Ujemne oprocentowanie? A może lokata w polskie złoto z konopi?

Materiał informacyjny CANAPHARM

W ostatnim czasie dużo mówi się o ujemnym oprocentowaniu lokat bankowych. Niestety jest to prawda i w niedługim czasie nie będzie już żadnych, nawet minimalnych procentów z lokat bankowych. Od naszych pieniędzy znajdujących się na kontach bankowych będą potrącane za to opłaty. I tak zamiast ich przybywać, będzie ubywać, bo będą topnieć.

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Można je korzystnie ulokować w formie lokaty jako pożyczki społecznościowej dla rozwijających się firm. Poddałem analizie takie oferty, których jest wiele z oprocentowaniami 10%, 12%, 16% i więcej, ale dla mnie nie są to oferty poważne i realne.

Moją szczególną uwagę zwróciła firma Canapharm Sp. z o.o. z Wrocławia, zajmująca się bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem produktów konopnych.

W swoim prospekcie emisyjnym podają oprocentowanie na poziomie 7.1% od powierzonych lokat, a to dowodzi przemyślanej strategii dla rozwoju firmy, myślącej o realiach i o swoich inwestorach.

Bardzo mało jest na świecie branż, które przeżywają aktualnie ogromny boom rozwoju, którym niestraszny jest nawet COVID19, a taką branżą jest właśnie branża konopna, która z konopi włóknistych produkuje m.in. suplementy, leki i oleje.

Liberalizacja przepisów i rosnące lawinowo zainteresowanie w Europie i na świecie produktami konopnymi doprowadziło do ogromnej fali zainteresowania światowego biznesu inwestowaniem w konopie. Przykłady ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że firmy z tego segmentu rynku notują ogromne wzrosty i są gwarantem pewnych inwestycji.

Podobnie jak w przypadku innych produktów medycznych i farmaceutycznych ogromne znaczenie ma jakość produktów i zgodność ze wszystkimi normami formalno - prawnymi.

Canapharm z Wrocławia jest jedną z firm wiodących w tej branży, która posiada własne 13 ha uprawy polowe i uprawy halowe typu indor oraz kontraktuje zamówienia od wybranych rolników.

Przeprowadziłem rozmowę prezesem tej firmy, który jest prawdziwym fascynatem mocy konopi. Na dniach ma ukazać się napisana przez niego 1000 stronicowa książka, będąca kompendium wiedzy o zastosowaniach produktów konopnych.

Jest to publikacja unikatowa na świecie. Jest przekonany, że produkty jego firmy, która stawia na jakość, będą śmiało konkurować z innymi światowymi firmami, a w niedługim czasie je przewyższą.

Produkty marki Canapharm z kwiatów CBD z zawartością poniżej 0,2% THC cieszą się dużym powodzeniem wśród konsumentów.

Firma oprócz tradycyjnej dystrybucji przez apteki , hurtownie i internet, postawiła na pionierską metodę sprzedaży prowadzoną przez samoobsługowe i najnowocześniejsze automaty vendingowe. Canapharm ma zaufanie biznesowe marketów Kaufland, w których ma swoje lokalizacje oraz większości dużych galerii handlowych w Polsce. Do końca 2021r. automaty znajdziemy już w każdym Kauflandzie.

Firma ma solidny plan rozwoju i przyszłości w biznesie. Stawia na innowacje. Złożyła już szereg wniosków patentowych dotyczących pozyskiwania kannabinoidów z kwiatów konopi oraz o patent opracowanej przez nią przez wiele miesięcy unikalnej metody ekstrakcji ultradźwiękami.

Tę firmę tworzą ludzie z pasją, którzy biznes planują na lata.

Dopracowywany jest rewolucyjny produkt dla palaczy, który wpłynie na zmniejszenie zawartości szkodliwych substancji smolistych i planowane jest wprowadzenie wielu produktów z leczniczej marihuany, a nawet leczniczej paszy dla zwierząt.

Tą rozmową uświadomiłem sobie jak szerokie jest zastosowanie produktów konopnych w medycynie i nie tylko, a potencjał tego rynku czyni Canapharm prawdziwym pewniakiem dla korzystnej inwestycji przynoszącej konkretne procenty.

Już niedługo każdy z nas może zainwestować w tą firmę.

Canapharm już 20 kwietnia 2021 roku rozpoczyna o godzinie 16:20 akcje inwestycyjną, czyli formę lokaty pieniędzy na określony procent w wysokości 7,1 w skali roku. Uzyskane środki będą przeznaczone na dalszą ekspansję firmy oraz wejście na New Connect, po przekształceniu się w spółkę akcyjną.

Dla inwestorów w tej zbiórce firma przewiduje do dodatkowy zysk w postaci prawa pierwokupu przy zakupie przyszłych akcji firmy po preferencyjnej cenie niższej niż cena giełdowa.

Materiał oryginalny: Ujemne oprocentowanie? A może lokata w polskie złoto z konopi? - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie