Kierowcy MPK we Wrocławiu często znajdują zgubione klucze czy telefony komórkowe na pętlach, jednak takiego znaleziska kierowca linii 122 się nie spodziewał. Na pętli Dworzec Autobusowy znalazł przy siedzeniu saszetkę, w której znajdowało się mnóstwo pieniędzy. Łącznie po przeliczeniu około 33 tysiące złotych!

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Kierowca linii 122 na pętli Dworzec Autobusowy znalazł saszetkę ze znaczną ilością gotówki w różnej walucie. Mężczyzna od razu powiadomił o tym centralę ruchu. W saszetce znajdowało się 7700 dolarów amerykańskich, 945 euro oraz 575 złotych.

Pracownicy Centrali Ruchu skontaktowali się z policją i powiadomili o znalezisku. Ustalono, że kierowca przekaże zgubę policji na pętli Tyska. Nieco ponad godzinę po znalezieniu saszetki, na pętlę przyjechał radiowóz policji już z właścicielem zguby - obywatelem Ukrainy, który odebrał swoją własność.

- Pieniądze trafiły do właściciela, a my pękamy z dumy, że mamy tak uczciwych pracowników - pisze wrocławskie MPK na swoim profilu na Facebook'u.