Tortille też mogą być zdrowe

km
W samym centrum naszego miasta, na wrocławskim Rynku, działa restauracja Yammi Wraps.

Na autorski pomysł stworzenia restauracji wpadli wrocławianie: Rafał Twaróg i Piotr Sokolski. Ich zamiarem było stworzenie miejsca, gdzie szybko można zjeść zdrowe i pożywne jedzenie. Chcieli zmienić oblicze fast foodu, który do tej pory kojarzył się z niezdrowym jedzeniem, wszędzie smakującym tak samo.

Pomysł chwycił, a interes prosperował na tyle dobrze, że wkrótce jego autorzy otworzyli drugą restaurację pod szyldem Yammi Wraps, zlokalizowaną w imprezowym centrum miasta – Pasażu Niepolda.

Rafał i Piotr w ciągu kilku lat działalności dorobili się wiernego grona stałych klientów, którzy chętnie przychodzą zjeść tu smaczny i stosunkowo tani posiłek.

Pożywny, ale zdrowy fast food

W naszych wrapach, czyli tortillach, nie ma typowych dla tego jedzenia zapychaczy. Staramy się, by nasze posiłki były pełne odżywczych składników

– mówi Piotr Sokolski, współwłaściciel restauracji.

W lokalu znajdziemy kilkanaście rodzajów tortilli. Ich ceny wahają się od 13 do 22 złotych (tyle kosztują największe porcje XXL). Najlepiej sprzedają się wrapy z kurczakiem – Dijon (ze świeżo grillowanym kurczakiem w marynacie ziołowej, miksem sałat, pomidorem, kukurydzą, cebulą, sosem mayo i musztardą Dijon) oraz Texas (składający się ze świeżo grillowanego kurczaka w marynacie pikantnej, miksu sałat, fasoli, kukurydzy, cebuli, sosu mayo i sosu barbecue).

Pożywne zupy i pyszne sałatki

W ofercie Yammi są także wrapy z wołowiną, wegetariańskie (z grillowanym camembertem czy z grillowanymi warzywami i hummusem) oraz z łososiem. Oprócz wrapów możemy także wybierać z szerokiej oferty sałatek, z których największą popularnością cieszą się klasyczny Caesar oraz aromatyczny Chic-ken Cheese.

WYammi Wraps znajdziemy także zupę dnia (małą porcję zjemy za 5 zł, duża jest o trzy złote droższa). Zmieniają się one w zależności od pory roku: latem zjemy tu lżejsze zupy, takie jak chłodniki, zimą zaś bardziej rozgrzewające i syte. Zdodatków w menu są również grillowane warzywa oraz hummus z oliwkami. W menu znajdziemy też zestawy. I tak za wrapa z zupą zapłacimy 15,90 zł, natomiast za sałatkę ze świeżo wyciskanym sokiem owocowym lub warzywnym – 22,90 zł.

Promują aktywny tryb życia
Do restauracji Yammi Wraps przychodzą różni goście. Jednak najczęściej są to młodzi pracownicy okolicznych firm, którzy chętnie wpadają tu na szybki lunch.

Właściciele restauracji mówią, że chcą być kojarzeni ze zdrowym trybem życia, dlatego często wspierają inicjatywy z nim związane. Chętnie promują różnego typu imprezy sportowe – półmaratony, wycieczki rowerowe, przejazdy rolkowe czy jazdę na snowboardzie.

Restauracje Yammi, Rynek-Ratusz 15/1b oraz Pasaż Nie-polda (Ruska 51), czynne są codziennie od godz. 11 do ostatniego klienta.

Wideo

Dodaj ogłoszenie