Udany rewanż Artego Bydgoszcz! CCC Polkowice przegrywają trzecie spotkanie z rzędu

Marta Wrońska
CCC Polkowice
W hicie 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz wygrało z CCC Polkowicami 72:68. Mecz mistrzyń Polski z wicemistrzyniami od początku do końca był niezwykle zacięty.

Pierwszego meczu 2019 roku zawodniczki CCC Polkowice nie będę wspominały z uśmiechami na twarzy. W hicie 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, który zapowiadał się niezwykle ekscytująco, aktualny mistrz Polski mierzył się z wicemistrzyniami kraju. To zawodniczki z Bydgoszczy okazały się lepsze od rywalek.

Gospodynie rozpoczęły mecz bardzo mocno od prowadzenia 8:2, imponowała skuteczność bydgoskiej drużyny, która do połowy kwarty utrzymywała się na poziomie 100 procent. Polkowiczanki odbijały się od obrony Artego jak od muru. Niecelność drużyny przekładała się na coraz wyższe prowadzenie miejscowej ekipy. Artego po pierwszej odsłonie wygrywało z CCC 16 punktami.

W drugiej kwarcie to zespół z Polkowic się przebudził. CCC odrobiło straty i pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem bydgoskiej drużyny 40:38. Styliani Kaltsidou była liderką ekipy Marosa Kovacika. Koszykarka zdobyła w tej odsłonie 12 oczek.

Po przerwie obie ekipy wyszły na hale niezwykle zmotywowane. Po piątym faulu parkiet musiała opuścić Dragana Stanković - zawodniczka Artego, która zdobyła zaledwie sześć punktów dla swojej drużyny i zebrała dwie piłki. Bohaterkami bydgoszczanek były za to Agnieszka Szott-Hejmej i Ziomara Morrison. Pierwsza trafiła wszystkie dziewięć, a druga wszystkie 11 rzutów osobistych. Polkowiczanki pudłowały z dystansu na potęgę. Zawodniczki trafiły przez całe spotkanie zaledwie 2 na 15 rzutów za trzy punkty.

Decydująca odsłona była wojną nerwów, obie drużyny dzieliły dwa punkty na korzyść Artego. Bydgoszczanki pokazywały na parkiecie jednak więcej swieżości i ostatecznie wygrały 72:68. Ekipa dzięki zwycięstwu zrównała się punktami w tabeli ze swoimi rywalkami.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 18:18)

Artego: Szott-Hejmej 16, Morrison 15, Mcbride 11, Międzik 8, Hornbuckle 8, Stanković 6, Radočaj 6, Poboży 2.
CCC: Kaltsidou 21,Fagbenle 17, Hayes 13, Leedham 6, Kizer 4, Thomas 4, Owczarzak 3.