Ukraińcy pracowali na lewo na budowie w centrum Wrocławia

mZaktualizowano 
Sześciu nielegalnie pracujących w Polsce Ukraińców zatrzymali we Wrocławiu funkcjonariusze Straży Granicznej. - Mężczyźni pracowali na budowie w centrum Wrocławia. Nie posiadali odpowiednich zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce oraz żadnych umów o pracę - mówi mjr Joanna Konieczniak ze Straży Granicznej.

Ukraińcy zostali zobowiązani do powrotu do swojego kraju. - Z kolei wobec pracodawcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom zostanie wszczęte postępowanie i skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Nierzetelnemu pracodawcy grozi nawet 30 tys. grzywny - dodaje Konieczniak.

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mis

W tym kołchozie ten idiota powinien zapierdalał za miskę ryżu.

G
Gość

Na budowie olimpia port co drugi to ukrainiec . Pewnie połowa bez umowy bo pracodawcy mają na tym niezły zarobek

G
Gość
2019-08-22T19:33:50 02:00, Gość:

Nigdy nie skończy się zatrudnianie na czarno. Skoro pracodawca zaoszczędził ponad 10 k miesięcznie na zusie, a mandat do 30k. Śmiech na sali. Raz na polroku mógłbym płacić takie mandaty i byłbym zarobiony

Tylko na budowie jak na budowie,nie ma tygodnia,aby komuś coś się nie stało,więcej czy mniej,no i co? pozostaje rannego do lasu wywieść.

S
Sasza
2019-08-22T16:50:36 02:00, Gość:

Deportować przynajmniej 100 tysięcy z Wrocławia przydało by się. Zus pisał że składki odprowadza 49 tys. a co z resztą?

Ty kmiocie idz po 500 w kolejce stan nierobi a od nas wara ci!

T
Tfu
2019-08-22T17:07:54 02:00, Gość:

Spokojnie, za niedługo wyjadą z gościnnej polski. To zamiast nich sprowadzą naprawdę "kulturalnych i wykształconych pracowników", jak w Niemczech. Wtedy to będzie we Wrocławiu wesoło i kolorowo. Co za głupi naród.....

2019-08-22T18:59:59 02:00, Gość:

jak ci nie pasuje kolorowe normalne spoleczenstwo to jedz do ua rasisto. z ukriancami bedzie ci po drodze na marszach ku chwale zbrodniarzy z czasow 2 wojny

2019-08-22T21:14:29 02:00, Gość:

Możesz podać przykłady tych europejskich, spokojnych państw, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć...

WON ty kmiocie rasisto!

W
WPB

Jak by tak zrobić kontrolę w Smolcach, Długołękach i innych Radwanicach to wszyscy na czarno opròcz szefa budowy. Taki mamy klimat 90% budowlanki pracuje na czarno do tego połowa z nich nie je ma pojęcia o budowlance

Narzekali na wielką płytę to teraz zobaczą co będzie po 10 latach z obiektami budowlanymi w obecnym bumie budowlanym

G
Gość
2019-08-22T17:07:54 02:00, Gość:

Spokojnie, za niedługo wyjadą z gościnnej polski. To zamiast nich sprowadzą naprawdę "kulturalnych i wykształconych pracowników", jak w Niemczech. Wtedy to będzie we Wrocławiu wesoło i kolorowo. Co za głupi naród.....

2019-08-22T18:59:59 02:00, Gość:

jak ci nie pasuje kolorowe normalne spoleczenstwo to jedz do ua rasisto. z ukriancami bedzie ci po drodze na marszach ku chwale zbrodniarzy z czasow 2 wojny

Możesz podać przykłady tych europejskich, spokojnych państw, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć...

G
Gość

"Nawet" - słowo kluczowe. Skoro pracowali, zostali przyłapani, to z automatu powinna być kara dla pracodawcy.

x
xxx

ale nowoścna każdej budowie pracuja na czarno Ukraińcy

G
Gość

Nigdy nie skończy się zatrudnianie na czarno. Skoro pracodawca zaoszczędził ponad 10 k miesięcznie na zusie, a mandat do 30k. Śmiech na sali. Raz na polroku mógłbym płacić takie mandaty i byłbym zarobiony

G
Gość
2019-08-22T17:07:54 02:00, Gość:

Spokojnie, za niedługo wyjadą z gościnnej polski. To zamiast nich sprowadzą naprawdę "kulturalnych i wykształconych pracowników", jak w Niemczech. Wtedy to będzie we Wrocławiu wesoło i kolorowo. Co za głupi naród.....

jak ci nie pasuje kolorowe normalne spoleczenstwo to jedz do ua rasisto. z ukriancami bedzie ci po drodze na marszach ku chwale zbrodniarzy z czasow 2 wojny

G
Gość
2019-08-22T16:10:08 02:00, Gość:

Ciebie, debila, pogoni twoje własne dziecko z własnej chałupy, jak będziesz starym siwym bydłem.

2019-08-22T17:16:11 02:00, N.W:

cu ciebie w domu taka tradycja widac...ze tak piszesz MLOCIE

2019-08-22T17:17:20 02:00, N.W:

CO TO ZA SCIERWO TAK PISZE....CHYBA POTOMEK TYCH ZE WSCHODU

Trafiłem, co? Powiedz nam jak ciezko jest być nieudacznikem? Bo normalny człowiek nigdy nie napisze, tego, co ty tutaj wypisujesz.

R
R,W
2019-08-22T13:26:51 02:00, PODCHUJASZCZY:

KRZEPTÓW OSIEDLE

CHYBA MLOT Z UKRAINY..HM?

N
N.W
2019-08-22T16:10:08 02:00, Gość:

Ciebie, debila, pogoni twoje własne dziecko z własnej chałupy, jak będziesz starym siwym bydłem.

2019-08-22T17:16:11 02:00, N.W:

cu ciebie w domu taka tradycja widac...ze tak piszesz MLOCIE

CO TO ZA SCIERWO TAK PISZE....CHYBA POTOMEK TYCH ZE WSCHODU

N
N.W
2019-08-22T16:10:08 02:00, Gość:

Ciebie, debila, pogoni twoje własne dziecko z własnej chałupy, jak będziesz starym siwym bydłem.

cu ciebie w domu taka tradycja widac...ze tak piszesz MLOCIE

Dodaj ogłoszenie