Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tysiące książek, pisarze i rękodzieło. Targi Dobrych Książek

Andrzej Zwoliński
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Adam Wajrak, państwo Gucwińscy czy Marek Krajewski odsłaniający figurkę Ebiego, krasnala nawiązującego do Eberharda Mocka. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w Hali Ludowej.

Jeszcze dziś i jutro można uczestniczyć we wrocławskim święcie książek. Przed odwiedzającymi jeszcze kilkadziesiąt spotkań autorskich i warsztatów. Gośćmi WTDK są w tym roku m.in.: Marek Krajewski, Marta Dzido, Adam Wajrak i Tomasz Somojlik, Maciej Zaremba Bielawski, Filip Zawada, Jakub Małecki, Maciej Zaręba, Anna Kańtoch, Wojciech Orliński, Olga Gitkiewicz, Mariusz Urbanek, Piotr Zychowicz, Grzegorz Gauden, Hanna i Antoni Gucwińscy, Janusz Leon Wiśniewski, Jacek Fedorowicz, Zyta Rudzka, Jacek Antczak, ale też autorki najlepszych tegorocznych przekładów.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek podobnie jak w minionych latach zorganizowano w Hali Stulecia. Dziś potrwają do 20., a jutro od 11. do 17. Można tam dojechać bezpłatnym, targowym autobusem. Linię uruchomiło MPK. Autobus kursuje z przystanku Dworzec Autobusowy i kieruje się do Hali Stulecia m.in. przez Plac Dominikański i Plac Grunwaldzki i taką samą trasą wraca z Hali Stulecia.

Targom Dobrych Książek towarzyszą Targi Wszystkiego Dobrego. W Hali Stulecia można znaleźć stoiska z rodzimym designem, rękodziełem, stworzonym przez artystów z całej Polski. Oferują m.in.: plakaty i artykuły piśmiennicze, odzież i zabawki, ceramikę i biżuterię oraz wiele innych przedmiotów mogących się stać prezentami.

Co jeszcze czeka nas na Targach Dobrych Książek?

Sobota:
12.00–15.00 | Strefa relaksu – stoisko nr 08 | Warsztaty komiksowe dla dzieci
Warsztaty komiksowe poprowadzą studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Marta Wojtaszek i Miriam Pieniek. Zaprasza Związek Stowarzyszeń Fandom Polski i Nagroda im. Janusza A. Zajdla.

12.00–13.00| Sala Niebieska | Spotkaniem z Pawłem Piotrem Reszką, autorem reportażu Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota
Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką – reporterem, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, wokół książki Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota poświęconej wieloletniemu procederowi rozkopywania mogił pomordowanych w Bełżcu i Sobiborze w poszukiwaniu „żydowskiego złota” poprowadzi Paweł Goźliński. Zaprasza Wydawnictwo Agora.

12.30–13.30 | Sala Czerwona | Spotkanie z Andrzejem Draganem, autorem książki Kwantechizm
Czy można być w wielu miejscach naraz? Co to jest czarna dziura? Jak działa teleportacja kwantowa? Czy przyszłość jest przewidywalna? Dlaczego kury, chodząc, ruszają głowami? Na te i inne pytanie odpowie Andrzej Dragan w rozmowie z Magdaleną Piekarską. Zaprasza Wydawnictwa Fabuła Fraza.

12.00–13.20 | Sala Zielona | Jak Polacy odkrywali starożytny Egipt? Wyprawa po skarb śladami Kazimierza Michałowskiego
Warsztaty dla dzieci wokół książki Moniki Kassner Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat. Dwadzieścia wybitnych postaci z historii Polski. Korzystając z mapy, odczytując zaszyfrowaną wiadomość i układając związane z tematyką książki memo, znajdziesz pozostawiony przez Egipcjan skarb. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6+. Wstęp wolny. Zaprasza Wydawnictwo Universitas.

13.00–14.00| Sala Cesarska | Spotkanie z Wojciechem Orlińskim wokół książki Człowiek, który wynalazł internet
Wojciech Orliński, dziennikarz i autor m.in. książek Co to są sepułki? Wszystko o Lemie oraz Lem. Życie nie z tej ziemi bierze pod lupę człowieka, który opracował techniczne założenia internetu. Na spotkanie z autorem biografii Paula Barana zaprasza Wydawnictwo Agora.

13.00-14.00 | Sala Niebieska | Spotkanie z Pawłem Pawlakiem
, wybitnym wrocławskim twórcą i ilustratorem książek dla dzieci, wokół najnowszej książki Ewy i Pawła Pawlaków Wrocławski Abecadlik, która od przyszłego roku rozdawana będzie każdemu nowonarodzonemu mieszkańcowi Wrocławia. Zaprasza Wydawnictwo Warstwy.

13.30–14.00| Wejście główne do Hali Stulecia | Odsłonięcie krasnala Ebiego
Krasnal Ebi nawiązuje do Eberharda Mocka, głównego bohatera retrokryminałów Marka Krajewskiego, których akcja toczy się w przedwojennym Wrocławiu. Promuje czytelnictwo i Wrocław jako zagłębie talentów literackich. Pomysłodawczynią przygotowania i odsłonięcia krasnala jest Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodnik miejski po Wrocławiu ze Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM, a autorką krasnala jest artysta plastyk Beata Zwolańska-Hołod. Odsłonięcia przed wejściem głównym do Hali Stulecia dokona pomysłodawczyni oraz sam autor.

13.30–15.00| Sala Zielona | Warsztaty z Robertem Romanowiczem, ilustratorem książki Pepe i Melek na tropie
W trakcie warsztatów dzieci poznają głównych bohaterów książki Pepe i Melek na tropie Grażyny Lutosławskiej i Roberta Romanowicza, a każdy stworzy swojego Pana Patyczaka. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5+. Zapisy: [email protected]. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Warstwy.

14.00–16.00| Sala Czerwona | Jubileuszowe spotkanie z Markiem Krajewskim
2019 to szczególny rok dla Marka Krajewskiego, jego czytelników i mieszkańców Wrocławia. Z okazji 20-lecia twórczości autora Wydawnictwo Znak wydało dwie nowe powieści mistrza, Dziewczynę o czterech palcach i Mock. Golem, na ul. Jedności Narodowej 42/44a powstał mural z wizerunkiem pisarza i bohaterów jego książek, a w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu Mock. Czarna burleska. Spotkanie porowadzi Małgorzata Urlich-Kornacka. Zaprasza Wydawnictwo Znak.

14.00–15.00| Sala Niebieska | Choreograf, mim, pisarz – Henryk Tomaszewski
O książce Leszka Czarnoty w stulecie urodzin Henryka Tomaszewskiego opowie autor wstępu i redaktor publikacji Książka o mistrzu. Subiektywna historia teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego (1959–1974) prof. Leszek Pułka oraz żona autora Ewa Kamas-Czarnota. Zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut.

14.00–15.00| Sala Cesarska | Beyond language / Wyprawa poza język
O jamajskim obeah [czyt. obja], kulturze Jamajki i niezliczonych przysłowiach, w których mimo trzech wieków brytyjskiej dominacji wciąż zaklęta jest afrykańska tradycja przodków opowie Aleksandra Knapik. O tym, jak metafory walki, rodziny i ruchu w przestrzeni wpłynęły na opis teorii ewolucji w słynnym dziele Darwina O powstawaniu gatunków opowie Anna Drogosz. Chętnych do odbycia krótkiej podróży w czasie i odkrycia sekretów, jakie kryje w sobie język angielski zapraszamy do rozmowy z Agnieszką Kocel. W fascynującą wyprawę śladami świadomego odradzania się języka kaszubskiego zabierze nas Marcin Odelski. Spotkanie z autorami poprowadzą prof. Piotr Chruszczewski i dr Joanna Esquibel. Zaprasza Wydawnictwo Æ Academic Publishing.

15.00–16.00| Sala Cesarska | Pogromy w cieniu niepodległości. Spotkanie z Grzegorzem Gaudenem wokół książki Lwów – kres iluzji
Polski pogrom ludności żydowskiej we Lwowie miał miejsce 22 i 23 listopada 1918. Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach historycznych jest albo całkowicie przemilczane, albo sprowadzane do fali rabunków dokonywanych głównie przez ukraińskich i żydowskich (!) bandytów oraz dezerterów z armii austriackiej w ogarniętym wojennym chaosem mieście. Spotkanie poprowadzi Urszula Glensk. Zaprasza Wydawnictwo Universitas.

15.00–16.00| Sala Niebieska | Spotkanie z Martą Kisiel wokół najnowsze książki Małe Licho i anioł z kamienia
Marta Kisiel, autorka i tłumaczka, dwukrotna laureatka Nagrody im. Janusza Zajdla, opowie o swojej nowej książce Małe Licho i anioł z kamienia. W drugim tomie Małego Licha Bożek, niezwykły chłopiec z niezwykłą tajemnicą, będzie musiał spędzić ferie u ciotki w samym sercu przedziwnego lasu, gdzie kryje się wiele niespodzianek. Jakich? Dowiemy się tego podczas spotkania, które poprowadzi Bartosz Synowiec. Zaprasza Grupa Wydawnicza Foksal.

16.00–17.00| Sala Zielona | Bagaż osobisty. Po Marcu – spotkanie z autorką książki Agatą Tuszyńską
Bagaż osobisty. Po Marcu to wielogłosowa opowieść grupy przyjaciół – pomarcowych emigrantów – którzy opuścili Polskę pod koniec lat 60. i na początku 70. z „dokumentem podróży” stwierdzającym, że jego okaziciel nie jest już obywatelem tego kraju. Po pięćdziesięciu latach Agata Tuszyńska oraz uczestniczki warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez pisarkę w 2017 r. w Domu Spotkań z Historią odnalazły tych, którzy tego dnia przyszli na dworzec i stworzyły polifoniczną powieść pokolenia ’68 bogato ilustrowaną zdjęciami z archiwów rodzinnych bohaterów. Spotkanie poprowadzi Jacek Antczak. Zaprasza Dom Spotkań z Historią.

16.00–17.00 | Sala Czerwona | Spotkanie z Marią Konwicką
Spotkanie z Marią Konwicką, autorką książki Byli sobie raz oraz inicjatorką powstania książki Tadeusza Konwickiego Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia. Spotkanie poprowadzi Michał Kazulo. Zaprasza Wydawnictwo Znak.

16.00–17.00| Sala Niebieska | Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem
Spotkanie z pisarzem, komikiem stand-upowym, publicystą i podróżnikiem Jakubem Ćwiekiem. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy opowie o swojej pracy i ostatnich książkach. Zaprasza Wydawnictwo SQN.

17.00–18.00| Sala Niebieska | Spotkanie z Anetą Jadowską
Spotkanie z seryjną pisarką, wielbicielką kryminalistyki i popkultury, Anetą Jadowską. Autorka znana jest z tego, że powołuje do życia silne i wyraziste postaci, stwarza alternatywne miasta wypełnione magią oraz nieustannie knuje zbrodnie i intrygi przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Zaprasza Wydawnictwo SQN.

17.00–18.00| Sala Zielona | Spotkanie z dr. Bogusławem Bednarkiem wokół książki Petra Rákosa Corvina, czyli Książka o krukach(przeł. Olga Czernikow)
Dr Bogusław Bednarek opowie o szalonym i nieokiełznanym w swej groteskowej fantazji utworze czeskiego pisarza i psychiatry Petra Rákosa. W Corvinie można znaleźć m.in. islandzkie mity, kruczy kolonializm, alternatywną medycynę, bajkę ezopową w kilkunastu wariantach, parodię podręczników do historii czy pastisze popularnych romansów. Zaprasza Wydawnictwo Amaltea.

17.00–18.30 | Sala Czerwona | Salon zdobywców: Zyta Rudzka
W ramach cyklu spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2019 roku zapraszamy na rozmowę z Zytą Rudzką, pisarką i scenarzystką, której najnowsza książka Krótka wymiana ognia zdobyła w tym roku Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś. Zaprasza Wrocławski Dom Literatury.

18.00–20.00| Sala Cesarska | Tajemnice przedwojennego Wrocławia – w opowieściach przedwojennych mieszkańców
To spotkanie będzie niezwykłe. Do Wrocławia przyjadą przedwojenni mieszkańcy. Ci którzy opuścili miasto w styczniu 1945 r. I ci, którzy zostali w nim, gdy zmienił się w zamkniętą twierdzę? Jakie historie opowiedzą? Jakimi tajemnicami się podzielą? Rozmowę wokół książki Kamienice 2. Opowieści mieszkańców przedwojennego Wrocławia poprowadzi jej autorka, Joanna Mielewczyk.

18.10–19.10 | Sala Niebieska | Opowieści o ilustratorach, którzy przez lata kształtowali naszą wyobraźnię – spotkanie z Barbarą Gawryluk
Dziennikarka, tłumaczka i autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk opowie o znakomitych grafikach, projektantach i malarzach, którzy poświęcili życie książkom dla najmłodszych. W swojej książce Ilustratorzy, ilustratorki. Motylki z okładki i smoki bez wąsów pokazuje okładki z ukochanych książek z dzieciństwa i ilustracje wcześniej nigdy niepublikowane oraz rozmawia z wybitnymi ilustratorami (m.in.: Zdzisławem Witwickim, Józefem Wilkoniem, Teresą Wilbik) i z bliskimi artystów, których już nie ma. Spotkanie z Barbarą Gawryluk wokół Ilustratorów, ilustratorów poprowadzi Anita Wincencjusz-Patyna. Zaprasza Wydawnictwo Marginesy.

18.30–19.30 | Sala Zielona | Sielski Zakątek – spotkanie z autorką Barbarą Sośnicą-Czekałą
Spotkanie z autorką debiutanckiego kryminału Sielski Zakątek, Barbarą Sośnicą-Czekałą, poprowadzi Katarzyna Kaczorowska. Zaprasza Wydawnictwo Fabuła Fraza.

18.30–20.00| Sala Czerwona | Salon Zdobywców: Maciej Zaremba Bielawski
W ramach cyklu spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2019 roku zapraszamy na rozmowę z Maciejem Zarembą Bielawskim, polsko-szwedzkim dziennikarzem i pisarzem, którego książka Dom z dwiema wieżami zdobyła w tym roku Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś. Zaprasza Wrocławski Dom Literatury.

Niedziela:
11.00-20.00 | Strefa relaksu – stoisko nr 08 | Maraton pisania listów Amnesty International
Jak co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

11.00–12.00 | Sala Cesarska | Portret rodzinny – warsztaty plastyczne dla dzieci
Joanna Bartosik, ilustratorka książek dla dzieci i laureatka licznych nagród, zaprasza na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci zajrzą do książki Moja mama, mój tata (Wydawnictwo Wytwórnia), przyjrzą się książkom z serii Raz, dwa, trzy i Dwa, trzy, cztery (Wydawnictwo Widnokrąg), a każdy uczestnik będzie mógł stworzyć rodzinny portret. Zajęcia skierowane jest do dzieci w wieku 5–7 lat. Zgłoszenia: [email protected] Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zaprasza Wydawnictwo Wytwórnia i Wydawnictwo Widnokrąg.

11.00–12.00| Sala Zielona | Mała wielka zmiana – warsztaty dla dzieci
Agnieszka Urbańska pokaże, jak duże znaczenie mają drobne gesty, słowa, uśmiechy, proste działania. Coś wielkiego może się zacząć od wrzucenia papierka leżącego na chodniku do kosza na śmieci, albo uśmiechu wymienionego ze staruszką za oknem. W tym wszystkim istotną rolę odegra Patrycja Iskierka. Spotkanie skierowane jest do dzieci w wieku 5+. Wstęp wolny. Zaprasza Wydawnictwo Adamada.

11.00–12.00 | Sala Niebieska| Świat poezji Zuzanny Ginczanki
Izolda Kiec, biografistka i znawczyni twórczości Zuzanny Ginczanki porozmawia o poetce z Michałem Nogasiem. Zaprasza Wydawnictwo Marginesy.

12.00–15.00 | Strefa relaksu – stoisko nr 08 | Warsztaty komiksowe dla dzieci
Warsztaty komiksowe poprowadzą studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Marta Wojtaszek i Miriam Pieniek. Zaprasza Związek Stowarzyszeń Fandom Polski i Nagroda im. Janusza A. Zajdla.

12.00–13.00| Sala Czerwona | Spotkanie z Piotrem Hercogiem wokół książki Piotr Hercog. Ultrabiografia
Piotr Hercog, człowiek, dla którego polskie góry nie są wystarczająco wysokie, żeby po nich biegać. W 2017 r. był najszybszym obcokrajowcem na mecie maratonu, który miał miejsce na Mount Everest. Podróżnik opowie o swoich wyprawach, zaskakujących i dramatycznych sytuacjach, dążeniu do celu i realizowaniu marzeń. Spotkanie, z udziałem współautora książki Piotr Hercog. Ultrabiografia, Jacka Antczaka, poprowadzi Marek Dudziński, redaktor naczelny Runner's World Polska. Zaprasza Wydawnictwo SQN.

12.00–13.00| Sala Niebieska | Jak diabeł z pudełka – czyli jaką tajemnicę skrywa Anna Kańtoch?
Anna Kańtoch – autorka tekstów fantastycznych i kryminałów, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymała też Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego i Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej. Autorka, słynąca z oryginalnych pomysłów oraz umiejętności budowania atmosfery niepokoju, opowie o tajemnicach swego warsztatu. Spotkanie poprowadzi Edyta I. Rudolf. Zaprasza Związek Stowarzyszeń Fandom Polski i Nagroda im. Janusza A. Zajdla.

12.00–13.00 | Sala Zielona | Niewinność nikogo nie interesuje. Wokół książek Igora Brejdyganta
Tam, gdzie Igor Brejdygant pyta o granice naszej wolności, przekracza granice gatunku – tak o książkach autora Rysy i Układu pisze Mariusz Czubaj. W swoich książkach ceniony scenarzysta, znany m.in. z filmu Palimpsest, pokazuje, że aby złamać czyjąś karierę i zniszczyć jego życie prywatne, wystarczy zaledwie pomówienie. Jakie skutki niesie medialny samosąd? Czy w dobie post-prawdy jest jeszcze miejsce na domniemanie niewinności? I czy oczyszczenie z zarzutów ma jakiekolwiek znaczenie? Spotkanie z autorem poprowadzi Anna Fluder z Radia RAM. Zaprasza Grupa Wydawnicza Foksal.

13.00–14.00| Sala Czerwona | Spotkanie z Jakubem Małeckim
Spotkanie z Jakubem Małeckim, autorem książek Dygot, Rdza, Ślady i Horyzont, którzy tworzy absolutnie unikatowe i niełatwe do sklasyfikowania powieści i opisuje kameralne historie ludzi, w których objawia się chaos rządzący ludzkimi życiorysami. Zaprasza Wydawnictwo SQN.

13.00–14.00| Sala Zielona | Dokąd dziś nie zdążysz?
Transport publiczny w Polsce – zwłaszcza poza miastami – nie działa. Codzienne dojazdy do pracy, szkoły, lekarza, kina stają się wyzwaniem. Jak sobie radzą z tym wyzwaniem mieszkańcy mniejszych i większych ośrodków? Opowie o tym Olga Gitkiewicz, autorka reportażu Nie zdążę. Zaprasza Wydawnictwo Dowody na Istnienie.

13.00–14.30| Sala Niebieska | Spotkanie z jedną z najpopularniejszych pisarek czeskich Aleną Mornštajnovą
Rozmowę z czeską prozaiczką Aleną Mornštajnovą wokół powieści Hana, nagrodzonej tytułem Czeskiej Książki Roku 2018, poprowadzi dziennikarz Radia Tok FM, Łukasz Wojtusik. Spotkanie tłumaczył będzie autor przekładu, Tomasz Grabiński. Zaprasza Wydawnictwo Amaltea.

14.00–15.00| Sala Zielona |Spotkanie z Filipem Zawadą wokół książki Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek
Muzyk, fotograf i pisarz Filip Zawada opowie o swojej najnowszej książce Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek. Ta świeża i błyskotliwa proza sprawia, że zaczynamy widzieć, jak bardzo świat z naszych wyobrażeń różni się od tego, w którym żyjemy. Zaprasza Wydawnictwo Znak.

14.00–15.00| Sala Czerwona | Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem wokół książki Rana
Wojciech Chmielarz, autor kryminałów, dziennikarz i laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za książkę Przyjęcie, porozmawia z Jackiem Antczakiem o nowej powieści Rana, odsłaniającej najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Zaprasza Wydawnictwo Marginesy.

14.00–16.00| Sala Cesarska | Montessori w twoim domu. Praktyczne warsztaty dla rodziców
Praktyczne warsztaty dla rodziców małych dzieci inspirowane książką Montessori w twoim domu autorstwa Simone Davies. Wprowadzenie do pedagogiki Marii Montessori i pozytywnej dyscypliny oraz zajęcia w podgrupach pokazujące na przykładach, jak urządzić dom i wychowywać swojego malucha w duchu Montessori, a jednocześnie być uważnym i spokojnym rodzicem. Spotkanie poprowadzą nauczycielki Montessori, edukatorki rodziców Ewelina Donatti, Monika Borek i Paulina Sikorska. Wstęp wolny. Zaprasza Wydawnictwo Bukowy Las i Księgarnie Świat Książki.

15.00–16.00| Sala Zielona | Spotkanie z Markiem Zychlą wokół książki Scheda gigantów
Marek Zychla opowie o swojej najnowszej powieści wypełnionej odległymi mitami, fantastycznymi krainami i celtyckimi fascynacjami. Spotkanie z autorem poprowadzi Magdalena Paluch. Zaprasza Wydawnictwo Alegoria.

15.00–16.00| Sala Czerwona | Spotkanie autorskie z Piotrem Zychowiczem wokół książki Wołyń zdradzony
Piotr Zychowicz, publicysta historyczny, autor książek Obłęd ’44 i Pakt Ribbentrop-Beck, opowie o swojej książce Wołyń zdradzony, w której w wydaniu rozszerzonym znalazły się m.in. sprawozdania i memoriały podziemia z Wołynia i Galicji Wschodniej do Komendy Głównej Armii Krajowej oraz władz cywilnych Rzeczypospolitej. Zaprasza Wydawnictwo Rebis.

16.00–17.00| Sala Cesarska | Kiedy śpiewał Cohen
Promocja zbioru wierszy Kiedy śpiewał Cohen… z udziałem autora Gabriela Leonarda Kamińskiego. Spotkanie poprowadzi Leszek Budrewicz. Zaprasza Wydawnictwo Atut.

16.00–17.00| Sala Niebieska | Rafała Wojaczka Listy miłosne i nie
Spotkanie wokół premiery unikatowej publikacji Wydawnictwa Warstwy, która jako pierwsze tego typu wydawnictwo scala niemal kompletną korespondencję listowną prowadzoną przez Rafała Wojaczka od lat młodzieńczych aż do momentu jego tragicznej śmierci. W rozmowie udział wezmą redagujący książkę prof. Stanisław Bereś oraz Dagna Cichoń. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtusik. Zaprasza Wydawnictwo Warstwy.

16.00–17.00| Sala Zielona | Pisanie kreatywne – przydatne tricki
Spotkanie z sekcją literacką Logrus: Anną Kańtoch, Martą Magdaleną Lasik i Alicją Tempłowicz. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Włoka. Zaprasza Związek Stowarzyszeń Fandom Polski i Nagroda im. Janusza A. Zajdla.

16.00–17.00| Sala Czerwona | Spotkanie z Hanną Kowalewską wokół książki Okna z widokiem na Weronę
Spotkanie z poetką i powieściopisarką Hanną Kowalewską wokół nowej powieści z bestsellerowego cyklu o Zawrociu. Okna z widokiem na Weronę to opowieść o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów oraz o tym, jak przeszłość nieodwracalnie wpływa na naszą teraźniejszość. Spotkanie poprowadzi Magdalena Piekarska. Zaprasza Wydawnictwo Literackie.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska