Tydzień bezpieczeństwa w sieci - poznaj nasz cykl

Partnerem cyklu jest Politechnika Wrocławska
Udostępnij:
Zachowanie cyberbezpieczeństwa to jedno z największych wyzwań XXI wieku! Dotyczy to niemal wszystkich i codziennie. Każdego dnia bowiem korzystając z sieci załatwiamy sprawy służbowe i prywatne.

Unikanie zagrożeń czyhających w internecie zyskało na znaczeniu szczególnie w 2020 r. , kiedy chroniąc się przed koronawirusem, zmuszeni zostaliśmy do jeszcze większej aktywności w internecie.
Mnóstwo firm i instytucji zachęca nas do załatwiania większości spraw online. Jest tak m.in. w branżach: spożywczej, gastronomicznej, edukacyjnej, finansowej i zdrowotnej. Coraz więcej osób ma dostęp do sieci i z tego korzysta. Przykładem mogą być seniorzy, których aktywność w sieci znacznie wzrosła w ubiegłym roku. Także nasza praca w 2020 r. przybrała jeszcze bardziej cyfrowy wymiar. Firmy musiały szybko przystosować się do nowych warunków pracy zdalnej. Internet to wygoda, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z niego odpowiedzialnie. To znaczy jak?
Jakie zagrożenia w sieci czekają na użytkowników i przedsiębiorców i czy można im przeciwdziałać?
Jak w cyfrowym świecie mogą sobie poradzić seniorzy?
Co możemy zrobić, by nie paść ofiarą oszustów?
Na te, między innymi, pytania odpowiedzą nasi eksperci z Politechniki Wrocławskiej

Dr inż. Wojciech Wodo oraz mgr inż. Wojciech Drzewiński poruszą następujące tematy:

  • bezpieczne oprogramowania
  • boty i wirusy,
  • bezpieczeństwo danych w internecie
  • mocne hasła
  • otwarte wi-fi
  • aplikacje
  • ataki hakerskie
  • przechowywanie danych
  • media społecznościowe

Poznaj naszych Ekspertów:
zdjecie
mgr inż. Wojciech Drzewiński - specjalista i ekspert w branży IT, wieloletni pracownik Politechniki Wrocławskiej, kierownik projektu Cyberbezpieczeństwo dla Gospodarki Przyszłości realizowanego przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz kierownik Udostępniania Wiedzy Politechniki Wrocławskiej w projektach AZON i AZON 2.0. Wykładowca na Wydziale Elektroniki m.in. na kierunku Cyberbezpieczeństwo. Specjalista druku 3D i digitalizacji. Prezes spółki PiQual.

zdjecie
dr inż. Wojciech Wodo – adiunkt w Katedrze Podstaw Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie informatyka w Instytucie Podstaw Informatyki PAN w Warszawie. Zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa komputerowego, ze szczególnym naciskiem na biometrię, tożsamość elektroniczną oraz cyberbezpieczeństwo bankowości cyfrowej. Kierował licznymi projektami badawczo-rozwojowymi ze środków takich agend jak NCN, FNP czy NCBR.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie