Turniej Szermierczy „Challenge Wratislavia” – Biało-Czerwoni w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej

Facebook/Challenge Wratislavia
W czwartek zainaugurowano 43. Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci „Challenge Wratislavia”. W zawodach weźmie udział ok. 1500 zawodników. Po czterech dniach rywalizacji Polska zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (3 złote, 7 srebrnych, 17 brązowych).

„Challenge Wratislavia” wraca na sportową mapę Wrocławia po rocznej przerwie. W ubiegłym roku turniej został odwołany z powodu trwającej wówczas pandemii koronawirusa. W tym sezonie zawody planowano pierwotnie na marzec, ale ostatecznie zostały one przełożone na marzec.

Poprzednia edycja – w 2019 roku – była rekordową pod względem liczby uczestników. Do rywalizacji stanęło 2923 zawodników, którzy reprezentowali 416 klubów i 39 państw. Podczas tegorocznej imprezy organizowanej przez Klub Szermierczy Wrocławianie i Szermierczą Sportową Szkołę Podstawową nr 85 weźmie udział blisko 1500 uczestników z 20 krajów.

Już pierwszego dnia turnieju na koncie Polski zapisano aż osiem medali. Po złoto w szpadzie dziewcząt w kategorii 2010 i młodsi sięgnęła Agata Hebdowska z UKS-u Trójki Radlin. W piątek swoją dominację potwierdzili natomiast szpadziści z Ukrainy. Chłopcy reprezentujący naszego sąsiada ze wschodu zdobyli siedem krążków, z czego aż cztery złote. Pierwsze medale zawisły z kolei na szyjach przedstawicieli Dolnego Śląska. Marcel Siwek (KS Szpada Wrocław) wywalczył srebro, a Szymon Walkowiak (AZS AWF Wrocław) brąz.

W weekend rywalizowali natomiast floreciści. Polacy dołożyli do naszego dorobku dwa srebra i trzy brązy. Jeszcze lepiej spisały się florecistki. Mistrzynią w kategorii 2010 i młodsi została Alicja Szlutka z UKS-u Gdańska Szkoła Szermierki. Sukcesem Dolnego Śląska był natomiast srebrny krążek Aleksandry Binko z Kolejarza Wrocław.

Po czterech dniach rywalizacji Polska zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zmagania w „Challenge Wratislavia” zakończą poniedziałkowe zawody w szabli dziewcząt i chłopców.