Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tramwaj na Popowice. Na początek ciężki sprzęt wjechał na ogródki działkowe

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Krajobraz na ul. Długiej zmienił się w ciągu miesiąca zupełnie. Teraz jest tam plac budowy: powstaje „tramwaj na Popowice”. W całym rejonie zmieniono organizację ruchu, a budowlańcy ciężkim sprzętem zniszczyli fragmenty ogródków działkowych i posesji, przygotowując teren pod poszerzenie ulicy.
Krajobraz na ul. Długiej zmienił się w ciągu miesiąca zupełnie. Teraz jest tam plac budowy: powstaje „tramwaj na Popowice”. W całym rejonie zmieniono organizację ruchu, a budowlańcy ciężkim sprzętem zniszczyli fragmenty ogródków działkowych i posesji, przygotowując teren pod poszerzenie ulicy. mk
Krajobraz na ul. Długiej zmienił się w ciągu miesiąca zupełnie. Teraz jest tam plac budowy - powstaje „tramwaj na Popowice”. W całym rejonie zmieniono organizację ruchu, a budowlańcy ciężkim sprzętem zniszczyli fragmenty ogródków działkowych i posesji, przygotowując teren pod poszerzenie ulicy.

Budowa „tramwaju na Popowice” rozpoczęła się 25 maja koło skrzyżowania ul. Długiej i Poznańskiej. Żeby zbudować torowisko i uruchomić wyczekiwaną linię, konieczne jest trzykrotne poszerzenie wiaduktu kolejowego. Także Długa będzie o wiele szersza. Prace idą pełną parą na długości kilkusetmetrów - o kilkanaście metrów skurczyły się ogródki działkowe, a z drugiej strony widać już pomniejszone posesje. W najbliższym czasie zmieniszy się też teren głównego punktu zasilania. W czwartek, 11 lipca, budowlańcy ustawiali tam tymczasowym płot z desek.

Zarówno kierowcy, jak i osoby korzystające z komunikacji publicznej, muszą szybko przystosowywać się do zmieniających się warunków podróży. Obecnie można wjechać z Długiej w stronę Popowickiej wąskim, jednokierunkowym pasem, natomiast w drugą stronę objazd poprowadzony jest Starograniczną, Gnieźnieńską, Ścinawską i Poznańską do Długiej.
Dla autobusów linii 103, 104, 122, 127 i 245 na Popowice uruchomiony został w pierwszym dniu budowy przystanek na Poznańskiej przed skrzyżowaniem z Długą. Autobusy C i 128 zatrzymują się na przystanku Długa na wysokości marketu OBI.

Jest to pierwszy etap budowy linii tramwajowej na Popowice. Trasa przebiegnie wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej od ul. Milenijnej do ul. Jagiełły. Wiadukt kolejowy nad Długą w wyniku przebudowy będzie trzykrotnie szerszy.

Wprowadzone zmiany w ruchu związane są z realizacją pierwszego etapu robót i potrwają około dwóch lat.

Prace w tym rejonie potrwają około dwa lata. W pewnym momencie budowy przejazd pod wiaduktem będzie na pewien czas zamknięty całkowicie.

Prace prowadzi Budimex, który ich wykonanie wycenił na ok. 122 mln zł. Tramwaj na Popowice ma pojechać w 2023 r., chociaż wykonawców kolejnych etapów budowy trzeba będzie dopiero wybrać.

Zobacz też

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska