Legniccy policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który spał w samochodzie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić czy nie potrzebuje on pomocy. Okazało się, że kierowca po prostu odpoczywał.
- Policjanci zwrócili uwagę na dużą ilość chipsów i gum do żucia w samochodzie 33-latka. Mieszkaniec Legnicy nie potrafił sensownie odpowiedzieć skąd je ma. Początkowo twierdził, że towar dostał od kolegi, a następnie przypomniało mu się, że jednak sam wszystko kupił - mówi mł. asp. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.
Mundurowi nabrali podejrzeń, bowiem dwa dni wcześniej w Legnicy włamano się do fiata, z którego skradziono 30 kartanów z chipsami i gumami do żucia. Straty oszacowano wówczas na kwotę 5 tys. złotych.
- Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 33-latka. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Mundurowi ustalili, że znajdujący się w samochodzie towar pochodzi z kradzieży, do której doszło dwa dni wcześniej. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, do którego się przyznał – dodaje Jagoda Ekiert.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót