Trzy medale Polaków w Ju-Jitsu

Piotr Janas, red.
Komplet medali zdobyli reprezentanci Polski w Ju-Juitsu. Brąz zgarnął Maciej Kozak, srebro Maciej Polok, a po złoto sięgnął Jędrzej Loska.

Kozak w walce o trzecie miejsce w kategorii 77 kg pokonał Mohameda Al Qubaisiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 6:0.

Polok z kolei w finale kategorii 69 kg przegrał z Francuzem Haidarem Razą Abbasem decyzją sędziów, ponieważ po upływie regulaminowego czasu walki był remis 4:4.

Na złoto trzeba było poczekać do starcia Jędrzeja Loski. Polak w finale kategorii 62 kg udusił Kolumbijczyka Jairo Alejandro Vivescasa Ortiza i stanął na najwyższym stopniu podium igrzysk The World Games 2017.

Dodajmy, że wszystkie medale Polacy zdobyli w konkurencji Ne-Waza.