Tramwajowy paraliż na Legnickiej. Awaria i wykolejenie (ZDJĘCIA)

JEW, PRLZaktualizowano 
Wykolejenie tramwaju na Legnickiej przy Dolmedzie Paweł Relikowski
Fatalna sytuacja komunikacyjna na ulicy Legnickiej. Dziś rano doszło tam do awarii torowiska tramwajowego na wysokości skrzyżowania z ul. Kwiską. MPK wprowadziło objazdy. Minęła chwila i tramwaj skoda wykoleił się na Legnickiej, w pobliżu Dolmedu. Normalny ruch tramwajów udało się przywrócić dopiero po godz. 12.

AKTUALIZACJA, godz. 15.40
ZARZĄD DRÓG I UTRZYMANIA MIASTA PRZEPRASZA PASAŻERÓW

AKTUALIZACJA, godz. 13 : Normalny ruch na Legnickiej przywrócono chwilę po godz. 12

W związku z awarią torowiska, do której doszło przy skrzyżowaniu Legnicka/Kwiska wprowadzono następującą organizację ruchu:

* Wydłużono trasę dla autobusów "za tramwaj". Obecnie kursują w relacji pl. Jana Pawła II - Kwiska.

* Tramwaje linii 3, 10, 20, 31, 32, 32 jadące z centrum skrócono do pętli Wrocławski Park Przemysłowy.

* Tramwaje linii 3, 10, 20 jadące z Leśnicy skrócono do przystanku Kwiska (tramwaje typu Skoda), pozostałe skrócono do pętli Pilczyce.

* Tramwaje linii 31, 32, 33 jadące od Stadionu i Kozanowa skrócono do przystanku Kwiska.

* Uruchomiono autobusy "za tramwaj" w relacji pl. Strzegomski - Kwiska.

Już po wprowadzeniu tych zmian, doszło do wykolejenie tramwaju skoda jadącego od centrum w kierunku Pilczyc. Wóz MPK wypadł z szyn zaraz za Dolmedem. W tej sytuacji nie miało to większego znaczenia dla obowiązujących objazdów - pozostawiono je w niezmienionej formie.

Dziś od wczesnego poranka jeżdżenie tramwajami ulicą Legnicką to karkołomne zadanie. Tuż po godzinie 5 doszło tam do awarii trakcji tramwajowej. Nie było przejazdu dla tramwajów na ulicy Legnickiej, na wysokości Młodych Techników. Organizowano objazdy. Z tamtymi problemami uporano się po godz. 7.

Nie ma jeszcze południa, a na Legnickiej mieliśmy już dziś - awarię trakcji, torowiska i wykolejenie...

ZOBACZ TAKŻE: CZY WARTO KORZYSTAĆ Z OBJAZDU REMONTOWANEJ AUTOSTRADY A4 - SPRAWDZILIŚMY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 126

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Te zaplanowane miliony dzięki PiS inflacji za chwilę starczy tylko na troszkę farby... tylko po co szyny malować ?

G
Gość

płakać się chce jak się widzi, co polacy zrobili z nowoczesnym Breslau! Nie jesteście godni żyć na tych ziemiach! Jedyne co potraficie to podniecać sie głupotami, żadnych prawdziwych, mądrych inwestycji.

S
Sqealer
2019-05-28T17:17:24 02:00, Siusiak:

Podziękujcie za taki stan torowisk naczelnemu wodzowi tego miasta Sutrykowi!

2019-05-28T17:34:51 02:00, Gość:

Co winien Sutryk taki stan dostał po Dutkiewiczu który budował autostrady rowerowe a torowiska zaniedbał choć wiedział ze ztan jest kiepski

2019-05-28T18:30:10 02:00, Gość:

Niedawno Sutryk stwierdził, że torowiska są dobre.

2019-05-29T13:32:09 02:00, Gość:

On jest tak dobry jak te tory. A JAK TAM ZAJEBISTY Pan prezes MPK lans

ODCZEPCIE SIĘ OD PANA PREZYDENTA. TO NIE JEGO WINA, ANI TEŻ JEGO POPRZEDNIKA. Nieustanne awarie komunikacji tramwajowej w naszym miasteczku, to wina pisu i efektu cieplarnianego.

G
Gość
2019-05-29T13:33:41 02:00, Sqealer:

ODCZEPCIE SIĘ OD PANA PREZYDENTA. TO NIE JEGO WINA, ANI TEŻ JEGO POPRZEDNIKA. Nieustanne awarie komunikacji tramwajowej w naszym miasteczku, to wina pisu i efektu cieplarnianego.

A może PO dało dupy

G
Gość
2019-05-28T16:47:25 02:00, Gość:

Geju podaj się do dymisji miej honor chociaż to obce dla pedałów

Masz rację i prezes MPK dość syfu

S
Sqealer

ODCZEPCIE SIĘ OD PANA PREZYDENTA. TO NIE JEGO WINA, ANI TEŻ JEGO POPRZEDNIKA. Nieustanne awarie komunikacji tramwajowej w naszym miasteczku, to wina pisu i efektu cieplarnianego.

G
Gość
2019-05-28T17:17:24 02:00, Siusiak:

Podziękujcie za taki stan torowisk naczelnemu wodzowi tego miasta Sutrykowi!

2019-05-28T17:34:51 02:00, Gość:

Co winien Sutryk taki stan dostał po Dutkiewiczu który budował autostrady rowerowe a torowiska zaniedbał choć wiedział ze ztan jest kiepski

2019-05-28T18:30:10 02:00, Gość:

Niedawno Sutryk stwierdził, że torowiska są dobre.

On jest tak dobry jak te tory. A JAK TAM ZAJEBISTY Pan prezes MPK lans

Y
Yogi
2019-05-28T14:02:01 02:00, Sławomir:

Wrocław inwestuje w tramwaje. Jeden się zepsuje i wszystko stoi. Wystarczy zabetonować torowiska i puścić torowiskami autobusy (elektryczne autobusy) . Na zachodzie dawno zaczęli odchodzić od drogich tramwajów. Jeden tramwaj 20 mln zł , a jeden autobus 1 mln.? Gdzie sens? Wieczorem zamiast długich autobusów można wypuścić mały. Z tramwajem się tak nie da.

2019-05-28T15:12:40 02:00, Gość:

Tak? To ciekawe, bo chyba jednak jest na odwrót - pokaż mi jedno miasto na zachodzie, które odeszło od tramwajów, a ja w to miejsce pokażę Ci conajmniej 10 które trakcję tramwajową rozwija.

Jeden tramwaj Pesa Twist kosztuje ok. 8 mln złotych (ostatni przetarg), jakie 20 mln? Z ostatniego przetargu na 50 mercedesów wynika, że jeden autobus przegubowy kosztuje 2 mln złotych. Czyli róznica jest czterokrotna, a nie dwudziestokrotna (elektryczne autobusy są jeszcze droższe, również w eksploatacji!).

Teraz policz sobie ilu kierowców musi być zatrudnionych i ile autobusów trzeba kupić, żeby wyrównać pojemność do jednego tramwaju.

Tramwaj ma żywotność ok. 30 lat, autobus najwyżej 10.

To nie sama trakcja tramwajowa jest winna we Wrocławiu, a brak pieniędzy, koszmarne "oszczędności" i totalny brak pomysłu na systemowe podejście do komunikacji miejskiej w tym mieście.

Mądry to ty jesteś nad wyraz. Idąc tą logiką, dodatkowym argumentem, że tramwaje są bardzo tanie, jest fakt, że jak tramwaj, stoi w wyniku awarii, to nie żużywa prądu i nie wymaga obsługi motorniczego. Żywotnośc takiego unieruchomionego tramwaju przekroczy spokojnie 80 lat. to bardzo dużo w porównaniu z autobusem wożącym pasażerów. Generuje wtedy znikome koszty.

G
Gość

płakać się chce jak się widzi co polacy zrobili z nowoczesnym Breslau!

K
Kleo
2019-05-28T12:34:02 02:00, Miasto zła:

Co za kurewskie zadupie, powinno się zwrócić Wrocław Niemcom, a mieszkańców wynarodowić

2019-05-28T13:49:10 02:00, Gość:

Za takie zwroty to piszącemu należy się prokurator.Jak to jest zadupie to nikt nikogo tu nie trzyma i zmykaj stąd.

2019-05-28T14:09:48 02:00, Gość:

niestety ale ale on ma racje! płakać się chce jak się widzi co polacy zrobili z nowoczesnym Breslau! 2 2=4

2019-05-28T18:48:23 02:00, Wrocławianin.:

Jakby Wrocław Helmutom oddawali, to ja chętnie przejdę za miedzę.

Jak patrzę na to, co wyprawiają te wrocławskie "złote bażanty" z naszym miastem, to naprawdę jest nad czym myśleć...

Nie jesteś sam, ja też chętnie bym się dopisał do tych zza miedzy.

A
Anonim

Bravo Satyryk

G
Gość

Słabe kadry w tym zdium. Pamiętam jak zimą sypnęło trochę śniegu, o którym wcześniej było wiadomo. Później jakiś ważniak ze zdium mówił że piaskarki wyjechały z samego rana i okazało się że kłamał :)

C
Chyży ruj

Lemingi i słoiki z prowincji wybrali Sutryka - człowieka znikąd, bez osiągnięć zupełnie nieznanego ale namaszczonego przez Dutkiewicza. Brak wiedzy, umiejętności zarządzaniem miastem powoduje że nastepuje stopniowa degrengolada i paraliż Wrocławia. Cóż, głaskanie bezdomnego kota to nie to co zarządzanie 800 tys. miastem..............

G
Gość

Co za pechowa trasa. Codziennie coś na Legnickiej albo Jana Pawła.

G
Gość

Usunąć tramwaje z Wrocławia ! Motorniczy to psychole ktore prowokują wypadki !!!

Dodaj ogłoszenie