Torowiska tramwajowe na 11 głównych skrzyżowaniach wreszcie...

  Torowiska tramwajowe na 11 głównych skrzyżowaniach wreszcie doczekają się remontu

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remont torowiska tramwajowego, zdjęcie ilustracyjne

  Remont torowiska tramwajowego, zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Siedemnaście rozjazdów tramwajowych na jedenastu najbardziej ruchliwych i zniszczonych wrocławskich skrzyżowaniach wymieni Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Aby nie sparaliżować kursowania tramwajów, prace zostaną podzielone na najbliższe dwa lata.
  Remont torowiska tramwajowego, zdjęcie ilustracyjne

  Remont torowiska tramwajowego, zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Zdaniem wrocławskich motorniczych, nawet połowa szyn tramwajowych w mieście nadaje się do remontu. Od czasu do czasu przekonują się o tym sami pasażerowie, gdy dochodzi do wykolejenia tramwaju. Najgorzej jest w centrum. - Przez pl. Legionów, skrzyżowanie Piłsudskiego i Świdnickiej, czy pl. Staszica, czy Legnicką przy Dolmedzie strach jechać. Czasem trzeba zwolnić do 5 km/h - alarmuje pan Wojciech, wrocławski motorniczy.

  W ciągu najbliższych dwóch lat sytuacja poprawi się na jedenastu najbardziej ruchliwych i zarazem zniszczonych skrzyżowaniach. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na wykonanie i dostawę 17 rozjazdów. Aby nie paraliżować ruchu tramwajów w mieście, prace zostaną podzielone na cztery etapy.

  Do końca przyszłego roku nowe rozjazdy pojawią się na pl. Legionów (rozjazd w ul. Piłsudskiego od strony Dworca Głównego i ul. Zapolskiej) i na skrzyżowaniu Podwala z ul. Sądową (w Podwale od ul. Muzealnej oraz w Podwale od strony pl. Orląt Lwowskich), na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Piłsudskiego (dwa rozjazdy w ul. Piłsudskiego od strony Dworca Głównego i ul. Gabrieli Zapolskiej) oraz skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwala (rozjazd w ul. Świdnicką od strony Opery).

  W 2020 r. ZDiUM zamontuje nowe rozjazdy na pl. Dominikańskim (od strony ul. św. Katarzyny), skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i Teatralnej (dwa rozjazdy: od strony Dworca Głównego i pl. Dominikańskiego), Legnickiej i Złotoryjskiej przy Dolmedzie (rozjazd w ul. Złotoryjską), Kazimierza Wielkiego i Krupniczej (dwa rozjazdy od strony ul. Ruskiej i Świdnickiej), Hallera i Grabiszyńskiej, Hallera i Powstańców Śląskich oraz Małachowskiego i Pułaskiego (dwa rozjazdy w obu kierunkach).

  ZDiUM w ramach inwestycji wymieni również szyny na dwóch najbardziej zniszczonych skrzyżowaniach. W 2019 r. nowe szyny pojawią się na pl. Legionów. Ich dostawę zaplanowano do 15 czerwca 2019 r., a w 2020 r. na pl. Dominikańskim (dostawa do 15 maja 2020 r.).

  Wymiany rozjazdów i szyn na całych skrzyżowaniach, inaczej niż doraźne szlifowanie, czy napawanie szyn, nie będą wykonywane nocami. Pasażerowie MPK muszą więc przygotować się na zmiany rozkładu jazdy. Każda z planowanych inwestycji to kilka tygodni przerwy w kursowaniu tramwajów przez dane skrzyżowanie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (35)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Się nadgodzin

  Nałapie tera (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Maryjan ze zisu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HalleraPowstańców

  MotorniczyWywalonyZaWykolejenie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Wymiana torowiska na Hallera i Powstańców Śląskich nic nie da, tu potrzeba gruntownego przebudowania całego skrzyżowania, żeby przejechać przez to skrzyżowanie i nie uszkodzić pojazdu trzeba jechac...rozwiń całość

  Wymiana torowiska na Hallera i Powstańców Śląskich nic nie da, tu potrzeba gruntownego przebudowania całego skrzyżowania, żeby przejechać przez to skrzyżowanie i nie uszkodzić pojazdu trzeba jechac 5km/h!. Gorzej niż na wsizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wreszcie!

  coraz rzadszy czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  gazeta wrocławska wreszcie przestała zaśmiecać kioski Ruchu!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nonono

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Pożyjemy zobaczymy, czy miasto znajdzie wykonawców w zaplanowanym na te remonty budżecie. Ostatnio coś kiepsko z tym było

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wydarzenie

  DX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  Radosc jak przy decyzji o powstaniu kolei miejskiej i szybkiego tramwaju. Mieszkancy wiwatuja: Ra-fał! Ja-cek! Wy-mia-na roz-jaz-dów!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam dość dutkiewicza i jego pozmazańców

  Kasia Kozanów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

  Fatalne zarządzanie miastem i koszmarna antyobatelska polityka komunikacyjna to symbol władzy Wrocławia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiepskie podtorza na skrzyżowaniach

  merto (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  to już gruba robota , żeby utwardzić podtorze i umożliwić w przyszłości szybkie wymiany tych elementów najszybciej zużywających się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oprocz ,normalnych Ludzi

  Demon. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Jak Wyzej.-

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zawsze kupa Glabuw.

  Demon. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Jak Wyzej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zróbcie teraz Pułaskiego

  Skoro cała droga stoi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  Można kompleksowo poprawić Pułaskiego, skoro ani tramwaje ani samochody nie jadą tamtędy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Racja

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Mozna by za jednym zamachem to zrobic. Ale nie, poczekaja az sie jeden remont skonczy i wtedy zamkna ulice ponownie. Trzeba dbac o to zeby miec co robic. To Wroclaw.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmm...

  --- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Z Pułaskiego, UM czeka aż się "aktywiści" odczepią od tej wylęgarni szczurów i gołębi, jakim są te 4 kamienice, z których tylko 2 mieszkania w jednej z nich są czynne, z reszty dawno eksmisja....rozwiń całość

  Z Pułaskiego, UM czeka aż się "aktywiści" odczepią od tej wylęgarni szczurów i gołębi, jakim są te 4 kamienice, z których tylko 2 mieszkania w jednej z nich są czynne, z reszty dawno eksmisja.

  Natomiast dobrym przykładem jest Ślężna. Zrobili kawałek i będą otwierać torowisko w sobotę, a druga część remontu będzie... w marcu.
  To jeszcze gorsze niż przykład z Pułaskiego, bo na Ślężnej nie ma nic do wyburzenia, przekładania ani nic takiego.
  Po prostu postanowili zrobić remont około kilometra torów w dwóch terminach.
  A to torowisko było już 5 razy zamykane w ciągu 2 ostatnich lat .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak to

  mieszkaniec, ktory ma dosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  mieszkam blisko remontowanego odcinka, codziennie tam prowadzi moja droga do pracy czy centrum, mam dosc.
  najpierw oszolomy chcialy zachowac te rudery nazywając je eufemistycznie 'klasycznymi...rozwiń całość

  mieszkam blisko remontowanego odcinka, codziennie tam prowadzi moja droga do pracy czy centrum, mam dosc.
  najpierw oszolomy chcialy zachowac te rudery nazywając je eufemistycznie 'klasycznymi kamienicami' - na pewno, to zaledwie kilka starych, zapyzialych budynkow pasujacych jak pięść do nosa do tej częsci ulicy. w sąsiedztwie wielki auto-parking (myjnia, gaz), obok bloki, z tylu nowa developerka, na skrzyzowaniu wielkie molochy lat dwutysięcznych. Gdzie tam miejsce na te kamienice? remont nieopłacalny, ale oszołomy, które miasta nie znają (ale je miłośnikują) wiedzą lepiej. Siedziby bezdomnych, wszelkiej patologii etc mają swój przyczułek, jak ich z małacha wywalą za złamanie regulaminu. Najpierw szybko zburzyć kamienice w opłakanym stanie technicznym, potem, pozserzyc ten odcinek jezdni - aby komponowal sie z pozostałą częścią ulicy, od razu popatrzeć na wiadukt, jak to tam zaplanowac, aby byl wygodny przejazd samochodow i tramwajow, a potem polozyc nowy, rowny asfalt juz na skrzyzowaniu z sucha i dyrekcyjna i bedzie dobrze na kilka lat. remont tego odcinka sparalizowal na dobre cale centrum, miasto ma dosc, ludzie mają dość, a hiszpanie maja nas w d****. urzędnicy powinni tematem zainteresowac sie jeszcze w czerwcu, gdy nie bylo szans na dokonczenie budowy w terminie. a nie teraz zdziwienie, wywalanie. Nowe torowisko jest polozone wzdluz pulaskiego az do pl. wróblewskiego, wiec wystarczy zrobic remont od kościuszki do pilsudskiego + rozjazdy. Ale to wymaga myslenia. Okoliczni mieszkańcy beda wdzieczni za to, ze od razu wymieni sie pekajace rury i inne media. Oczekujemy zarowno swiatlowodu jak i nowych rurociagow, ale to sobie mozemy oczekiwac.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przed wyborami Dutkiewicz sciemniał ze Hubska ok

  Ag9 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Chyba wiadomo dlaczego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo