczyli drenaż i kanalizację deszczową, a miasto ma naprawiać.

Lepiej niech ZDiUM zajmie się zasypanymi odstojnikami w studzienkach, a MPWiK niech wyczyści kanalizacje deszczową, bo ta jest niedrożna.

To jest w ogóle kuriozum, że za elementy tej samej sieci odbioru deszczówki (wpusty, studzienki, sieć deszczowa) odpowiadają dwa różne podmioty.

G
Gość
2019-08-03T09:03:21 02:00, Natka:

Do ulicy Swojczyckiej można dojść ul. Magellana lub Kolumba, stamtąd jeżdza autobusy do pętli tramwajowej. Nie ma co "płakać", że jedna ulica stoi w kałuży.

Deweloper wciskał bajki, jaka to prestiżowa okolica i cudowna oaza spokoju. Próżniacy kupili mieszkanie na zadęciu, a teraz pretensje, że na ich prestiżowym osiedlu kałuża stoi? Zobaczymy, jak linia tramwajowa będzie tamtędy przebiegać, jak się raban podniesie, że jest głośno. No i czy jak będzie wysoki stan wody i podtopi teren, to będą dorzecze Odry przestawiać,bo niebezpieczne!

Przed kupnem mieszkania trzeba trochę myśleć, a nie potem żądać naprawiania ładnego błędu.

2019-08-03T09:41:32 02:00, Gość:

Dokladnie! :)

Ta ulica nosila kiedys nazwe Betonowej, ale developer (brawa za inicjatywe) w nadziei na zysk zmienil nazwy z "betonowych" (Weglowa i Cementowa tez tam byly) na wielkich odkrywcow (Marco Polo, Kolumba,...). Potem ubral produjt developerski w ladne opakowanie typu "prestizowa okokica" "spokojna oaza" i ciemnota wywalila tysiace nie sprawdzajac ze odra plynoe za walem grozac podtipieniem i przesiakiem. Ale coz, wazny lans i cyna.

A swoja droga, kaluza przeszkadza? Rowerek sie ubrudzi? W zrownowazony transport tez uwierzyli?

:D

2019-08-03T11:18:04 02:00, Gość:

No bo skąd wiesniaki mają wiedzieć że wszystko pływało w 97 roku? Wszędzie to tereny potencjalnie zalewowe. No ale jak byla powódź to taki korposzczur z drabina na truskawki chodził a potem z neta to tylko o prawach konstytucji i tolerancji dla gejów czytał zamiast sprawdzić co i gdzie kupuje

2019-08-03T13:39:03 02:00, gratuluje:

Homofob i zakuta pala w jednym-to ty.

Ty, tęczowa lalunia, masz jakieś konkretne argumenty, czy tylko mowa miłości?

T
Tylko we Wrocławiu

Deweloperzy zniszczyli drenaż i kanalizację deszczową, a miasto ma naprawiać.

G
Gość
2019-08-03T09:00:12 02:00, U MNIE W SLAMSACH:

NA PERECA - nie ma żadnych kałuż. Przeprowadźcie się do nas bogaci mieszkańcy Swojczyc skoro tak wam źle. Chciało się mieszkać w willach to trzeba liczyć koszty.

2019-08-03T09:20:25 02:00, Karol:

Dokładnie. Masz pieniądze to wyremontuj sobie ulicę

2019-08-03T13:37:44 02:00, Gość:

Ale glupoty piszecie. Ta ulica nalezy do miasta a ci ludzie tak jak wy placa podatki we wroclawiu to niby dlaczego ze swoich pieniedzy maja remontowac.

A skąd wiesz, że płacą?

Ulica jak ulica, że po deszczu jest trochę mokro to chyba normalna sprawa.

Książęta chcą czerwonych dywanów i atłasów.

o
oficer pedałowy
2019-08-02T23:26:18 02:00, Równy Szczurowaty:

Może niech pan Surykat "puści" tamtędy tramwaj wodny i problem zostanie rozwiązany. ;)

lub postawi krasnala na POntonie

G
Gość
2019-08-03T09:00:12 02:00, U MNIE W SLAMSACH:

NA PERECA - nie ma żadnych kałuż. Przeprowadźcie się do nas bogaci mieszkańcy Swojczyc skoro tak wam źle. Chciało się mieszkać w willach to trzeba liczyć koszty.

2019-08-03T09:20:25 02:00, Karol:

Dokładnie. Masz pieniądze to wyremontuj sobie ulicę

2019-08-03T13:37:44 02:00, Gość:

Ale glupoty piszecie. Ta ulica nalezy do miasta a ci ludzie tak jak wy placa podatki we wroclawiu to niby dlaczego ze swoich pieniedzy maja remontowac.

Takich dziurawych ulic i chodników są we Wrocławiu dziesiątki kilometrów. Dlaczego akurat tą, taka Gajowicka czeka na remont 70 lat, to chyba ma pierwszeństwo, prawda? 😉

g
gratuluje
2019-08-03T09:03:21 02:00, Natka:

Do ulicy Swojczyckiej można dojść ul. Magellana lub Kolumba, stamtąd jeżdza autobusy do pętli tramwajowej. Nie ma co "płakać", że jedna ulica stoi w kałuży.

Deweloper wciskał bajki, jaka to prestiżowa okolica i cudowna oaza spokoju. Próżniacy kupili mieszkanie na zadęciu, a teraz pretensje, że na ich prestiżowym osiedlu kałuża stoi? Zobaczymy, jak linia tramwajowa będzie tamtędy przebiegać, jak się raban podniesie, że jest głośno. No i czy jak będzie wysoki stan wody i podtopi teren, to będą dorzecze Odry przestawiać,bo niebezpieczne!

Przed kupnem mieszkania trzeba trochę myśleć, a nie potem żądać naprawiania ładnego błędu.

2019-08-03T09:41:32 02:00, Gość:

Dokladnie! :)

Ta ulica nosila kiedys nazwe Betonowej, ale developer (brawa za inicjatywe) w nadziei na zysk zmienil nazwy z "betonowych" (Weglowa i Cementowa tez tam byly) na wielkich odkrywcow (Marco Polo, Kolumba,...). Potem ubral produjt developerski w ladne opakowanie typu "prestizowa okokica" "spokojna oaza" i ciemnota wywalila tysiace nie sprawdzajac ze odra plynoe za walem grozac podtipieniem i przesiakiem. Ale coz, wazny lans i cyna.

A swoja droga, kaluza przeszkadza? Rowerek sie ubrudzi? W zrownowazony transport tez uwierzyli?

:D

2019-08-03T11:18:04 02:00, Gość:

No bo skąd wiesniaki mają wiedzieć że wszystko pływało w 97 roku? Wszędzie to tereny potencjalnie zalewowe. No ale jak byla powódź to taki korposzczur z drabina na truskawki chodził a potem z neta to tylko o prawach konstytucji i tolerancji dla gejów czytał zamiast sprawdzić co i gdzie kupuje

Homofob i zakuta pala w jednym-to ty.

G
Gość
2019-08-03T09:00:12 02:00, U MNIE W SLAMSACH:

NA PERECA - nie ma żadnych kałuż. Przeprowadźcie się do nas bogaci mieszkańcy Swojczyc skoro tak wam źle. Chciało się mieszkać w willach to trzeba liczyć koszty.

2019-08-03T09:20:25 02:00, Karol:

Dokładnie. Masz pieniądze to wyremontuj sobie ulicę

Ale glupoty piszecie. Ta ulica nalezy do miasta a ci ludzie tak jak wy placa podatki we wroclawiu to niby dlaczego ze swoich pieniedzy maja remontowac.

G
Gość

Zapraszamy na Woznicza ja Kuznikach. Po deszczu mozna kajakiem plywac.

G
Gość
2019-08-03T08:25:52 02:00, Gość:

No ale tam zawsze tak było i nagle zaczęło przeszkadzać, bo postawili osiedle. Trzeba niestety liczyć się z tym, że trzeba poczekać na infrastrukturę w takich miejscach. Bo póki co takie osiedla powstają na zadupiach, a później się ludzie dziwią, że tak to wygląda. Nawet w centrum jest nie lepiej.

2019-08-03T09:05:38 02:00, Gość:

Święta racja! Ale dla krzykaczy, co by nie zrobili, to będą chcieć coraz więcej.

Swołocz z wiosek się sprowadziła i uważa że im się wsztako należy. Wypad do siebie na wioche . Tam u was napewno woda nie zalewa chodników bo ich nie ma

G
Gość
2019-08-03T09:03:21 02:00, Natka:

Do ulicy Swojczyckiej można dojść ul. Magellana lub Kolumba, stamtąd jeżdza autobusy do pętli tramwajowej. Nie ma co "płakać", że jedna ulica stoi w kałuży.

Deweloper wciskał bajki, jaka to prestiżowa okolica i cudowna oaza spokoju. Próżniacy kupili mieszkanie na zadęciu, a teraz pretensje, że na ich prestiżowym osiedlu kałuża stoi? Zobaczymy, jak linia tramwajowa będzie tamtędy przebiegać, jak się raban podniesie, że jest głośno. No i czy jak będzie wysoki stan wody i podtopi teren, to będą dorzecze Odry przestawiać,bo niebezpieczne!

Przed kupnem mieszkania trzeba trochę myśleć, a nie potem żądać naprawiania ładnego błędu.

2019-08-03T09:41:32 02:00, Gość:

Dokladnie! :)

Ta ulica nosila kiedys nazwe Betonowej, ale developer (brawa za inicjatywe) w nadziei na zysk zmienil nazwy z "betonowych" (Weglowa i Cementowa tez tam byly) na wielkich odkrywcow (Marco Polo, Kolumba,...). Potem ubral produjt developerski w ladne opakowanie typu "prestizowa okokica" "spokojna oaza" i ciemnota wywalila tysiace nie sprawdzajac ze odra plynoe za walem grozac podtipieniem i przesiakiem. Ale coz, wazny lans i cyna.

A swoja droga, kaluza przeszkadza? Rowerek sie ubrudzi? W zrownowazony transport tez uwierzyli?

:D

No bo skąd wiesniaki mają wiedzieć że wszystko pływało w 97 roku? Wszędzie to tereny potencjalnie zalewowe. No ale jak byla powódź to taki korposzczur z drabina na truskawki chodził a potem z neta to tylko o prawach konstytucji i tolerancji dla gejów czytał zamiast sprawdzić co i gdzie kupuje

Dodaj ogłoszenie